Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan és miben változott meg...

Hogyan és miben változott meg az életed a vészhelyzet kihirdetése óta?

Figyelt kérdés

Nekem eléggé nagy váltás volt.

Március 7-én még telt házas buliban tomboltam (Szombat) Budapesten, 11-én Magyar Kupa meccsen voltam Székesfehérváron, a március 15-ei hétvégén még házibuli volt nálunk.


Aztán a hónap végére szép lassan leállt minden, rajtam és az ismerőseimen eluralkodott a félelem valami láthatatlan dologtól, a bizonytalanságtól. Home office-ba kerültem, március 26.-án egy teljesen üres városban autóztam munka ügyben (Dunaújváros). Áprilisra már általános lett a #maradjotthon részemről is, ismerősökkel, barátokkal csak online beszélgettünk. Május 4.-én igen furcsa érzés volt újra egy teraszon sörözni két haverommal.


Azóta ismertségi körömben sokan elvesztették a munkájukat, teljes létbizonytalanságba kerültek, pár hét alatt felfordult minden, amit vártunk az évtől.



2020. máj. 19. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Otthon, nem minden nap munkahely, időszakos vásárlás vonalon kívül a szülők nem látogatása, csak telefonon való kapcsolattartás. Április 20.-tól viszont már éreztem, hogy ez nekem is, mint introvertált, sok.
2020. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Például abban, hogy az eddigi 7-8 ezer helyett 15 ezer Forintos telefonszámlát kaptam...
2020. máj. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Home office lett nekem, a párom járt dolgozni, de én tényleg nem mentem sehova, május elejéig csak kéthetente egyszer elmentünk bevásárolni. Eleinte még nem is esett rosszul kicsit otthon maradni, de pár hét után már eléggé szenvedtem. Szülőket, testvéremet nem látogattam, barátokkal nem találkoztam. Most 2 hete hogy heti 2-3 alkalommal bemegyek dolgozni pár órát, jobban jövök-megyek. Volt egy csomó tervünk, programunk, amik elmaradtak, de legalább a munkahelyünk stabilnak tűnik.
2020. máj. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Igazából semmiben.Koncertekre nem tudunk menni,az a legnagyobb változás nálunk,ugyanis heti 2 szer jártunk szezonba.
2020. máj. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Az egyetem bezárt, SOKKAL jobb itthon tanulni (nem csak kényelmesebb, hatékonyabb is). Persze, hiányzik, hogy kimozduljak néha, és hiányozni fognak a szokásos nyári programok (amiket lemondtak).

De itthon is sok tennivaló van, amire eddig sosem jutott elég idő.

A szeptember kérdéses, mert az egyetemen sok a külföldi hallgató (és a magyarok is sokat utaznak), minden félév elején sok a beteg, szóval ha tényleg fellángol ősszel ez a sz*r, és nem küldenek minket időben haza, akkor tuti, rengeteg beteg lesz. És lehet azt mondani, hogy fiatalok vagyunk, de sokunk él veszélyeztetett családtagokkal...

Egyelőre nem aggódom, a nyár szokatlan lesz, de a maga módján hasznos és kellemes, az őszt meg érdeklődve várom.

2020. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

"Hogyan és miben változott meg az életed a vészhelyzet kihirdetése óta?"

Este 11-kor kezdtem el dolgozni és csináltam reggel 5:20-ig, mert akkor volt hozzá "ihletem" hogy előkészítsem azt ami mára kellett - pedig nappali munkám van elméletileg 7:30-as munkakezdéssel.

Már végeztem a mai munkám nagy részével, de még mindig pizsamában vagyok.

2020. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Ennek mi köze a politikához?


Amúgy semmiben. Előtte is álláskereső voltam, azóta is... szívás 😃🤷‍♂️

2020. máj. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Ennek mi köze a politikához?"

Mint ahogy kb minden, ez is végletekig át van politizálva.

2020. máj. 20. 08:25
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

en minden nap

mentem konditermbe, minden nap setaltam, minden nap mentem boltba, mentem vegig mindenhova ahova lehetett. a lezart parkokba is mentem hetvegenkent, mert hajlando lennek lenyelni a buntetest a szabadsagomert, egyedul a bulizni nem mentem nyilvan, mert bezartak minden, de ha nem lett volna bezarva megyek. sosem leptem be az ostoba, birka #maraggyotthon-osok koreibe es erre eletem vegeig buszke leszek. ez a legnagyobb atba**as volt a vilagtortenelemben es meg az unokaink is fizetni fognak erte.

2020. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Home office 1 hónapig majd leépítés... Minden barátom lement vidékre így csak a boltba mentem el. Én az a típus voltam, aki túlóra után beült a haverjaival inni, soha nem főztem magamra.


Most megtanultam főzni, mindenhova bicajjal közlekedem és folyamatosan állást keresek.

2020. máj. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!