Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nekem egyformán fáj a...

Ha nekem egyformán fáj a Holokauszt és Trianon is, akkor az megvetendő?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki felveti, nem Puzsértól jövök, egyszerűen csak felmerült bennem a kérdés. És szerintem nem csak bennem, főleg most, hogy a magyar társadalom talán soha nem volt annyira megosztott, mint napjainkban.


Magyarnak vallom magam, itt születtem, itt nőttem fel, magyar az anyanyelvem és a szüleim is magyarok voltak. Büszke vagyok a hazám és a magyarok érdemeire, de tisztában vagyok a hiányosságaikkal is. Mélységesen elítélem a skinheadeket (vagy minek nevezik magukat manapság), de az is nagyon rosszul esik, amikor pl. Dr Dániel Péter engem is kollektiven bűnösnek tart a többi magyarral egyetemben (noha természtesen megpróbálom nem magamra venni).


Úgy gondolom, hogy Trianon és a Holokauszt tragédiája is egy töről, az első világégést lezáró, túlságosan szigorú és igazságtalan békediktátumokból fakad. Tudom, mindig a győztesek diktálnak, de nem tudok elvonatkoztatni az összefüggésektől. Mindenesetre mindkét tragédiában az ártatlan életek és sorsok millióinak tönkremenetelét látom, és szerintem nem lehet egyszerűen alá-;vagy fölérendelni egyiket a másiknak. És ugyanúgy, mindkét fájdalomra ugyanaz lenne a gyógyír, a továbblépés együtt, a közös jövőn dolgozva.


És szerintem ez nem is izmusok kérdése, pusztán emberségesség és józan ész függvénye.



2020. ápr. 16. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem tartozol egyik szektába se, ezt mégis hogy képzeled? Mivel Orbánnak fáj Trianon így neked nem fájhat csak a Holokauszt.
2020. ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Szép gondolatok.

Én akkor sem tenném egy lapra a kettőt.Egyáltalán nem sőt nem is gondolom,hogy össze lehetne mérni!


Nem egy időben voltak,más az előzmény más a háttér.Más emberek sorsáról szól.Ne hozzuk fel őket együtt.

2020. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem egy tőről fakad a 2.


A kereső szerint DP 1919.ben halt meg, nem?

2020. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Bizony, ha már GYK-t látogatsz, akkor elsősorban a gyíkemberek jólétével kéne foglalkoznod.
2020. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Na és mi a kérdés valójában, mert kb senkit sem érdekel valójában mit gondoslz ezekről, vagy hozzád odamennek az utcán és erről kérdezgetnek?
2020. ápr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem az, miért lenne? Csak egészségesen gondolkozol. Pont az a nem normális, amikor valaki csak trianonozik és szerinte mindenki más liberálbolsevik pláne aki a holokausztot emlegeti, fordítva is, amikor valaki csak a holokauszt tragédián siránkozik és megvet mindenkit aki nem, mert különben is nácifasiszta múltban élő, aki trianonra csak gondolni merészel. Az a normális, ha nem kategorizáliod be magad.

Ez pont olyan mint a politikai irányzat, nem igazán becsülöm amikor valaki gondolkodás nélkül áll be a birkanyájba és csak az a szent amit a párt vagy oldal gondol. Én sem tudom elfogadni vagy elutasítani kompletten csak ezt vagy csak azt. Mindegyikben vannak dolgok amikkel egyet értek, és amikkel nem annyira, vagy más javaslatom van ellene, valószínűleg ezért nem nagyon találok magamnak szimpatikus pártot sem.

2020. ápr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!