Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki bevándorlásellenes,...

Ha valaki bevándorlásellenes, akkor miért azonosítják rögtön jobboldali, illetve kormánypárti irányultsággal?

Figyelt kérdés

Van néhány ismerősöm, akik ellenzik a képzetlen, civilizálatlan tömegek bevándorlását. Egyikük sem Fidesz szavazó, hanem ellenzéki pártok szimpatizánsai. És az ő elmondásuk alapján, ha azt mondják, hogy bevándorlásellenesek, akkor rögtön fideszesnek vannak titulálva. Pedig ha valaki ismeri őket, akkor tudja, hogy távolabb nem állhatnának ettől.


A fő okuk az, hogy nem szeretnék, hogy tanulatlan, civilizálatlan embertömegek vándoroljanak be Európába, ahol az adófizetők pénzén eltartásra fognak szorulni, nem tudnának hasznos tagjaivá válni a társadalomnak. Illetve egyébként is magas az eltartottak aránya és gazdasági válság is van.


Fontos hozzátenni, hogy egyáltalán nem előítéletesek, tehát itt nem arról van szó, hogy ki honnan jön, hanem, hogy mennyire tud hasznos tagja lenni a társadalomnak vagy akár a hajlandóság mennyire van meg benne a tanulásra, munkára. És arról sincsen szó, hogy azok a szegény emberek ne érdemelnék meg a támogatást, segítséget, csak arról, hogy egyébként is egy gazdasági válság közepette egy nem kimondottan erős gazdasággal rendelkező, ország, ahol magas az eltartottak aránya, egyszerűen nem képes arra, hogy a képzetlen bevándorlókat támogassa, mert még a honpolgárait sem tudja (hajléktalanok, létminimum alatt élők). Illetve az oktatás és az egészségügy is fejlesztésre szorul. De a képzett, tanulásra, munkára hajlandóakat üdvözlendőnek tartják.


Ők most ritka kivételnek számítanak, vagy elterjedt ez a nézet?



2020. márc. 18. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Pedig azokat az iráni bevándorlókat is a mostani kormány engedte be, akik a leprát behozták. Na de hát mind1.
2020. márc. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tévedesből mondják.

2015-ben a lakosság 85%-a pártolta a kerítés építését.

Annyi szavazója még nincs a fidesznek.

2020. márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeretik kategóriákba pakolni az embereket, mert így kényelmes a gondolkodás, feketén és fehéren. Nem szeretik az ellentmondásokat.
2020. márc. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert a fideszesek vannak a bevándorlás ellen, így sokan velük azonosítják.
2020. márc. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem teljesen így vagyok én is.

Annyi a különbség, hogy régen dolgoztam együtt törökökkel Németországban és elég sok jó fej lett volna közöttük, de a vallásuk miatt mégis erősen elkülönültek tőlünk.

Én személyesen nem vagyok vallásos, így nem volt előítéletem feléjük, ezt meg kell mondjam, így egy határig barátságosak voltak, de csak egy határig, mert mégsem vagyok muszlim.

Na persze a törökök mások, ők dolgozni mentek oda, pontosan úgy, mint mi magyarok és ez adott egy közös alapot, meg minket szerettek egy fokig, az ő történelmük szerint testvérnép vagyunk és másként emlékeznek arra a bizonyos 150 évre, mint mi.

Az arabok már akkor is egészen mások voltak, mert az is volt néhány, de a mostani bevándorlók - hm, inkább nem mondok semmit, aki régebben kijárt nyugatra, az tudja, hogy egészen más világ volt, nagyon megváltoztak a dolgok.

A politikában eléggé zavarban vagyok, mert én mindig ellenzéki voltam, sosem voltam elégedett semmilyen kormánnyal, ezzel sem, de az ellenzék is fura, szerintem aki nem elvakult, az tudja miről beszélek.

Talán most, hogy már a nyugati országokban is egyre kevesebben támogatják ezt az eszeveszett menekültáradatot, itthon is több ellenzéki politikai erő meggondolhatja, még ha bizonyos kérdésekben a Fidesszel kell is egy platformra helyezkednie, akkor egészen biztosan nagyobb lenne a támogatottságuk.

2020. márc. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha valaki bevándorlásellenes, akkor miért azonosítják rögtön jobboldali, illetve kormánypárti irányultsággal?"


Csak az elmebajosak azonosítják kormánypárti irányultsággal, mert elfelejtik hogy éppen a kormány gerjeszti a bevándorlást. Letelepedési-kötvény, vendégmunkások és vendégszavazók formájában.

2020. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!