Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Húsvétkor fognak utazgatni az...

Húsvétkor fognak utazgatni az emberek? Mennyire fog jobban terjedni az ünnepeket miatt a vírus?

Figyelt kérdés
Budapesten dolgozok és nem tudom hazamehetnék-e vidékre vonattal. Ha esetleg mégis, akkor már holnap elindulnék és jövőhéten mondjuk csütörtökön jönnék vissza, de nem tudom, lehet más is így gondolkodik.

2020. ápr. 7. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Épp ez az,Budapesten és az agglomerációban nagy a fertőzöttek aránya.Ha mindenki innen Húsvétkor elmegy rokonokhoz,családhoz,akkor még jobban tovább terjed a vírus.Szóval van benne valami.
2020. ápr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
29%

Elvileg nem mehetnél, gyakorlatilag senkit sem érdekel. Én pesti vagyok és látszik mostmár az embereken hogy nem érdekli őket az egész (lásd Városliget, Vörösmarty tér, Széchenyi tér, Naplás tó stb stb...)

Ha esetleg szigorítás lenne akkor inkább most menj, mert utánna lehet hogy komolyabban veszik és nem tudsz vidékre lemenni, de vissza tudsz jönni mivel gondolom itt laksz és dolgozol. A sajtótájékoztatót meg a tévét felejtsd el, hogy a rendőrök ennyi meg annyi esetben intézkedtek, semmit nem csinálnak, csak látszatintézkedés ez az egész. A svédek is belátták, hogy nem vezet semmire. Én amióta tart ez az egész ugyan úgy megyek mindenhova és nem hogy katonával de egy rendőrrel nem találkoztam...

Szóval menj nyugodtan, mi is megyünk.

2020. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Menjetek nyugodtan, vidéken még úgyis kevés a fertőzött, ideje, hogy nekik is jusson belőle több, nehogy már ők megússzák.
2020. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
És nem bírod ki hogy pár napig ne a húsvét legyen most az első? Mindenki úgy csinál ezzel a húsvéttal most mintha karácsony lenne..
2020. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Ez az, a sok budapesti, vagy beköltözős budapesti menjen csak, és szórja szét a vírust az egész országban, ez ám a felelősségteljes gondolkodás 🤯
2020. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Fognak utazgatni.

2. Meg fogja dobni a terjedést.

3. Most még hazamehetsz, de ha van egy cseppnyi eszed, akkor nem teszed. Sosem az a lényeg, hogy egy szabály éppen mit enged vagy tilt. Hanem az, hogy mi a célja. A kijrási korlátozásnak az a célja, hogy ha nem dolgozni, ennivalóért vagy mzgásigény kielégítése miatt mozdulnánk ki, akkor ne tegyük. Belebetegszel abba, ha nem mész haza? Nem. Akkor maradj otthon!

2020. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Terjedni szerintem nem fog, de az embereket bezárják.
2020. ápr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A figyelmeztetés nem úgy szól, hogy semmit se tégy. Hanem úgy, hogy maximálisan tartsd be a védekezési szabályokat. Ha felszállsz, igyekezz elszeparálódni. Az ötlet egyébként jónak tűnik.
2020. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha arról szól a dolog, hogy vidéken van saját lakásod, amiben egyedül élsz, és oda mennél haza a hétvégére, hogy ott egyedül legyél, az oké, menj. Lehetőleg ne akkor, amikor legnagyobb a forgalom.


Ha családhoz mennél, akkor ne menj, ne vidd nekik haza ezt a szemetet. Nem is szép dolog, meg bizonyos esetben még testi sértésnek is minősül, és büntethető, ha gondatlanságból másokat megfertőzöl.

2020. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!