Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a munkaalapú társadalom...

Ez a munkaalapú társadalom valami szovjet kreálmány?

Figyelt kérdés

Én nagyon rossznak és kártékonynak tartom, mát a kifejezést is.

Leginkább az "Arbeit macht frei" jut róla eszembe, ha meghallom.


A munkalapú társadalomban nem az a lényeg,hogy minél hatékonyabbak termeljünk és minél magasabb értéket állítsuk elő, hanem az,hogy mindenkinek legyen munkája.


Sokkal inkább a hatékonyságra kellene törekedni.



Nekem például hiába van jó diplomám, nyelvtudásom.Bizony a fejletlen gazdasági struktúra miatt csak Budapesten tudok válogatni az állások között.


Viszont így is van egy privát munkaügyi biztosításom.Ami 6 hónapig fizet nekem 180 ezret,ha munkanélküli lennék.Nagyjából ennyi kell,hogy tudjam törleszteni a hitelt, rezsit befizetni és ne halljak éhen.

Viszont, egy normális, jóléti államban, 6 hónapos munkanélküli ellátás alap.


2020. ápr. 3. 20:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

A munkaalapú társadalom garantálja azt amit az Orbán-kormány kínál. Dolgozz rabszolga kevés pénzért.

Nyugaton jólétű alapú társadalom van, dolgozni kell, de megfizetünk érte.

2020. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Lehet tudás alapú is, de abból van itthon a legkevesebb. Aki így helyezkedett el, az most is nyomja HO-ban.
2020. ápr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Vagy, még eszembe jut róla, a kínai gyerekmunkások, agyondolgoztatott emberek.
2020. ápr. 3. 21:01
 4/23 A kérdező kommentje:

"Lehet tudás alapú is, de abból van itthon a legkevesebb. Aki így helyezkedett el, az most is nyomja HO-ban."


Igen.

De, ilyesmire nincs mindenkinek ilyenre lehetősége.


Nekem Budapestre kellett költöznöm,hogy találjak normális munkákat.

Vidéken semmi nincs.


Itt, az én végzettségemmel, kvázi minden pozícióhoz jár home office.

2020. ápr. 3. 21:03
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

#1 nyugaton van pont munka alapú társadalom.


Mindenki annyit kap, amennyit a munkája ér.


Nincs Tiborc meg Mészáros Lölö

2020. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%
Baromi hatékony a termelés tőlünk nyugatra,négsem tudsz egy fizetésből eltartani egy családot.dolgozni kell ott is.akkor hogy is van ez?
2020. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Sokkal jobb a segélyke alapú társadalom.Nem kell dógózni,csak kódúlni az államtól.
2020. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem vegyünk fel IMF hitelt, hogy 1 hónapig segélyen élhessünk. Utána pedig éhen dögölhetünk.
2020. ápr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

"de megfizetünk érte."


Szerinted mi történne, ha Orbánék felemelnék a minimálbért mondjuk 1200 euróra, mint Németországban? Először a kisvállalkozások mennének csődbe, majd kivonulnának a multik, és csődbe menne az állam is. Egyetlen magyarországi vállalkozás sem tudna kifizetni ennyi pénzt az alkalmazottainak.

2020. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%

"Vagy, még eszembe jut róla, a kínai gyerekmunkások, agyondolgoztatott emberek."


Másnak egyáltalán nincsenek ilyen gondolatai. Ezt csak te látod bele.

2020. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!