Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a célja azzal a fidesznek...

Mi a célja azzal a fidesznek hogy 75 ezer nyelvvizsgára képtelen embernek ad diplomát? Bizonyos diplomás állásokra eddig is túljelentkezés volt. Mi lesz most ha már boldog boldogtalan diplomát kap?

Figyelt kérdés
Vagy a nyelvvizsga kitétel ezeket szűri majd az álláshirdetésnél?
2020. ápr. 7. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
2020. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jó csak eddig sem találtunk diplomás állást. Pedig még MSc-m is van. Mindig mentünk legalább 5-6-an aztán jött a pofára esés.

Bár legyen igaza és legyen annyi munkahely hogy kapjon mindenki állást. Ez így kicsit propaganda gyanús.

2020. ápr. 7. 18:57
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Kikérem magamnak ezt a kijelentést :D És mindenkinek, akinek már megvan a nyelvvizsgája vagy a 2.at csinálná mint én, és a sok hülye közé soroltad...


Egyébként azzal indokolja, hogy kell majd az államnak a sok diplomás szakember a gazdaság felpörgetéséhez. Viszont az a baj, hogy nyelvtudás nélkül jópár szakma nem ér semmit, ugyan úgy nem veszik majd fel sehova...

Nekem is kettős érzésem van, hogy még is minek, mert ismerem az államvizsga előtt álló csoporttársaimat, és a nagy részük angolul nem tud megszólalni normálisan, pedig a mi szakunk belépőszintje az angol...

2020. ápr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azokat hülyéztem le akiket ismerek is.

Köze nem volt az egyetemhez valahogy lement a zárón és most megkapja a diplomát. Pedig kb lemondott róla mert egy nudli origós vizsga is kifogott rajta. Sok ilyen van sajnos. Nyilván nem a második nyelvet tanulókra értem.

2020. ápr. 7. 19:08
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Nincs jelentősége a nyelvvizsgának. Ahol a napi munkához szükség van nyelvtudásra ott vagy beszélsz az adott nyelven vagy holnap felvesznek helyetted valakit aki el tudja végezni az adott nyelven a feladatot.

Nekem nincs nyelvvizsgám, sosem kérték, 20 éve külföldiekkel dolgozom multinál.

Ha valaki olyan rátermett, adja el magát nyelvtudás nélkül az álláspiacon.

2020. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Akiket Dr. Daróczi Csilla tanított és vizsgáztatott vagy 10-en évig egy szakközép érettségivel, nekik is meg van a diploma. Nyelvvizsga nélkül is van az olyan klassz mint smittpalibácsi phd-ja
2020. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd diplomával végzik azt a munkát, amit 8 általánossal is el lehetne végezni.
2020. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogy mondod. Nyelvvizsga kitétel az álláshirdetésbe, és kész. Vagy nem nyelvvizsga, hiszen felejthetett azóta, hanem nyelvtudás, és levizsgáztatod.

Csodák csodája, az új munkatárs beszélni fogja azt a nyelvet, amit elvársz.

2020. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Állásinterjún senkit nem érdekel a nyelvvizsgád. A nyelvtudásod érdekli a leendő főnököt. Ilyen értelemben fölösleges is megkövetelni a nyelvvizsgát a diplomához. Annyiból van értelme egyáltalán, hogy ha megkövetelik, akkor azért jobban tanulnak a diákok nyelvet, mert hát kell a papír.
2020. ápr. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!