Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki fel tudna világosítani...

Valaki fel tudna világosítani mi is a kormány transzneműek ellen szóló javaslata?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 26. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Beiratnák a személyibe a születéskori nemet. A probléma ezzel csak az, hogy abszolút gonoszság, más értelme nincs. Bármilyen helyzetben, ahol szükség lehet személyi igazolvány mutatására, gyakorlatilag negatív diszkriminációnak és sértéseknek teszik ki ezeket az embereket ezzel. Megindokolni nem lehet, miért van erre szükség, ez szimpla gonoszság. Kb a zsidók sárga csillagához lehetne hasonlítani a dolgot. Oké, hogy nem szeretik a transzneműeket, de legalább békén lehetne hagyni őket, nyilván van elég gondjuk enélkül is.
2020. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
25%
Igen mélyre süllyedtünk, ha már a nemünket a Dávid csillag féle megbélyegzéssel hasonlítjuk össze...
2020. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem változtathatod meg a születéskor feljegyzett nemedet,hiába mütőttek nővé, p.na van a lábaid közt,női hangod van ,te még mindig férfiként ,Balogh József névvel kényszerülsz majd élni.

Képzelj egy egy állásinterjút,vagy ha behívnak az orvoshoz,esetleg egy reptéri ellenőrzést .

Nagy kicseszés az emberrel. Nem kötelező szeretni mindenkit ,de szerintem abban egyetértünk,hogy mindenkinek joga van emberhez méltóan ügyetintézni,és nem vadidegeneknek magyarázkodni megalázóbbnál megalázóbb helyzetekben . Ráadásul annyira kevés a transznemű , hogy a lakosság többi tagjára ez semmiféle hatással nincs ,így valóban csak puszta kegyetlenkedésnek tudom értelmezni én is .

2020. ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
És egyébként ez 2018-ig semmilyen akadályba nem ütközött,tudtommal azon kívül,hogy sokat kellett várni amig a bürokrácia megemésztette a kérelmedet más akadálya nem volt. Azóta ez nem lehetséges,és most törvényileg akarják végleg ellehetetleníteni. Én pl nem vagyok transznemű, heteroszexuális vagyok ,és nagyon sajnálom ezeket az embereket,hogy az egyébként sem könnyű életüket most ezzel akarják még jobban megkeseríteni.
2020. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
65%

A pontos jogi szöveg:

33. §

(1) Az anyakönyvi eljárásról szóló 2010. évi I. törvény (a továbbiakban: At.) 3. §-a a következő x)ponttal egészül ki:

(E törvény alkalmazásában)

„x) születési nem: az elsődleges nemi jelleg, illetve kromoszóma alapján meghatározott biológiainem.”


(2) Az At. 69/B. § (1) bekezdés b) pont be) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:(A személyazonosító adatok nyilvántartása tartalmazzab) az érintett)„be) születési nemét,”


(3) Az At. 69/B. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:„(3) Az At. 69/B. § (1) bekezdés b) pont be) alpontjában meghatározott adat nem változtatható meg.”


Forrás: [link]

2020. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
58%

Alapjában véve ez csak egy egyszerű adminisztrációs változtatás, de itt a 13-as leírja, hogy miért is sokkal több annál:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1044..

2020. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
#3 Az elv márpedig ugyanaz: egy kisebbség megbélyegzése és különféle vegzálásoknak való kitevése a többségi, ún. normális társadalom által. Valóban mélyre süllyedtünk ilyen szempontból.
2020. ápr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Én arra gondolok, hogyha pl neadjisten valaki elkövet egy bűncselekményt, és akkor gyorsan mondjuk átoperáltatja magát, és mondjuk eredetileg férfi volt, és egy nőnemű elkövető után nyomoznak; vagy fordítva, hogy eredetileg nő volt, és egy férfi után elkövető nyomoznak.
2020. máj. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*mondjuk pl tegyük fel, kiment külföldre, és ott.
2020. máj. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*mármint mondjuk külföldön operáltatta magát át.
2020. máj. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!