Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek mért hisznek...

A fideszesek mért hisznek mindenkit kommunistának?

Figyelt kérdés

[link]

Itt van például ez a videó. A videó készítője kommunista figurákkal parodizálja Fegyőrt. Azt nem értem mért gondolnak mindenkit kommunistának? Azért, mert azt hiszik ha hatalomra kerülnek, akkor egy szocializmusra hasonlító rendszert fognak kiépíteni? Vagy az ideológiák közötti hasonlóság miatt, hiszen a liberalizmusban mindenki egyenlő, a kommunizmusban meg minden közös? Vagy azért, mert úgy gondolják, hogy ezeknek a pártoknak a tagjai '89 előtt kommunista párttagok voltak?


Nem védeni akarok ezzel senkit vagy nem mondom, hogy az egyik oldal jobb a másiknál, csak nem tudom honnan jött ez, hogy mindenki kommunista.



2020. ápr. 16. 21:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%

A fideszesek körében a kommunista annyit jelent, hogy "olyan ember, akit utálunk". Semmiféle ideológiáról nincs itt szó, egyáltalán fogalmuk sincs róla, hogy mi az.

Alapvetően nagyon buta emberekről van szó, akik a fröcsögésben találták meg maguk számára a boldogságot.

2020. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%
A Fidesznél a "komcsi", "libsi", "Sorosista-bevándorláspárti", "balliberális", "hazaáruló" szavak mind ugyanazt jelentik, nagyjából mindenkit, aki más véleményen van, mint ők.
2020. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom,pedig az ő elveik nagyon kommunista jellegűek.


-Munkaalapú társadalom erőltetése.

-Közmunka

-Nagycsaládosok pénzelése mások pénzéből

2020. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
35%

Érdekes, én fideszesként pont az ellenkezőjét tapasztalom, legalábbis itt, a GYK-n. Voltam én már itt komcsi, vöröske, neveztek már elvtársnak, sőt még azt is megtudtam az egyik ellenzéki agytröszttől, hogy a nagyapám gyilkos náciból lett emberkínzó ávós. :)

Amúgy ez a csicsergő hangú tag nem B*zinkay György? :)

2020. ápr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Egyet is értenék, de a videóban szereplő ember elég okosnak tűnik. Bár az tény, hogy úgy veszem észre, hogy szerinte az ellenzék CSAK rossz lehet, a fideszről meg semmi kritikát nem mondott még.


De ez honnan indult? Vagyis inkább mire alapozták? Vagy felesleges ilyet kérdeznem, annyira nincs logika?


3-as: De ha ők utálják a kommunistákat, akkor (szerintük) ők nem lehetnek azok!!!

2020. ápr. 16. 21:21
 6/26 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem tudom,szerintem az,hogy más bőrére vállalunk gyereket komcsi dolog.


Annyi gyereket vállaljon mindenki,amennyit el tud tartani,ez lenne a kapitalista felfogás.

2020. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%

21:21: csak nézz utána néhány fideszes megmondóember életrajzának. Meg fogsz lepődni. Különösen figyelmedbe ajánlom Stefka és Bencsik elvtárs múltbéli megnyilvánulásait.

A Fidesz tele van kommunistákkal. A legékesebb bizonyíték rá, hogy 10 év kétharamaddal sem tudtak elfogadni egy ügynöktörvényt. Szóval ha ők kommunistáznak, az végtelenül hiteltelen és visszataszító.

2020. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
62%
Az egész a rendszerváltás környékéről jött, amikor Orbán még azzal tömte a fejüket, hogy ő a Nagy Kommunistaellenes Messiás. Ez így ráégett és rengeteg fideszes még mindig 30 évvel ezelőtt van leragadva agyilag, amikor a fiatal Orbán Viktorral, Nagy Feróval meg Ákossal harcolnak vállt-vállnak vetve a gaz komenistákok ellen.
2020. ápr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%

#7: Ha szerinted a Fidesz tele van kommunistákkal, akkor az MSZP-ről hogy vélekedsz? Három miniszterelnököt adott eddig az MSZP, ebből Horn Gyula MSZMP-s külügyminiszter, korábban '56-os pufajkás; Medgyessy Péter MSZMP-s miniszterelnök-helyettes, korábban D-209-es SZT-tiszt (azaz lényegében ügynök); Gyurcsány Ferenc a kora miatt "csak" a Kommunista Ifjúsági Szövetség vezére lehetett.

Velük akarod párhuzamba hozni Bencsiket, vagy Stefkát? Ne röhögtess! (Mellesleg egyikük sem fideszes. Nézz utána!) :)

2020. ápr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
#9 Nem csak MSZP és Fidesz létezik. Aki nem fideszes az nem lesz automatikusan MSZP-s vagy Gyurcsányista. A videóban szereplő is Momentumos volt.
2020. ápr. 16. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!