Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Másnak is feltűnt ez az...

Másnak is feltűnt ez az erőteljes társadalmi széthúzás a koronavírus kapcsán? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van, mintha ebben az országban csak a két véglet létezne.

Vannak akik rettegve ülnek az otthonaikban, ha rajtuk múlna, akár még évekig is fent tartanák ezeket a korlátozásokat, és lehurrogják azokat, akik felteszik a kérdést, hogy valóban jó ötlet-e ez a teljes társadalmi elzárkózás. És vannak akik azt mondják, hogy ez csak egy influenza szerű vírus, szabadon kéne engedni a terjedését, kár emiatt tönkre tenni a gazdaságot, és lehurrogják azokat, akik jobban félnek a vírustól, és féltik az idős rokonokat.

A helyzet az, hogy szerintem mindkét "tábornak" igaza van. Miért nem lehet a helyén kezelni ezt a vírust? Egyértelmű, hogy veszélyesebb ez a vírus mint az influenza, de az is egyértelmű hogy a védekezés miatt kinyírt gazdaság is ugyanolyan veszélyes. Miért jó megint ez a széthúzás? Miért nem lehet valamilyen köztes megoldást kitalálni? Tudom, tudom álmodj királylány, és hogy innen a fotelből könnyű osztani az észt, de akkor sem értem miért jó, ami most történik az országban meg a világban. Nem hiszem el, hogy csak ez a két véglet létezik.



2020. ápr. 13. 21:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Mert mindenki a saját helyzete és egyéni érdekei alapján ítéli meg ezt az egészet. A világ már csak így működik, soha nincs olyan megoldás ami egyszerre mindenkinek jó. Most sem.
2020. ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
az országot jó ideje mesterségesen két részre osztották, eddig is ment az acsarkodás, magyar magyar ellen, csak mert akármilyen ideológia mentén akart valaki haladni. ez akkor és azóta is nagy kár volt, és most is az.
2020. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Estádio de Felchút ***** válasza:
68%

akit anyuciék eltartanak, vagy kapja a nyugdíjkát, vagy az állam csecsén lóg, az habzó szájjal, vérben forgó szemekkel #mraggyotthonozik

aki munkából él, illetve élne meg, ha nem rúgták volna ki a hisztéria miatt, annak meg tele van a töke az idiótákkal és a pánikkeltőkkel, de legfőképp a dilettáns kurmánnyal

2020. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem széthúzás ez, hanem arról van szó, hogy igazán senki sem tudja megmondani, hogy az a jó, ha elhúzzuk a járványt, de akkor sokáig így kell még éldegélni, és persze jó eséllyel az eü. is bírja, kérdés, hogy a gazdaság mennyire, vagy jobb lenne svéd mintára hamar túlesni rajta. Szerintem egyébként kicsit túlhúzzuk mi itthon is, sok más eu- ország is, de nem merem kijelenteni, hogy a svédeknek lesz igazuk...
2020. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

Vannak okosok és buták. Ennyi.



Az, aki azt hiszi, hogy ha sokáig bezárkózunk, a vírus majd megunja, és eltűnik, az buta.

2020. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

A vírusnak akkor lesz vége, ha van védőoltás, de az a jelenlegi információk szerint még legalább 1-1,5 év.

Kérdés, hogy addig hogyan tovább. Vajon ennyi ideig fenn tarthatóak a jelenlegi korlátozások?

2020. ápr. 13. 22:07
 7/22 Estádio de Felchút ***** válasza:
69%

"Vajon ennyi ideig fenn tarthatóak a jelenlegi korlátozások"


Még másfél évig?!

Ember, mit szívsz? Másfél hónapba is beledöglünk, ha ez az őrület folytatódik!

2020. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem szívok semmit, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi.
2020. ápr. 13. 22:17
 9/22 anonim ***** válasza:
36%
Nekem az a véleményem mélyentisztelt közvéleménykutató, hogy a társadalmi széthúzás kizárólagos oka, a bizalmatlanság. Mi következik ebből?
2020. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Az a véleményünk, hogy nem, nem tarthatónak fenn a jelenlegi korlátozások másfél évig. Szerintem ebben a formában már másfél hónapig sem. Heteken belül el kell kezdeni lazítani, és menteni a gazdaságból ami még menthető.
2020. ápr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!