Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mást is büntettek meg a...

Mást is büntettek meg a rendőrök a kijárási korlátozás megsértése miatt ilyen abszurd szituációban?

Figyelt kérdés

Székesfehérvár kertvárosi rész, még húsvét hétfőjén. Szomszéd áthívott egy (4-5) felesre. Mikor kiléptem a kapun oda toppant 2 rendőr és igazoltattak (egész délután fel-alá mászkáltak az utcában). Mondjuk hülye voltam, mert elmondtam, miért voltam. 15 ezer forint helyszíni bírság lett a vége. Jó: szomszéddal való piálás tényleg nem nyomós indok a lakhely elhagyására. De nem lehetett volna egy figyelmeztetéssel megúszni? Este persze megkóstoltam a szilvát is, de azt már kerítés felett.


komolyan, bohózat ez az egész ország :D


Ha van hasonló abszurd történetetek, ne tartsátok vissza. Én már röhögök az egészen.



2020. máj. 2. 23:00
 1/10 árokpart ***** válasza:
56%
Életszerűtlen a történeted és ilyenért soha nem is büntettek. Nem volt a korlátozásokban olyasmi, hogy ne lehessen a szomszédhoz vagy bárkihez helyben átmenni.
2020. máj. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 árokpart ***** válasza:
100%
Pl. Akkor büntettek meg még akkoriban valakit (most szerencsére múlt időben lassacskán), hogy ha teszem azt keszthelyi vagy és Siófokon kirándultál volna olyan emberekkel akik veled nem egy háztartásban éltek , illetve nem hozzátartozóid és nem is a rokonaid lettek volna. Ha Siófokra elmentél volna valakihez valamiért céllal azt soha nem büntették. Illetve a csoportos házibulikra figyeltek inkább.
2020. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Én mondok jobbat, vidéki vasútállomásra befut a pesti IC leszállt harminc utas a három rendőr meg egytől nem kérdezi meg, hogy "Oszt merre tovább?" vagy valami. Akkor meg minek állnak ott? Fenntartják a rendet, most amikor alig valaki utazik a vonatokon?
2020. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
árokpart: akkor a házibulis dolog a valószínű, mert kb 6an jöttünk akkor össze és bömbölt a zene is. Csak én előbb elmentem, mert a kidőlt kerítést javítottam.
2020. máj. 2. 23:13
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Örülj, hogy ennyivel megúsztad. Itt ahol lakok is járkálnak, ha nincs nyomós indokod 50ezer/fő.

Ez van nekik kiadva, nem ejnye bejnyézhetnek és nincs kivétel.

Ha nincs rá nyomós indokod akkor 500ezerig mehet a bünti (persze ugye 500ezer/fő).

Itt meg kiadták az összes rendőrnek, hogy be kell szedni a pénzeket mert kiesés van és 50ezer lesz egységesen a bünti.

Szóval a 15 ezreddel hallgass :D Persze jobb lett volna ha ürügyet mondasz csak és lehet nem kapsz büntit. De ők is lehet csak azért büntettek meg, mert nekik meg ki van adva.

2020. máj. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 árokpart ***** válasza:
22%
Utolsó egészen biztosan nincsen ilyen mert törvénytelen. Nincsen ilyen, hogy helyben nem mehetsz akárhová is. Bárhová mehetsz, mehettél eddig is.
2020. máj. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 árokpart ***** válasza:
45%
Ott valami más is történhetett. Az, hogy csak simán sétálsz egyedül az utcán helyben és mész valahová ezért nem büntetnek.
2020. máj. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6

Mindenki ment minden fele mint a bírkák. A sorban nem tarják a másfél métert, kiállnak beszélgetni stb.

Ezért is nézték, hogy lehetne szedni befele az 50eket.

Mert ugye ebben az időben az előírásokat be kell tartani és tartattni. Ha a paraszt nem érti akkor ebből majdvért elven.

De persze ezt se az nézte aki szedi majd befele a bírságot, hanem azok akik kiadták a parancsot és 50nél húzták meg a határt, hogy több lehet, kevesebb nem.

Ők amúgy lehet jobban tudják a törvényt, mint te vagy én. Tudják kit büntethetnek meg és milyen indokkal, de mindenki az 50et kapja és nem a minimumot.

(Több ismerősöm is kapott már bírságot különböző indokokkal, de mindegyik úgy ahogy jogos volt.)

2020. máj. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem is sumákolsz.
2020. máj. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy ám hogy beszélsz a rendőrökkel,meg mennyire vagy flegma.Itt Fehérváron a polgármester nagyon összeszedetten intézi ezeket az ügyeket,és akkor pontosan nagyon odafigyeltek ezekre a dolgokra.
2020. máj. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!