Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az jelenti a függetlensé...

Miért az jelenti a függetlenséget ezen az oldalon, hogy a Fideszt kell szidni, nem szabad semmiben sem vele egyetérteni, mert akkor te azonnal Orbanista agymosott vagy? Ez nem tipikus iskolai példája annak hogy Orbán fóbiasak?

Figyelt kérdés
Itt ezen az oldalon egy kicsit is bekehalnának abba, ha valami jót kellene mondani a kormányról. Vagy ha nem így van akkor cáfoljatok meg ezt végre!

2020. ápr. 13. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem igazán értem, hogy miről beszélsz. Ha valaki nyal a Fidesznek, akkor az egy Fidesz-nyaló. Érdekes, ha mondjuk Gyurcsányt ajnároznám, akkor egyből egyértelmű lenne számodra, hogy Fletó-fan vagyok...
2020. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1. Maga nem érti! A független az valahol középen van. Az ha valaki nem agymosott, az azt jelenti hogy tisztán látja a dolgokat. Vagyis nem függ egyik oldaltol sem, vagyis fizikai lehetlenség hogy ne értsen egyet valamiben a kormánnyal!


Vagy ezek szerint 2 csoportra oszthatóak az emberek. Az egyik réteg Orbán fóbiás, a másik réteg Orbánista. Legalább is ezt szűröm le a valaszodból! Nem baj... Végül is valamelyik oldalon kell lenni, csak a gondolkodásban nem szabadna hogy korlátozzon.

2020. ápr. 13. 18:00
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Én teljesen egyetértek Orbán és a fidesz politikájával, pedig nem volt szavazni, és a jövőben sem tervezem, hogy elmegyek, így nehezen hívhatna bárki is fideszes agymosottnak. Egyszerűen csak tisztán látom a dolgokat. Ennyi.
2020. ápr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Micimacko67 ***** válasza:
83%

Kerdező, van egy magyar író...régi kommunista az öreg (Moldova György)...

Az ő egyik régi írásából próbálok idézni...:)

"Képzelj el egy gyönyörüen megterített asztált, telis-tele finomabbnál finomabb ételekkel! Megvan? Elképzelted? S sz asztal közepénén ott egy kis tányér szaar! Lenne kedved enni erről az asztalról?"

Nem tudom megértetted-e példát?

2020. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hogy fért el egy mondatban, hogy ezen az oldalon és függetlenség?
2020. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Én is dettó,ahogy a hármas kommentelő
2020. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nyilván mindegyik rendszerben van jó és rossz. Igazából ennek a kis kérdésnek az a célja, hogy kiderüljön van-e egyáltalán olyan hogy függetlenség. Mert minden ember másképp értelmezi azt. Akinek jó volt Gyurcsányék alatt, annak teljesen mást jelent például a függetlenség mint akinek Orbán alatt jó...!
2020. ápr. 13. 18:22
 8/13 belapus ***** válasza:
93%

Miután kb. 10 éve OV és a Fidesz van hatalmi, döntési helyzetben, és jobbára 2/3-os többségben, rajtuk múlik, hogy az ország milyen gazdasági, társadalmi fejlődési irányt követ, ezért ( mivel csak erre van bizonyíték ) elsősorban őket lehet bírálni az elkövetett hibák miatt vagy éppen dicsérni az eredményekért, másképpen fogalmazva: őket lehet számon kérni.Nehéz komolyan venni az olyan - ellenzéket ért - kritikákat, amelyek leginkább csak olyan elméleteket érintenek, amelyek vagy megvalósulhatnának vagy nem, de döntési lehetőség hiányában semmilyen bizonyíték nincs egyik kimenetelre sem.

Megfordíthatom a kérdésed ?Miért jelentené az a függetlenséget, ha valaki itt Orbánt dicsőítené ?

2020. ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz viszont az emberek többségének sem Orbán nem felel meg sem pedig az ellenzéki vezetők és hatalomra jutott. Például Karácsony Gergely sem. Vagyis ezek szerint a függetlenség azt jelenti, hogy akik hatalmon vannak azokat kell kritizálni, mert azokat könnyebb kritizálni?
2020. ápr. 13. 18:41
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Itt is jelen van a hangos többség elve. Mint virtuálisan szinte mindenhol. Csak közben megfeledkezünk a pármillió emberről, akik vagy bizonytalanok, vagy mérsékeltek párt kérdésben.


Felhozok egy példát: Facebook.

Van 300 ismerősöm. Ebből pár osztogatja állandóan a nyugger DK-s csoportokból a különböző, simán megcáfolható statisztikákat. Meg a különböző Orbán gyűlölködő posztokat. Van pár ismerősöm, akik a Fidesz és a hozzátartozó médiumok oldalairól osztogatják az ellenzéket fikázó cikkeket, képeket.

Oké. Azt hisszük, mindenki csak gyűlölködik és fikázódik a másik oldalra. És azt megnéztük, hogy az a pár ember hány százaléka az összes ismerőseimnek? A háromszáz ismerősnél maradva mondjuk 5 ilyen ember 1,6 százalék. A többi ismerősöm megtartja magának a véleményét, vagy csak sírni tud, mert vannak ilyen emberek, akik ilyeneket osztogatnak és elgondolkozik rajta. Az a pár millió ember nem a neten fogja osztani az észt, hanem a baráti társaságban, családi beszélgetéseknél és hasonló eseményeken. Vagy szóba sem kerül a politika. A leghangosabb kisebbség mindkét oldalnak a szélsősége. Ezek posztolgatnak Facebook-on propaganda csoportokból képeket, ezek pontozzák le a semleges véleményeket, mert nekik a legnagyobb ellenség a tisztán látás és a semleges csoport. Hogy elismerem mindkét oldal érdemeit, hibáit. Hogy nem csak a másik oldaltól követelem a véleményem elfogadását, hanem elfogadom másokét én is. Igen, azokét is, akik állandóan fikázódnak. Hogy nem gyűlölködök Sorosra, de azt igen is látom, hogy undorítóan hazavágta a fontot és a dél-ázsiai devizákat. Ugyanígy, nem támogatom azt, hogy túlzottan nacionalisták legyünk, de azt igen is támogatom, hogy ki kell állnunk magunkért, és nem engedhetjük, hogy hazugságokat terjesszenek az országról, amiket simán cáfolni tudok. Én is ahányszor írtam egy semleges véleményt, vagy kritikát írtam az ellenzékről is, kaptam a lepontozást. Hiába kulturált, hiába érdemlegesen kifejtve. Az ilyen emberek zokon veszik, ha eltér a véleményed az övéktől. Ez a hangos kisebbség. Jelen van mindkét oldalon, ezek "tüntiznek", osztogatják az észt, nulla érvvel kifejtve, miért pontoznak le.

2020. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!