Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A járvány után is fennmaradhat...

A járvány után is fennmaradhatnak bizonyos korlátozások, változások?

Figyelt kérdés

Mióta a kijárási korlátozás van, sokkal jobbnak tartom az életet. Az utcák sokkal tisztábbak, minden nyugodtabb, nincs nyüzsgés, tiszta a levegő, a bűnözés mértéke jelentősen csökkent. Budapesten élek, vidéken nem tudom, hogy áll a helyzet, de azt gondolom, hogy a magyar társadalom túl fegyelmezetlen, és szüksége van arra, hogy bizonyos korlátok között éljen. Remélem, hogy módosítva a jelenlegieket fent fognak ilyeneket tartani.

Amikre én gondoltam:


A rövid nyitvatartást ugyanúgy megtartanám csak kicsit másképp. Az élelmiszer boltok reggel 7 és délután 6 között, a gyógyszertárak reggel 10 és délután 6 között legyenek nyitva. Minden más bolt (ruha, elektrotechnika, bútor, dohány) maximum délután 6-ig legyen nyitva délután 2 órától. 6-nál tovább csak nagy igényű termékek esetén. (pl. medias markt) Az egyszerre a boltokban tartózkodó emberek száma a továbbiakban is legyen szabályozva. Így kissebb a lopás, és a vásárlók közötti konfliktus esélye. Az egyszerre megvehető termék mennyisége szintén korlátozott legyen. Indokolatlan, és egészségtelen dolog állandóan kiüríteni a polcokat. Aki ezt a keretet túl lépi, fizessen súlyos pénzbüntetést. A plázák nagy részét bezáratnám. Bőven elég lenne 2-3, ehelyett Pesten van vagy 10. Csak rontják a város összképét, és agyatlanul fogyasztó zombit csinálnak az emberekből. Lehetne inkább kórházakat építeni a helyükre. A megmaradt plázák 2-kor nyissanak a bennük lévő boltokkal, és legkésőbb 8-kor zárjanak, hétvégén maradhatnak nyitva 10-ig. A mosdókat csak igazolt vásárlással lehessen használni.

A vendéglátóipari egységek: éttermek, kocsmák, kávézók szigorúan csak napi 4 órában lehetnek nyitva délután 4-től este 8-ig. Nem tűrhetjük, hogy már korán reggel mekis meg KFC-s kajákkal szennyezzék a szervezetüket az emberek. És attól is undorodok, hogy a körúton nem tudok végigmenni úgy reggel 8-kor, hogy ne lássak részeg, hányó embereket tántorogni. Hétvége kivétel, akkor ezeknél is maradhat az este 10-ig tartó nyitvatartás. Éttermekben egyszerre egy fogás legyen fogyasztható. Túl sok az elhízott ember. Kávézókban egy óránál tovább ne lehessen tartózkodni. Utálom amikor fél napokra konkrétan beköltöznek és ott laptopozgatnak. Az alkoholizmust nagyon sürgősen meg kell fékezni, így a kocsmák nagy részét be kell zárni, a fennmaradtakban csak limitált lehessen az alkoholfogyaztás. A sörre vezessenek be liter korlátot (mondjuk 3 korsónál ne lehessen többet) Tömény italból 1 ember csak egy félét ihasson.

Éjszakára kijárási tilalom legyen. Az éjszaka alvásra való, nem pedig szórakozásra, meg utcán randalízosára. Este 10 után csak az éjszakai munkások tartózkodhatnak az otthonukon kívül. A zárva tartások is ezt segítenék elő, de a túl liberális emberek enélkül is fel tudnák találni magukat, úgyhogy legyen akár elzárással is büntetendő aki ezt megszegi.

A fesztiválokat betiltanám az országban. A legnagyobb mocsok, és az erkölcsi fertő melegágya. A mozikban egy filmet egy nap csak egyszer lehessen leadni. Teljesen káros a sok amerikai borzalommal egész nap rombolni az emberek szellemi világát. Szállodákban, motelekben szorítsák vissza az egy éjszakás kalandok kiélését. Az emberek éljenek bejelentett, igazolt párkapcsolati státuszban akkor is ha nem házasok. Ezt szoba foglalásnál igazolják. A nem bejelentett párkapcsolat legyen illegális, és büntetendő.

