Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kisebbség sértőnek találja...

A kisebbség sértőnek találja a "cigány" kifejezést magára nézve?

Figyelt kérdés
A béke kedvéért romáknak hívom őket mások előtt is. Viszont végül is, cigányok, szóval ez az igazság. Vagy ezt a szót csak egymástól fogadják szívesen?
2020. máj. 9. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Mert valamelyik kretén cigány kitalálta hogy ez olyan mint Amerikában az N betűs szó amit a feketékre használtak rabszolgaság idején. (Úgy az N betűs szó rabszolgát jelent)

Ezek meg itt játszanak bostont meg gengsztert a 8. kerületben, aztán elhiszik hogy ez itt Amerika.

Innen jön hogy nagyon nagy a sértődés ha cigánynak hívsz egy cigányt.

"Romának kell hívni, mert rómából származnak..."

A lónak a péniszét. Indiábol meg romániábol jöttek.

Megjegyezném hogy ezt a tanult egyetemista CIGÁNY barátaim is megerősítették.

2020. máj. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%

"Ezek meg itt játszanak bostont meg gengsztert a 8. kerületben, aztán elhiszik hogy ez itt Amerika."


De nagy bunkó paraszt vagy, kicsihuszár! Úgy kezdődne, hogy "Ők..."! A többi már csak hab a tortán...

2020. máj. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem tartja. Van értelmes cigány és értelmes magyar. Ők jól elvannak ezzel a kifejezéssel. Van buta cigány és buta magyar. Ők se a cigány se a roma szót nem viselik. Se mást. Ők egymást nem viselik el. Megjegyzem, én is nehezen mindkettőt, de csak azért, mert tönkretették az iskolákat, és ezeket onnan kirekesztik. Így aztán egyre szaporodnak. Itt is ritkábban lehet észrevenni, hogy valaki cigány vagy magyar, viszont szinte mindig, hogy buta. Süt belőle a gyűlölet.
2020. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem csak a kisebbség, hanem az ellenzék(i média) is.


Így születtek a "fiatal", a "népes család", a "szóváltásba keveredett" stb. PC kifejezések a Népszava-Index-HVG-444 vonalon.

2020. máj. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Az etnikai csoportjuk megnevezése a cigány. Ezen nem kéne mit szégyellniük, vagy ha mégis, akkor csak saját magukat minősítik.

Hisz én sem sértődöm meg, ha magyarnak hívnak.

Én bátran használom a cigány szót, hisz nem sértés (vagyis elvileg nem kéne annak vennie a cigányoknak).

Nekem a romázás kicsit urizálásnak és erőltetettnek tűnik.

Egyébként meg ugyanúgy a médiában is teljesem használatos a cigány szó.


Egyébként meg igen, bizonyított tény, hogy a cigányok Észak-Indiából származnak. Egyébként érdekesség, hogy a számolás a cigányban szinte ugyanaz mint mondjuk urduban, hindiben vagy pándzsábiban. Tudom, mert szinte indiaiak és pakisztánok közt nőttem fel.


Őszintén nem tudom megmondani vajon mi zajlik le egy olyan cigány származású emberben, aki a cigány szóra a fülét hegyezi és vérben forgó szemekkel gyilkolni tudna miatta. Hisz ez a származásuk.

Egyébként a románok vallják magukat római leszármazottaknak, nem a cigányok. Mondjuk nem tudom milyen tudományos tényeken alapul, mert tudtommal csak latinalizált albán népség a román.

2020. máj. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Tekintve, hogy sok esetben szitokszóként hangzik el, hogy valaki cigány, vannak, akiket már bánt ez a szó. Más meg hülyeségnek nevezte ezt a "romázást", mert hogy ő cigány, aztán kész. Beszéltem már ilyennel is, olyannal is.
2020. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Vannak olyan kifejezések, amik valamiért pejoratív csengést kapnak, pedig alapból nem azok. Ide tartozik a cigány szó is, amivel semmi baj nincs, csak sokan használták kvázi sértésként. Nagyon hasonló ez a "szingli", a "feminista", a "liberális" szvaknál is, amihez hozzátársítanak olyan jelentéseket, amikkel nem bírnak. A cigányság egy népcsoport, a szingli egyedülálló, a feminista egyenlő bánásbódot szeretne, a liberális pedig nagyobb szabadságjogokban hisz. Önmagában egyik sem egy negatív dolog.
2020. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Az ő köreikben biztosan nem, max. egy-két ultraliberális megmondóember találja annak, de hát az ő véleményük ugyebár kit érdekel?


Mint ahogyan a néger kifejezés sem sértés, bármennyire is annak gondolják.

2020. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez így van #7, viszont mégis kell valamit kezdeni a jelentéssel. Mondjuk felelősségre vonni azokat, akik hétköznapi megjelölő szavakból pejoratív szitokszót gyártottak. Akár házelnök az illető, akár elvakult és buta újságíró.

Azonban itt az eszközt szokás szidni, ne ma használóját. És szidni szokás, nem vizsgálni. Igaz, az fárasztóbb.

2020. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tartja. Dolgoztam cigányok között, és őmaguk is cigánynak nevezték magukat.
2020. máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!