Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem veszem igénybe a...

Ha nem veszem igénybe a hitelmoratóriumot, akkor később meggondolhatom magam?

Figyelt kérdés
Tehát ha nyilatkozom, hogy fizetem tovább az eredeti ütemezés szerint, de később mégis úgy adódik, hogy szükségem lenne a halasztásra, akkor ezt a nyilatkozatot vissza lehet vonni?

2020. márc. 26. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell nyilatkoznod, ez automatikus.

Ha akarod, fizetheted a moratórium alatt is.

2020. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Minek fizetnéd most ha bizonytalan vagy benne, hogy 2 hónap múlva mondjuk nem tudod fizetni?!


Ha ennyire bizonytalan a jövedelmed akkor ne fizesd, pont ezért van.

2020. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A bank oldalán az szerepel, hogy a moratórium aktiválodik automatikusan, aki nem akarja igénybe venni annak külön nyilatkoznia kell.

Azért gondoltam fizetni menetrendszerűen, hogy ne gyűljenek a kamatok és ne hosszabbodjon a futamidő emiatt. Jelenleg stabilnak tűnik a jövedelmem, de ebben a helyzetben ez szerintem kb bárkinél megváltozhat, ezért kérdezem.

2020. márc. 26. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól gondolod, ha tudod akkor fizesd tovább. Mert csak tolódik vele a tartozásod és ha nem okoz gondot a törlesztés akkor mindenkinek az a jó ha minél előbb vége a hitelednek.

Azért automatikus, hogy ne kelljen tömegeknek az ügyintézéssel foglalkozni mikor éppen az a lényeg hogy senki ne menjen sehová ha nem muszáj. De akinek van rá pénze, az fizesse tovább!

2020. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vissza lehet vonni, ha változik a helyzet és mégsem tudsz fizetni.
2020. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!