Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet kérni, hogy inkább...

Lehet kérni, hogy inkább fertőzzenek meg kontrollált körülmények között COVID-dal, de kaphassan immunitási útlevelet, és szabadon élhessem az életem?

Figyelt kérdés
[link]
2020. máj. 3. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. máj. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Nincs ilyen itthon, (meg a világon a legtöbb országban), és nem is biztos, hogy lesz, mivel nem 100% az, hogy immunis marad az, aki átesett már egyszer, ahogy az az általad linkelt cikkben is szerepel:


"jelenleg nincs bizonyíték arra, hogy aki felépült a covid-19-ből és antitestekkel rendelkezik, az védett lenne második fertőzéssel szemben."

2020. máj. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 LazyJones ***** válasza:
67%
Kiegészítve az első két írást: az, hogy esetleg védett vagy, még amúgy sem lenne elég, azt is tudni kellene, hogy fertőzni sem tudsz se most, se később.
2020. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
Ha nem alakul ki nyájimmunitás, akkor a vakcina sem fog semmit sem érni.
2020. máj. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4es túl sokat olvastad/hallottad ezt a nyájimmunitást és úgy tűnik, hogy még így sem tudod mit jelent.

Nyájimmunitást pont hogy a vakcinával lehet majd elérni. A vírussal marha sokáig tartana és rengetegen belehalnának.

Biztos van a wikipedián nyájimmunitásról szócikk, olvasd el.

2020. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 5-ös! A vakcina ugye a kórokozó legyengített verziója, azt kapja meg a páciens, hogy a szervezete védettséget szerezzen. De, ha ez ellen a vírus ellen nem lehet védettséget szerezni, vagy csak olyan szintűt, mint egy influenza ellen, akkor ez is szezonális lesz. És, ha nem tudják létrehozni a vakcinát, akkor mi lesz? Mit fogtok csinálni? Az influenza ellen sincs örökös vakcina, minden szezon előtt be kell magát az embernek oltatni, ha nem akarja elkapni az adott időszakban. Ezzel a vírussal meg kell tanulni együtt élni, nem biztos, hogy lesz örökös védettség, amiben mindenki bízik, nem biztos, hogy el fog tűnni, hiába várják a csodát majd a 2-3 év múlva megjelenő vakcinától. Anno az influenzával is megtanultunk együtt élni, ezzel is meg fogunk. Sőt, koronavírusok is léteznek már hosszú ideje léteznek, a különböző légúti fertőzések 10-15%-ért eddig is a koronavírusok voltak a felelősek.
2020. máj. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Kedves 6os: nem tudom minek köszönhetem a királyi többest ( "Mit fogtok csinálni?") és azt sem, hogy miért én vagyok a kérdésed "címzettje". Nem tudom, hogy lehet-e védettséget szerezni a vírus ellen - ahogyan te sem. Egyelőre nincs bizonyíték az ellenkezőjére, ezért dolgoznak a védőoltáson sokan.
2020. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!