Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az országban miért nem képesek...

Az országban miért nem képesek az emberek magukról gondoskodni? Miért várják mindig hogy az állam kimentse őket ha valami negatív dolog történik?

Figyelt kérdés

Nem értem miért nem képesek az emberek megtakarítani előbb-utóbb úgyis jön valami gázos helyzet.

Most a vírus miatti munkanélküliség korábban a deviza hitelek miatt kellett kimenteni oket stb...



2020. ápr. 3. 17:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem túl okosak.
2020. ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Még tavaly is 900 ezren dolgoztak minimálbérért.plusz közmunkások,eltartottak,öregek,gyerekek.Ilyen jövedelmi viszonyok mellett a spórolás nem lehetséges.Már rég fel kellett volna számolni az ingyenmunkát, és akkor a többségnek lenne tartaléka.
2020. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Oszt mibű' gondoskodjon az embör, mikor az állam a fizetésének az 55%-át elveszi?

Továbbá ilyen mértékű adóztatás esetén természetesen el is várja az embör, hogy baj esetén segítsen az állam.

2020. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

2:

Minimálbéresek: A fele csak annyira van bejelentve szóval mellette zsebbe kapja a pénzt. A másik fele meg kb meg is érdemli ha annyiért eljárt dolgozni az elmúlt években amikor gazdasági fellendülés volt simán találhatott volna jobb melót(mostmár valószínű nem fog a vírus miatt)


Öregek:Volt egy egész életuk megalapozni a nyugdíjas éveket ha nem dolgoztak vagy feketéztek az a saját hibájuk.


Gyerekek: Ők sajnos tényleg nem tehetnek semmiről de a szüleik igen mindenkinek annyi gyereket kellene vállalnia ahányat normális körülmények között fel tud nevelni.

2020. ápr. 3. 18:00
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

"Nem értem miért nem képesek az emberek megtakarítani"


Mert nincs miből B+! Üzenem innét BAZ-ból.

2020. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

#4: A közszolgák alacsony fizetést kapnak, jó, ha hazavihetnek 160 ezer Ft-ot havonta.

Keressenek más munkát? Mondjon fel az összes pedagógus, kisegítő személyzet, egészségügyben dolgozók, katonák, rendőrök, tűzoltók, postások kollektívan?

2020. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Visszakérdezek: minimálbérből te mennyit tudnál megtakarítani havonta, miután kifizetted a lakbért, rezsit, bérletet, illetve minden nap ettél valamit? Negatív számot is válaszolhatsz.
2020. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

"Az országban miért nem képesek az emberek magukról gondoskodni?"


Mert nem mindenki Dr. Mészáros Tiborc Lőrinc!

2020. ápr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

5: ha valamelyik munkánál sokan felmondanának tuti emelne ezeken a béreken az állam mert el kell látni őket. Pl felmond a postások fele tuti megemelnék a bért.

6: senki nem kötelez senkit hogy minimálbérért dolgozzon. Ha valaki annyira tröger volt az elmúlt években hogy minimálbérért dolgozott arra én már nem tudok mit mondani. Fentebb is irtam azöta megváltozott a helyzet a vírus miatt de az elmúlt jópár évben elég nagy bőseg volt munka terén.

2020. ápr. 3. 18:25
 10/23 A kérdező kommentje:

Megcsúsztam:

6 és 7

2020. ápr. 3. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!