Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most miért jajveszékel mindenk...

Most miért jajveszékel mindenki az "új" munkanélküliek miatt? Az eddigieket miért szarta le mindenki?

Figyelt kérdés

Én is voltam munkanélküli majdnem egy évig, diplomaszerzés után. Pedig mindenhova beadtam az önéletrajzom, Budapesten de még vidéki városokba is, sehová sem kellettem mert nem tudtam szakmai tapasztalatot beleírni az önéletrajzomba. Ha a szüleim addig nem tartottak volna el, szó szerint éhen is halhattam volna, az állam egy büdös fillérrel nem segített, sőt még be is nyújtotta a számlát a NAV, hogy mivel már nincs hallgatói jogviszonyom, hát fizessem a TB-t. Azt nem kérdezték meg ne félj hogy miből is, amikor munkanélküli vagyok?

Akkor most mi ez a nagy jajveszékelés hogy pénzt kéne adni az újdonsült munkanélkülieknek. Akik eddig voltak azok, azokat miért szarta le mindenki? Rengeteg ilyen volt, nem csak én.


2020. ápr. 1. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem igen is szomorú,hogy nem foglalkozik bármely kormány a friss diplomásokkal.Meg úgy ánon a munkanélküliekkel.DE azt azért ne felejtsd el,hogy itt most rengetegen lesznek munkanélküliek,több ezer,tízezer emberről beszélek+ családot,gyerekeket el kellene tartani.De ami még fontosabb ,hogy a semmiből lesz több tízezer ember munkanélküli egyik napról a másikra.Erre nincs felkészülve az ország ezért is "jajveszékel"mindenki.Teljesen jogosan szerintem.
2020. ápr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Azért, mert kevés volt a munkanélküli.

Legalábbis Nyugat-Dunántúlon, BP-n.


Most meg ezeken a helyeken is növekszik.

2020. ápr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Mert természetes, hogy mindig vannak munkanélküliek, sosem volt és sosem lesz teljes foglalkoztatottság.

A kormány szerint 3% körül volt eddig a munkanélküliség, valójában ki tudja mennyi.


Eddig sem kaptak semmilyen segítséget a munkanélküliek, csak most több figyelmet kap a dolog, mert több százezer új munkanélküli lesz pár hónapon belül. Amúgy nem változik semmi, ugyanúgy le vannak szarva, mint eddig. Mint látjuk ugye.

2020. ápr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Azért, mert kevés volt a munkanélküli.


Legalábbis Nyugat-Dunántúlon, BP-n."


A lónak a fütyijét volt kevés, én is Bp-n voltam munkanélküli. Csak aki munkanélküli volt, az el se ment bejelenteni magát annak, mert tudta, hogy úgysem kap semmilyen segítséget az államtól.

2020. ápr. 1. 21:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lesz ez még így se...
2020. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
53%
Tudod ha az ember munkanélküli ne válogasson vállaljon el mindent. Te megtehetted hogy nem vállaltàl el bármit mert eltartottak. Fiatalabb koromban én is voltam munkanélküli mert akkoriban nem volt ennyi munka. Velem se törődött senki. Itt most tömeges munkanélküliségről lessz szó. Más helyzet.
2020. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

Azért jajveszékelünk, mert most egy csapásra valószínűleg többszázezer új munkanélküli lesz.


Az persze elég szomorú, hogy az elmúlt években folyamatosan romlottak a munkanélküliek kilátásai, de a Fidesz-szavazókat ez nem zavarta.

2020. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert komoly létszámról van/lesz szó.
2020. ápr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Micimacko67 ***** válasza:
Kérdező, megkérdezhetem, hogy milyen diplomával nem tudtál elhelyezkedni egy évig? Milyen állásokra pályáztál?
2020. ápr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
0%
#7 Romlottak? Sose volt ennyi munka.
2020. ápr. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!