Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a nagy páli fordulat az...

Mi ez a nagy páli fordulat az emberek véleményében a vírussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Néhány hete még ha meg mertem említeni, hogy szerintem ez csak egy műbalhé és csak a saját gazdaságunkat lőjük lábon ezekkel az "óvintézkedésekkel" egy influenzánál is gyengébb vírus miatt, aminek 0,2% a mortalitása, akkor mindig le lettem hurrogva milyen gyökér vagyok, bezzeg biztos más lenne a véleményem ha a rokonom lenne az az alapból háromféle betegségben szenvedő veszélyeztetett. Most meg hirtelen ugyanezeket a véleményeket olvasom itt, hogy hamarosan le kéne zárni ezt a műhisztit, mert így hamarosan kifúj a gazdaság. Megunták az emberek a hetek óta otthon ücsörgést és hogy a csapból is ez a #maradjotthon baromság folyik, vagy mi ez a hirtelen fordulat?

2020. ápr. 12. 21:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem az az oka, hogy egy hónapja riogatnak vele, de még mindig alig van beteg. Nincs töredéke se annak, amivel az olaszok riogattak.

Az is nyilvánvaló, hogy játszanak a statisztikával. Már el se hiszik az emberek azt, amit a kormány mond.

2020. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
56%
Nekem semmilyen páli fordulat nem tűnt fel, de ha szerinted műbalhé, akkor megbeszélheted azoknak a családtagjaival, akik belehaltak. Vagy tudod mit? Látogass el egy koronásokkal teli intenzívre védőfelszerelés nélkül! Bizonyítsd be, hogy tökös vagy!
2020. ápr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
#2 Beszéld meg azokkal, akik anyagi csődbe, esetleg utcára kerülnek, éheznek esetleg kisgyerekekkel az állásuk elvesztése, vagy a vállalkozásuk csődbe menetele miatt, mert #maradjotthon, meg #tegyuktonkreazorszagot.
2020. ápr. 12. 21:48
 4/36 anonim ***** válasza:
55%

hmmmmm.....elvesztem az állásom vs. meghal anyám.



....várjál mindjárt eldöntöm melyik rosszabb.....

2020. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
65%
Dolgozni mehetsz. Csak kirándulni nem. Még pénzt spórolnak neked.
2020. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
#4 Ha 65 év feletti és esetleg elkapja, akkor van rá 5% esély hogy meghal. De ha szót fogad a 0-24-ben hajtogatott felszólításnak, hogy legyen szíves otthon maradni, akkor el sem kapja. Te pedig megtarthatod az állásodat és nem kell éhen halnod. Mindenkinek jobb, nem?
2020. ápr. 12. 21:59
 7/36 A kérdező kommentje:
Tudod, az élelmiszert a boltban pénzért szokták adni, nem ajándékba. Ha esetleg XY szakács, vagy pincér egy étteremben, de az étterem csődbe megy, mert fél évig zárva kell tartania, XY elveszíti az állását. Viszont ettől függetlenül XY ugyanúgy csak pénzért jut majd élelmiszerhez. És akkor még nem is említettem a rezsit, esetleg lakbért, egyéb létfontosságú cikkeket, éhes gyerekszájakat. Ha százezrek jutnak XY sorsára, csúnya világ lesz.
2020. ápr. 12. 22:06
 8/36 anonim ***** válasza:
71%

#4: Ezt úgy írod, mintha az ebola lenne, és ha elkapod, az egyenlő a halálos ítélettel. Miközben egyre több esetben derül ki, hogy egy-egy nyugdíjas otthonban az öregek többsége elkapta, és fel se tűnt nekik, nyilván tünetmentesek.

Jelen állás szerint kb. akkora a mortalitása, mint az influenzának. Lehet, hogy hihetetlen, de még mindig százak halnak bele. Fiatalok is. Mégse megy miatta a hiszti.


A kérdés tehát az, hogy "Elkapja anyám az influenzát, és 0.05% esély, hogy belehal, vagy elveszítjük mindenünket, és utcára kerülünk, a gyerekeknek meg nem lesz mit ennie."

Most van pár család, ahol most még jàr a munkanélküli, de hetek kérdése, és marad a családi.

Az is jó gondolat, hogy kell lennie tartaléknak. Ez egy három fős család esetén mennyi lesz 18 hónapra? Hány millió? 300 ezer/hó minimum kell az alap létfenntartásra, az 5,4 millió. Ennyi mindenkinek van eltéve, no problem.

2020. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egyre több család kezd anyagi problémákkal küzdeni, és elkezdtek félni attól, hogy mi lesz ha ez a helyzet még hosszú hónapokig fennáll.

És oké, hogy dolgozni továbbra is lehet menni, de ez nem vigasztalja azokat, akiket elküldtek, és még másik munkát sem talál, mert mindenhol létszámstop van.

A munkanélküli segély meg csak 3 hónap, és amúgy sem túl sok, főleg azoknak akik albérletben élnek. A bérleti díj, plusz rezsi el is viszi az egészet, már ha egyáltalán elég rá.

2020. ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
85%

Már most mondták vissza az albérleteket, mert nem tudják fizetni. Ami valahol még jó is lesz, ha lemegy az albérletek ára.

A bibi az, hogy az ingatlanok ára is zuhanni fog. Adott egy család, aki most CSOK-ra építkezik, a kész ház értéke eddig 50 misi...lett volna. Meg lett volna pénz a törlesztőre. Egyik szülő elveszti az állását, mert mondjuk a három gyerekkel valakinek most otthon kell lennie. Vagy szimplán kirúgják. Hopp, ugrott a ház, viszi a bank, kéri a CSOK-ot is vissza. Csakhogy a kecó már 40 misit ér! Eladják, kifizetik a banknak, és még mindig marad 10 misi hitelük.

Pont ugyanez volt 2008-ban, és egyik dolog görgette maga előtt a másikat.

Teszem azt, az éttermek fele már nem nyit ki. Lesz pár fodrász, körmös, kozmetikus, aki bezár, mert sokan itt spórolnak először.

Zuhan a forint, ki tudja hol áll meg, és ez is áremelkedést okoz. Az eszetlen felhalmozás is.

Szóval az a nagy helyzet, hogy ideje lenne reálisan felmérni a vírus veszélyeit, és a gazdasági válságra koncentrálni. De megint mi szívjuk meg a legjobban, mert ezek a hülyék azt hiszik, hogy mi vagyunk Európa vezető nagyhatalma.

2020. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!