Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar az lázadó nép?

A magyar az lázadó nép?

Figyelt kérdés

Ezt arra értem, hogy a korosztályom (23 év és környéke) folyamatosan szidja a kormányt, nyilván ezzel nem az a gond, hogy nem tetszik nekik vagy valamilyen konkrét problémájuk van, de jogászokról van szó, és ha megkérdezem tőlük, hogy konkrétan mi a bajuk, akkor csak azt tudjak felelni, hogy "Orbán régóta van a kormányon" vagy "sz*rházi", "undorítóan kövér Orbán, folyton lop", "diktatúra van, máshol nincs, de itt van".

Én nem politizálok, régen pont ezzel a jogásztársasággal összeültünk társasozni vagy csak úgy kocsmákba, koncertekre jártunk és még akkoriban nem volt ilyen jellegű probléma... Ez el fog valaha múlni? Miért mondanak ilyeneket, lázadoznak? Erről nem lehet leszoktatni őket? Az élet része a politika, csak nem tudok elmenni velük kikapcsolodni úgy, hogy az egesz este ne erről szóljon. (Oké, mostanában biztosan nem fogunk tudni semerre menni, mert vírus van...)



2020. márc. 29. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Te miről beszélsz?

A világ egyik legnagyobb szakértő és fotelharcos népe.

Facebookon mindenki kemény legény, de ha ki kell menni tüntetni, akkor kuss van.

Nyugaton Orbanék már lógnának.

2020. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
A magyar az fotelforradalmár nép, csak a duma sok, de a kisujját sem mozdítja senki.
2020. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
A magyar nem lázadó nép. Attól, hogy a magyar társadalom parányi részét alkotó értelmiségi ismerőseid átlátnak a szitán, még ők sem tesznek különösebbet a változásért. A kormány szidásához 8 általános is elég, a változtatáshoz nagyon kemény összefogás kellene.
2020. márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Vagy a jogász haverjaid gyökerek, vagy te nem fogod fel mit mondanak. Sok mindenkinek van elege az Orbán rezsimből, de általában értelmes okai vannak és ki tudják magukat szofisztikáltabban is fejezni.
2020. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
A magyar a legszolgalelkűbb birkanép az egész földön.
2020. márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Viszont... Miért szidjuk a népünket? Mármint, ez kissé általánosító volt, amit leírtatok. Ettől függetlenül, szerintem itt nem mindenki szolgalelkű és ha mindenki fotelforradalmár, akkor az sem másabb, aki itt megosztja a negatív véleményét. A probléma az, hogy én nem kérdeztem senki véleményét politikával kapcsolatban, viszont megkaptam. Engem az érdekelt volna, hogy társaságban hogyan lehetne kibekkelni a politika témát. Legalábbis a felére csökkenteni.

Ja, és ha változást szeretnénk, akkor szerintem első sorban a saját házunk tájékán kellene sepregetni.

2020. márc. 29. 15:10
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

"Nyugaton Orbanék már lógnának."

Te nagyon nem érted a világot, öregem! Nyugaton (meg egy kicsit északon) a liberális jólét már annyira elpuhította a törvénykezést, hogy a terroristára nem törik rá az ajtót a rendőrök reggel 6:00-ig, hogy szegények kialudhassák magukat; a 77 fiatalt lemészárló norvég ámokfutó meg 21 év múlva már ki is jöhet, addig pedig renszeresen rinyál a lassú net és a langyos kávé miatt... Ez a Nyugat! :)

2020. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Ahhoz, hogy az átlagember megmozduljon egy átlag feletti vezető kell. Orbán ilyen. Képes megmozgatni annyi embert amennyi a választás megnyeréséhez szükséges.

A többi magyar politikus alkalmatlan erre. Ha egyszer lesz egy olyan ember aki képes hasonló módon kommunikálni akkor meg fognak mozdulni az emberek. Ezt az operett ellenzéket arra sem méltatják az emberek hogy körberöhögjék őket. Az a politikus aki Budapesten 30-40 embert képes csak összecsőditeni mondjuk egy tiltakozó akcióhoz, fogja meg a kislapátját és ássa el magát. Jó mélyre.

2020. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
A lázadás nem egyenlő a folyamatos rinyálassal és cselekvésképtelenséggel szerintem.
2020. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem a lazadas a lenyeg hanem az ész! Ésszel kell megoldani.Amugy meg minek kellett ennyi embernek megszavazni? Akkor most minek panaszlodtok.Akkor is a sajat erdeketeket neztetek h mennyi csaladtamlgatast ad meg epitkezesre is. Mindig bekajaljatok amit igergetnek!
2020. márc. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!