Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok őszintén a ma...

Mit gondoltok őszintén a ma Palkovics miniszter által bejelentett gazdaságvédelmi csomagról? Benneteket fog érinteni a közeli jövőben?

Figyelt kérdés
Valahogy az az érzésem, hogy sok-sok embert és vállalkozót nem fog úgy igazán érinteni ez a gazdaságmentő, élénkítő csomag. Én speciel egyetemre járok, lassan fizetném be a következő tandíj részletet, ami nem kevés pénz, főleg, hogy munkanélküli lettem. A munka helyem megszűnt, egy kávézó volt, ahol eseti bejelentésel dolgoztam (tehát nem volt szerződésem, de jó pénz volt). Vajon hány ilyen ember lehet, akik valamiért kimaradnak?

2020. ápr. 7. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akik nem dolgoznak, mert nincs munkájuk azok még mindig nem lesz pénzük. Velük kellene elsősorban foglalkozni MOST!
2020. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Felveszed a diákhitelt 0% thm, eddig is ennyi volt és befizeted a tandíjat, majd amikor dolgozol, akkor abból a pénzből visszafizeted amit úgy is a tandíjra szántál volna. Tök egyszerű nem?
2020. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Sikeres lesz.
2020. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De benneteket fog érinteni?


Nem vagyok a hitel felvétel híve. Ez van. Eddig működött a munka, vendéglátás, tandíj fizetés, most nem. Nyílván, ha döntenem kell majd, hogy tandíjat fizetem ki vagy a lakhatásom, kajám, akkor a második opciót választom.

2020. ápr. 7. 13:44
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Mindenkit érinteni fog, mivel ezt a csomagot többet között úgy tudták létrehozni, hogy nem kevés bevételét nyúlták le az önkormányzatoknak. Az önkormányzatok viszont ugyanúgy fent kell tartani, csak most a gépjármű adó bevétele nélkül.
2020. ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

1. A rövidített munkaidő arra lesz jó, hogy több ember fog azonos időben összezsúfolódni egy helyen. Mert ha a bolt nem 6-tól 20-ig van nyitva, hanem 8-tól 18-ig, akkor sem fognak kevesebben vásárolni, de egy időben többen lesznek a boltban. Akárki is találta ezt ki, úgy hülyeség ahogy van.

Ráadásul azoknak is bent kell lennie, akik eddig home officeban tolták -> még több ember fog összezsúfolódni.

2. A "13. havi nyugdíj" nyilvánvalóan csak politikai haszonszerzés

3. A bankokra és a multikra kivetett adóknak mi értelme van, pláne ebben a helyzetben, pláne úgy, hogy azokat a magyar tulajdonú cégeknek is meg kell fizetnie?



A többi intézkedés egy része jó, a másik része olyan butaság, hogy kedvem sincs kitérni rájuk.

2020. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem megoldás. Amúgy szinte minden nap bejelentenek valamit, kész vicc. De értem a logikát, hogy összezavarja a társadalmat meg "megnyugtató" célja legyen, csak hát közben meg...a megoldás messze.
2020. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
Engem nem érint. Mi szerencsére dolgozunk még. Nimcs szó róla hogy leállnánk. Sőt meglepően magas 14%- os béremelést kaptunk április 1-től. De sokan nem ilyen szerencsések sajnos. Reméljük minél hamarabb lecseng ez az egész
2020. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szántóvető ***** válasza:
100%
ha jól értem arról van szó hogy létrehoznak egy beruházási alapot,kötvényeket bocsátanak ki többezer milliárd Ft értékben aminek a nagy részét a jegybank fogja felvásárolni.hogy miből az jó kérdés,gondolom nyomtatnak egy kis pénzt hozzá..de ettől még értéktelen lesz az egész.a külföldi tőkés nem olyan marha hogy akár egy centet is kiadjon érte.mi is van még?elveszik a gépjárműadót az önkormányzatoktól.cserébe adnak némi pénzt a cégeknek bértámogatás címszó alatt,akik hajlandóak részmunkaidőssé lefokozni a munkavállalókat.a munkájukat vesztett személyek nem kapnak semmi pluszt,ők mehetnek munkanélkülire ugyanúgy mint korábban.szóval összességében ez nulla,de hát nem is lehetett másra számítani.
2020. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
95%-ban átvállalnak tandíjat. Ez rád nem vonatkozik kérdező? Vagy ez kikre vonatkozik?
2020. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!