Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok?Miért pont...

Mit gondoltok?Miért pont Magyarországon a legerősebb a nyelvvizsga maffia?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, ők lobbizták ki,hogy anélkül ne legyen diploma, illetve próbálják azt is kiharcolni, nyelvvizsga nélkül felvétel sincs felsőoktatásba


Az egy EU-s irányelv,hogy egy diplomás beszéljen nyelveket, viszont a nyelvvizsga megszerzése, nem irányelv.Egy másik EU tagállamban sincs diplomához kötve a nyelvvizsga.


Van családtag, aki szlovák felsőoktatásban tanul.Ott is és Csehországban is úgy működik, hogy a hallgatók BSC-n, kezdetektől fogva hallgatnak szakmai nyelvet, rendes kredites tárgyként.Az utolsó félévben pedig szigorlatoznak belőle,ami bizonyítja,hogy kellően ismerik azt a nyelvet.6 félév szakmai nyelv, a szigorlat pedig felér egy szakmai középfokúval.


Magyarország ezen a téren is saját unortodox utat jár.


Állami cégeknél, közszférában van nyelvpótlék.Annak is, aki 30 éve letett egy nyelvvizsgát, de beszélni nem tud azon a nyelven.



A nyelvvizsga-maffiának nagyon komoly befolyása lett.Azt is megkockáztatom,hogy egyes vizsgaközpontoknak kapcsolataik vannak a kormányban.



2020. máj. 18. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Még Orbánék előtt is nagy divat volt, hogy csak a pénzért meghúztak embereket a vizsgákon. Volt olyan eset, ahol orosz vizsgán a rektort is megbuktatták. Ha jól tudom ez nem rég volt. A nyelvvizsgaközpontoknak fura kapcsolata lehet a kormánnyal, ha hirtelen nyelvvizsga nélkül kiadnak egy rakás diplomát :)
2020. máj. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Aranyszabály ez... már a monarchiában is így volt...A birkát nyírni kell....A többi másodlagos. Sem a logika, sem az értelem nem játszik szerepet, csak az élősködés...
2020. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

"Miért pont Magyarországon a legerősebb a nyelvvizsga maffia?"


Hibás a kérdés. Más országba nincs is nyelvizsga.

2020. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
51%

"6 félév szakmai nyelv, a szigorlat pedig felér egy szakmai középfokúval."


Nem igazán értem a különbséget a két rendszer között.

Én azt értem, hogy egy nyelvvizsgához tanulni is kell. Mert ami az egyetemeken megy idegen nyelv oktatás (akár keleti országokban, akár itthon) az mindennek nevezhető csak nyelvvizsga szintűnek nem. Egy nyelvvizsgához lehet, hogy magántanárhoz kell járnod (egyébként erre is nagyon sok ellenpélda van, de mindegy), lehet, hogy vizsgadíjat kell fizetned. De egy nyelvvizsgával magasabb fizetést érhetsz el (nem csak a közigazgatásban, mint írtad, hanem akár magáncégeknél is), azaz többszörösen megtérül a befektetett energia és pénz.


Egyéni szubjektív vélemény, de úgy gondolom, hogy ne essen kétségbe egy diplomás, ha meglát egy angol szöveget. És igen, beszélni lehet hogy nem tud majd tökéletesen angolul, teszem hozzá nem is ez a cél, de egy szöveget 20 év után is el fog majd tudni olvasni (olyan mint a biciklizés effektus).

2020. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Pont az ilyen hülyék miatt nem fog előrébb jutni az ország oktatása. Egy nyamvadt nyelvvizsga az egész. Ne legyetek már ennyire ostobák és sírjatok minden hülyeségért, ki tart fegyvert a fejetekhez, hogy márpedig angolból, németből franciából, stbből kell lerakni a nyamvadt nyelvvizsgát? Már évek óta röhögve játsszák ki a rendszert, szerinted miért lettek olyan népszerűek a lovári nyelvképzések kérdező?
2020. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem anno a középsuliban olyan nyelvtanárok tanítottak, akik még csak akkor tanulták az angolt. Mert addig az orosz volt a trendi. Mjad eaz ELTE-TTK-án korlátozott számú ember jelentkezhetett angolra, akik tesztel kerültek be. Így nem tudtam elsajátítani az angolt. AKkor ne is legyen diplomám ?
2020. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

„Állami cégeknél, közszférában van nyelvpótlék.”

Nem mindenhol.

2020. máj. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!