Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenki hatósági házikarantén...

Mindenki hatósági házikaranténba kerül, aki külföldről érkezik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy Angliából érkező magyar állampolgár repülővel érkezik Magyarországra. Neki is 2 hét, rendőrség által naponta ellenőrzött karanténba kell vonulnia a saját otthonába?


Erről konkrét infót nem találtam a neten, csak azt hogy aki Olaszországból jön, azokat ellenőrizgetik naponta a helyi rendőrök.



2020. ápr. 19. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Kinek kötelező az otthoni karantén?


Azoknak, akiknél a tesztek alapján is bebizonyosodott, hogy elkapták a koronavírust, de állapotuk nem indokolja a kórházi kezelést.

Azoknak, akik a tüneteik alapján úgynevezett gyanús vagy kivizsgálás alatt álló esetnek minősülnek, de a tüneteik enyhék, és az egészségi állapotuk, illetve a körülményeik alapján nem szükséges kórházba menniük – azaz megoldható otthon is az elkülönítés.

Azoknak, akik ugyan nem produkálnak tüneteket, de valószínűsített vagy megerősített koronavírusos esettel szoros kapcsolatban voltak (egy háztartásban élnek vele vagy 15 percnél hosszabb ideig, 2 méteren belüli távolságban voltak vele zárt légtérben).

Azoknak, akik külföldről térnek haza, még akkor is 14 napig otthoni karanténban kell tartózkodniuk, ha nincsenek tüneteik és a vizsgálat negatív eredményt hozott.

2020. ápr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Azoknak, akik külföldről térnek haza, még akkor is 14 napig otthoni karanténban kell tartózkodniuk, ha nincsenek tüneteik és a vizsgálat negatív eredményt hozott."


De ez csak önkéntes karantén, nem pedig hatósági, igaz? Tehát ezesetben nincsenek napi ellenőrzések a rendőrök által?

2020. ápr. 20. 00:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kotelezo. Parom holnap jon haza Angliabol, en 3 hete jottem akkor meg nem kellett hatosagi, csak onkentes, itthon voltam 2 hetig. Hatosagit helyenkent valtozo, hallottam olyat hogy 2 het alatt ketszer mentek, illetve egyik ismerosomnel egy nap alatt is voltak ketszer.
2020. ápr. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

"De ez csak önkéntes karantén, nem pedig hatósági, igaz?"

Ott van, hogy "KELL". Nem az van, hogy "lehet".

2020. ápr. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az rendben van, hogy kell, mert kell.

De engem az érdekel konkrétan, hogy mikor köteleznek valakit a HATÓSÁGI karanténra?

Mert bármilyen cikkeket és a gov oldalát nézem, mindenhol csak azt említik, hogy csak azokat kötelezik a hatósági (tehát ellenőrzött) karanténra, akik a leginkább érintett területekről érkeznek, vagy valamiképp a vizsgálatok során gyanú merül fel.

De hivatalosan sehol sincs leírva/kimondva, hogy minden országba érkezett magyar hatósági karanténba kerül.

Mondjuk szerintem az kizárt, hogy mindenki hatósági karanténra legyen ítélve, mert azt még talán nem is bírná a rendőrség kivitelezni..

2020. ápr. 20. 00:34
 6/15 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Az regebbi informacio, hogy csak sulyosabb teruletekrol erkezok kerulnek hatosagi karantenba, atobbiek onkentesbe. En Angliabol jottem, illetve tobb kollegam utanam jott sokan vagyunk magyarok a kornyeken. En meg idoben jottem, onkentes volt, azota 3 ismerosom van hatosagiban. Mindenki aki kulfoldrol erkezik haza es nem ingazo dolgozo, hanem haza jon, kotelezoen ket hetig ellenorzott hatosagi karantenba kerul.

2020. ápr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell én most jöttem haza Angliából két kollégám is elkapta, egyik bele is halt. Nem szóltak semmit, a reptéren nem volt semmi teszt vagy hőmérőzés de még elbeszélgetés sem. Szabadon jövök-megyek.
2020. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szeiff ***** válasza:
100%
#7 Lehet, hogy csak elfelejtettek szólni. Nekem elfejtették. Volt két hete egy fura leromlásom. Tesztre írtak ki. Nálam is voltak, negatív lett. Amúgy a köhögésem nem javul. Az orvosom második tesztre is kiírt, és közben megkérdeztem tőle, nem kéne labor vizsgálatra menni, vagy valahogy ennek a nyavalyának utánanézni. Akkor derült számomra ki, hogy 23.-áig karanténba vagyok, tehát addig sehova.
2020. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
öcsém is kedden jött haza Angliából, neki is kellett...itt csak ő van jelenleg, szóval napi 1x mennek is a rendőrök ellenőrizni random időpontokban.
2020. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8

Hát nem tudom, hogy ha a reptéren nincs semmi adatfelvétel ellenőrzés, akkor honnan tudnák, hogy itthon vagyok, vagy hogy hol keressenek. Persze próbálok keveset kimászkálni, mert ki tudja, de simán jövök megyek. Egyik haver pár héttel korábban jött, ő is kapott valami matricát hogy ragassza ki, de soha senki rá nem nézett, hogy otthon van-e.

2020. ápr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!