Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elég sok vélemény hallható...

Elég sok vélemény hallható mostanában arról, hogy hazánk a felhatalmazási törvénnyel diktatúrává vált. De valójában szigorúbb ez a felhatalmazási törvény a nyugati országokban tapasztaltakhoz képest? Ha igen, miben?

Figyelt kérdés
Szeretnék tisztábban látni a témában, légyszi segítsetek.
2020. ápr. 4. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Enyhébb. Macron nagyobb uralmat birtokol egy átlag hétköznapon mint most a kormány rendkívüli helyzetben.
2020. ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
A teljhatalomnál nagyobb hatalom nincs.
2020. ápr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk korlátlan időre korlátlan hatalmat kapott Orbán. Eddig is minden alkalommal visszaélt a hatalmával.

Még Olaszországban is 6 hónapos limitje van

2020. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Én is azt hallottam, hogy Macronnak eleve nagyobb a hatalma, de azért a franciákból kinézem, hogy be vannak építve fékek a rendszerbe, teljhatalmat csak nem adnak senkinek ők se.
2020. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Mindenhol litimtje van. Csak nálunk korlátlan. Mivel látta, hogy minden országban korlátja van, az lett volna -szerintem- ideális ha a hasára üt és mond egy időintervallumot - max. ha tovább tart, meghosszabítja.

De ő szándékosan korlátlanra szabta meg, ugyanis ez csak Orbán hatalmi mániájáról szól, a vírus csak ürügy.

2020. ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ezeket a konkrétumokat találtam eddig


Franciaországban 2 hónapban maximalizálták: [link]


A briteknél nincs maximum, de a hatalom automatikusan elévül 2 év után:

[link]

2020. ápr. 4. 18:57
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

"Macron nagyobb uralmat birtokol egy átlag hétköznapon mint most a kormány rendkívüli helyzetben."


Miért, konkrétan mit tud most csinálni Macron, amit a fidesz nem?


Az eredeti kérdésre:


Több országban hirdettek már a miénkhez hasonló veszélyhelyzetet, szóval nem ebben kell keresni a különbséget. Nem tudom mennyire tudsz angolul (olvasni és halott szöveget lefordítani), de ha megnézed a rólunk szóló külföldi híreket, akkor tapasztalataim szerint 1. a korlátlan idejűséggel van gondjuk és 2. az új büntetőtörvényünkkel az 5 évig terjedő börtönbüntetés álhírterjesztésért.


Mióta Semjén beadta a salátatörvényét egyebekről is beszélnek, de eddig ez a kettő izgatja leginkább a fantáziájukat. Azt kérdezgetik a kormányunktól, hogy ezekre nekünk miért van szükségünk, ha sehol máshol Európában még csak eszükbe sem jutott a többi kormánynak ilyeneket csinálni.

2020. ápr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Macronnak akkora hatalma van békeidőben, mint most Orbánnak.
2020. ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Orbán teljhatalmát nem a felhatalmazási törvény biztosítja, hanem az a gondosan szelektált 133 hős a parlamentben, akiknek az egzisztenciája és esetleg szabadsága múlik azon, hogy mindent engedelmesen megszavazzanak, amit csak eléjük raknak. Gyakorlatilag 133 helyi Boldog István, akiket nyilván nem nehéz sakkban tartani.
2020. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
19:26: meg ne feledkezz a hozzájuk csatlakozó Mi Gatyánkos vitézekről.
2020. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!