Az irodákat bezárni, és innentől mindenkinek legyen home office. Mivel az irodisták nagy része kocsival jár, ha nem indulnak meg reggelente, megkímélnénk a levegőt a kipufogóiktól, és sokkal tisztább maradhatna. Ráadásul értelmetlen, és egészségtelen egy steril, nyomasztó irodában ülni egész nap és bámulni egymás bamba képét, mikor otthon sokkal komfortosabb, és produktívabb a munkavégzés.


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Azt gondolom ezzel meg lehetne reformálni, és jobb irányba terelni a társadalmat. Vajon lesz valaha töke a kormánynak, hogy élhetőbb, és rendezettebb Magyarországért ezeket bevezessék?



2020. ápr. 27. 12:40
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
75%
A járvány miatt is nehezen tűrik az emberek a korlátozást, mi lenne, ha még csak nem is indokolná semmi.
2020. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
56%

Ha bajod van a mekivel zabaljad a zsiros rezsi sziszi fele birkat nyuljaval jo?

Ja es most is lehet mekibe menni. Zagyvasag amiket irsz.

2020. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, szerintem magadnak az lesz a legjobb, ha bezárkózol örökre valami fekete lyukba. Esetleg Észak-Koreát tudom ajánlani. A lehetőségekről, igényekről, (pl szórakozás) viszont jó lenne mást is megkérdezni, ugyanis felételezem, nem ez az általános.

Ha komoly lenne a kérdés, akkor azt mondanám, hogy a lecsengésig bizonyos korlátozásokat érvényben kell tartani (pl. külföldről hazautazás, vagy a rendezvények), attól függően, hogy hol mennyire súlyos épp a járványhelyzet, de miután teljesen elvonult, és mindenki védett, miért nem működhetne úgy az ország, világ, (vagy telhetnének a mindennapok), mint a járvány előtt?

2020. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Van rá indok, mégpedig az, hogy fenntartsunk egy normális, kultúrált életet.

Utolsónak: Nem tudom, hogy Budapesti vagy-e. Én a születésem óta itt élek, és mielőtt ezeket a korlátozásokat bevezették konkrétan gusztustalan volt ez a város. Az pedig igenis járványtól függetlenül is fontos, hogy egy rendezett élet legyen.

2020. ápr. 27. 13:53
 5/37 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még valami az oktatás terén: Az egyetemeket csak és kizárólag távoktatásos formában működtetném. Senkinek nincs se igénye, se haszna dögunalmas emberek még unalmasabb előadásait hallgatni. Ráadásul nem tódulna fel állandóan egy halom viéki Budapestre, hanem ottnonról is kényelmesen el tudná végezni.
2020. ápr. 27. 13:56
 6/37 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyi bajod van Budapesttel, minek laksz ott? Annyi elhagyatott hely van határon belül is. Válassz egyet magadnak.
2020. ápr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Talán mert ide köt a család meg a munkahely.
2020. ápr. 27. 14:19
 8/37 kokakólalájt ***** válasza:
100%
Nem tudom mennnyire komoly ez a kérdés. Az a helyzet, hogy néhány elvvel egyet értek, de a megvaslósítással nem. Elburjánzott az alkoholizmus. Túl sok a pláza. Az emberek egészségtelenül élnek. Ezekbe nem nagyon lehet belekötni. De nem gondolom, hogy ezeket a problémákat ilyen diktatórikus módszerekkel kellene megoldani.
2020. ápr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 kokakólalájt ***** válasza:
94%
Egyébként távol álljon tőlem a kötekedés de mond már el nekem, hogy mi az a medias markt? Én ilyen boltról még sosem hallottam :D
2020. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%

A vírus után is tudsz vegetálni halálodig,ha szeretnéd. Másoknak miért is kéne ? A nyitvatartásokra nem is reagálok,ezt úgy képzelted,hogy akkor ezekben a szektorokban 3 állást kell vállalniuk az embereknek,hogy legyen pénzük a rezsire meg a kajára ?

Az ,hogy te egy impotens remete vagy nem a világ hibája :D

2020. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!