Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Le fog csökkenni a gázolaj is...

Le fog csökkenni a gázolaj is 300 Ft alá?

Figyelt kérdés

2020. márc. 29. 07:44
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Nem, már normalizálódott a gázolaj ára, néha már emelkedett is a piacon az ára.
2020. márc. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem már nem nagyon megy lejjebb,talán ha vége a fűtésszezonnak, 10-20 Ft-tal. Ezt arra alapozom, hogy ellentétben a benzines autókkal, a dízeles nagyfogyasztó teherfuvarozás nem állt le, tehát van kereslet. Kb 60 dolcsiról zuhant a kőolaj 20-25 dolcsi közelébe. Ha lemenne 10 dollárra,ami már szinte az ingyen kategória, ez árban mégsem akkora esés lenne mint 60-ról 20-ra, ami kialakította a mostani árakat. A gázolaj árában az alapanyagár csak az egyik tényező, az előállítás, logisztika,kereskedelem, adók is benn vannak, és ezek nem változtak, sőt arányaiban nagyobbak is lettek. Sőt az adó mértéke a tartósan alacsony olajár esetén még emelkedik is egy szisztéma alapján, hogy az állami adóbevételek szinten maradjanak. A fűtésszezont azért említettem, mert a világban (Ny-Európa, USA) még igen elterjedt az olajfűtés. Ha ez letelik, akkor az alacsony árak miatt még elképzelhető a következő szezonra történő betankolás, ami árszint tartáshoz elegendő lehet pár hétig, de utána a tőzsdei jegyzés biztos tovább fog esni. Azért ez a 300 körüli ár nem olyan rossz, főleg hogy a közelmúltba 430-ért tankoltam, csepp öröm az ürömben, lehet betárazni ha van miből és ha van hova. Én az Auchanos prémium gázolajat ajánlom, nagyon jó tapasztalataim vannak vele, egyedül az OMV maxmotion veri minőségben, de az árban legalább 50 Ft-al drágább.
2020. márc. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos szintig csökken az üzemanyagok ára, de ahogy előttem már jól leírták, abban az alapanyag éppen úgy csak kis rész, mint a kenyérben a liszt árának a változása.

Ha csökken a forgalom, akkor a fajlagos előállítási költség nagyobb lesz és emiatt nem tud nagyon csökkenni a végső ár.

Mint amikor lecsökkent az ÁFA tartalma egyes élelmiszereknek 22%-t, de az éttermi árakban ez nem jelent meg csak minimálisan. Mert a rántott hús az étteremben akkor is drága marad ha benne a hús ára olcsóbb lett - hiszen ugyanúgy kell hozzá más is, meg kell sütni, ehhez kell szakács, akinek nem változik a bére, pincér ugyanígy, takarító, étterem fenntartása, stb. stb.

Amúgy nem lenne rossz ha lejjebb menne az üzemanyagok ára - csak nem valószínű.

2020. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!