Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány 75 ezer egyetemis...

Ha a kormány 75 ezer egyetemistának kiadja a diplomáját nyelvvizsga nélkül, akkor nekem miért kell nyelvvizsgát szereznem?

Figyelt kérdés

Forrás: [link]


Első éves egyetemista és roppant igazságtalannak találom, hogy nekem meg kell szereznem a nyelvvizsgát, míg 75 ezer másik embernek meg nem. Ráadásul olyan területen vagyok, ahol a nyelvvizsga teljesen felesleges.



2020. ápr. 7. 11:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
45%
Én abszolút eltörölném a kötelezettséget, semmi értelme.
2020. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%
Azért kell nyelvvizsgáznod, mert rád (legalábbis jelenleg) nem vonatkozik ez a szabály.
2020. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%

Van értelme a nyelvvizsga követelménynek. Például aki egy üzleti diplomát szerez, nem sokra fog menni angol nélkül. Akik most a döntés miatt megkapják a diplomájukat nem fognak így sem messzire jutni megfelelő nyelvtudás nélkül.


De vannak olyan diplomák, ahol gyakorlatilag tényleg felesleges a nyelvtudás. Például egy nővér vagy egy óvónő bőven tud dolgozni idegen nyelv nélkül is.


Más kérdés, hogy szerintem a diplomás ember legyen értelmiségi, egy értelmiségitől pedig elvárható legalább egy idegen nyelv magabiztos tudása. Ha ez lenne a szemlélet, talán nem akarna boldog boldogtalan diplomás lenni, és lennének értelmesebb szakik is. Pont emiatt egyébként jónak tartom, hogy a nyelvvizsga már bemeneti követelmény is.

2020. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem, aki az egyetemi évei végére sem szereztek nyelvvizsgát, nem fognak különösebben konkurenciát jelenteni neked kérdező, szóval ne bánkódj.
2020. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 szántóvető ***** válasza:
75%
ennél kaotikusabb,következetlenebb kormány még nem volt nálunk.felsőoktatási intézménybe történő felvételizés követelménye többek között a b2-nyelvvizsga,ezt 2014-ben vezette be a fidesz.azóta csak káosz és zűrzavar uralkodik,míg most diplomákat fognak osztogatni nyelvvizsga nélkül.szóval logikát ne keress egyetlen fideszes rendelkezésben sem.
2020. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
39%
Milyen szörnyű és igazságtalan, hogy kiadják a diplomákat, kapjanak állást az emberek ilyen válságban, elképesztő, ne légy nevetséges kérlek. Olvasom a kommenteket milyen felháborítónak tartják az emberek ezt, "kidobták" a pénzt szegények nyelvtanulásra, érted, kidobta az "értelmiség" nyelvtanulásra a pénzt, itt olyan mentalitásbeli hiányosságok vannak ebbe az országba, hogy fáj. Ne sajnáld válságban a másiktól a diplomát mint munkahelykeresés fontos elemét és ha értelmiséghez akarsz tartozni ne legyél rest megtanulni egy idegennyelvet.
2020. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
24%

Alapból nincs értelme a nyelvvizsgának. A nyelvvizsga nem arról, szól hogy angolul megtanulj beszélni.


Rengeteg ember van akinek nyelvvizsgája van és sohasem beszélt senkivel azóta angolul vagy rosszabb nem is tud megszólalni már.


Biztosítani kell a nyelvvoktatást megfelelően.


Nyelvvizsgát eltörölni, helyette egyemeken is legalább 2 féléves angol nyelvű KREDITES kurzust indítani. (Vannak egyetemek ahol van, de ezek szaknyelvek).


És igazából az egyetemnél szaknyelv kell és nem sima angol beszéd, ergo a nyelvvizsga semmit se ér.


Hiába tudok angolul vásárolni a ruhaboltba a párbeszédet megtanulva, ha mondjuk egy ipari környezetbe a mérnökkel szakmailag már nem tudok beszélgetni.


Szóval jó döntés az, hogy odaadják a diplomákat, de tovább kéne gondolni, hogy az egészet törölni.

2020. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
18%

"Például aki egy üzleti diplomát szerez, nem sokra fog menni angol nélkül."


Ahogy előbb leírtam. Aki üzleti diplomát szerez az semmit se fog érni a nyelvvizsgával, mert oda már szaknyelv kell. Pénzügy és Számvitelen pl van 2 félévnyni szaknyelv aminek pl semmi köze a nyelvvizsgához.

2020. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
38%

"Szerintem, aki az egyetemi évei végére sem szereztek nyelvvizsgát, nem fognak különösebben konkurenciát jelenteni neked kérdező, szóval ne bánkódj."


Ismerősőm nyelvvizsga nélkül dolgozik nagyobb vállalatnál vezetőként. Valóban úgy gondolod nem okoz konkurenciát?

2020. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
47%

"felsőoktatási intézménybe történő felvételizés követelménye többek között a b2-nyelvvizsg"


Nem kötelező. Ezt már ejtették régen. Miért hazudsz?

2020. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!