Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz vagy az ellenzék...

A Fidesz vagy az ellenzék hibázott a mai veszélyhelyzet meghosszabbításával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Számomra hihetetlen, hogy ennyire nem tudnak megegyezni. Az ellenzék semmit se ért el ezzel a szabotálással, csak hogy egy politikai fegyvert kovácsoltak önmaguk ellen.

A Fidesz pedig úgy látszik, képtelen kompromisszumokra. Ha valóban az emberek maximális védelme lett volna számukra az elsődleges szempont, akkor belementek volna egy 90 napos kompromisszumba, utána ha ez letelik és még szükséges, akkor dönthettek volna a továbbiakról.

Így mindkét oldalon múlt a sikertelenség, szomorú amit művelnek.



2020. márc. 23. 17:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem a veszélyhelyzet meghosszabbításáról van szó!


A veszélyhelyzet addig automatikusan érvényben van, amíg a kormány nem jelenti be a végét. Ebben a parlamentnek semmi szerepe sincs.

2020. márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Neked melyik fél a "gyanúsabb"?


Mi az amire nem elég 90 nap + akár hosszabbítás???

2020. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a kormánypártnak kellett volna engednie, de a másik oldalról, ezzel most mit ért el az ellenzék, mivel lesz nekünk ettől jobb?
2020. márc. 23. 17:26
 4/19 anonim ***** válasza:
34%

Ha 90 nap múlva a parlament határozatképtelen, mert mondjuk annyian betegszenek meg akkor mi van?


Legyünk már realisták, ha Orbán diktatúrát akarna akkor tök mindegy neki, hogy ma vagy egy hét múlva teszi meg. (sőt az elmúlt 10 évből legalább vagy 6-7-ben megvolt a kétharmada hozzá)


A Fidesz lehetett volna kompromisszumkészebb de azzal csak a törvény minőségén rontottak volna.

Ehhez képest az ellenzék valami olyantól akart megvédeni minket amitől nem tud. (nem is valós fenyegetés szerintem de mellette még nem is tudják megakadályozni)

2020. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
Ki javasolta a 90 napos kompromisszumot?
2020. márc. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#Ellenzéki képviselők javasolták.


Igen, azt én sem gondolom, hogy a cél az lett volna, hogy diktatúrát vezessenek be. A sok civakodásnak és fafejűségnek az lett az eredménye, hogy csak az időt húzzák, nem jó ez senkinek.

2020. márc. 23. 17:32
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Mindketten, de itt szerintem jobban az ellenzék.


Így is csomó javaslatuk rendeletbe lett foglalva, vagyis a Fidesz megfogadta a javaslataikat, rendeletbe iktatták őket. Mondhatni ezzel kompromisszumot kötöttek, de amúgy azt hozzátenném, hogy az Alaptörvény ilyenkor is mérvadó, ha a veszélyhelyzet okai elmúlnak, a veszélyhelyzetnek is meg kell szűnnie.


Az ellenzék pedig ezzel veszélyezteti a hatékony fellépést, másrészt pedig magának is öngólt rúgott, mert így körülbelül elvtelen lesz, ha ők panaszkodnak lassú intézkedésekre, amikor ők várták el ezeket, majd ők tettek keresztbe a kormánynak.


Az meg az egész rendszerről sokat elmond, hogy "majd 2/3-al átvisszük jövőhéten".

2020. márc. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Már előre látom, az ellenzéki média tele lesz diktátorozással, a kormánypárti azzal, hogy az ellenzék miatt nem tudják kellő gyorsasággal megvédeni az embereket.

Egyik mocskolódásra sem lennék kíváncsi, nagyon nem szeretem az ilyen hozzáállást. És szerintem ezzel nem vagyok egyedül.

2020. márc. 23. 17:35
 9/19 A kérdező kommentje:
#7: Hasonlóan látom én is.
2020. márc. 23. 17:37
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

Orbánnak önként nem adunk teljes hatalmat örökre.


Értsétek már meg mit akar. Erőszakolja át 2/3-al. Annál kevésbé lesz legitim az egész ha majd vége a vírusnak.

2020. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!