Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett a nemzetellenes...

Miért lett a nemzetellenes kifejezés negatív? Mi azzal a probléma, hogyha valaki nem hisz a nemzetbe?

Figyelt kérdés
Amikor születünk nem mi választjuk ki azt, hogy hova szeretnénk születni, és kik legyenek a szüleink. Nem mi mondjuk meg, hogy Magyarországon akarunk világra jönni. Pontosan miért negatív fogalom a nemzetellenesség?
2020. máj. 20. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Mert valakiknek ez az egyetlen tulajdonságuk, amikre büszkék lehetnek és a személyük elleni támadásnak élik meg ha valaki "nemzetellenes", pedig le sem szarják őket.
2020. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Mert a változatosság érték. A természetben is. Senki nem fogja egy másik nemzet értékeit megvédeni, megőrizni.

Sem a kulturális, sem a gazdasági érdekeit nem fogja egy másik ország képviselni.

Ha egy német a német értékeket képviseli, azzal nincs semmi gond, ez a dolga.

De amikor valaki nemzetellenes, akkor nem valamiért, hanem valami ellen van.

Rombolni akar, nem értéket teremteni.


A gyakorlatban aki nemzetellenes, annak anyagi érdekeltsége van. Magyarán pénzért tesz a hazája ellen.

2020. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Hallottál bár nemzeti értékekről, hallottál már összetartozásról, hallottál már nemzeti kultúráról, neked nem számít semmit felmenőid hosszú sorának itt, magyarként teremtett értéke, munkája?

Nekem ezek valós, kézzel fogható és értékes dolgok.

2020. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ezt a kifejezést azok nem igazán használják, akik veled egyetértve úgy gondolják, hogy lehet kritikusnak lenni a nemzetekkel.
2020. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Számít nálam az összetartozás, és a közösség. Undorodom ettől az invidualizmustól, sikerkultusztól, pénzfüggéstől és attól, hogy elfogadják azt, hogy vannak szegények és gazdagok, nem tesz senki azért, hogy egy olyan közösségi társadalomban éljünk, ahol nincsenek nyertesek és vesztesek, szegények és gazdagok. Ha közösségről van szó, akkor az internacionalizmusba hiszek. A nemzetiességgel az a problémám, hogy giccses, elszakad a valóságtól, ebből identitást kovácsolni csak hazugsághoz vezet. Nem bezárkózni kell, mert a bezárkózás az inkább az idegenséghez vezet, hanem megnyílni. A nemzeties felfogás az inkább zár, mint nyit.
2020. máj. 20. 13:50
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

"A nemzetiességgel az a problémám, hogy giccses, elszakad a valóságtól, ebből identitást kovácsolni csak hazugsághoz vezet."


Az a hazugság, hogy a tényeket tagadod!


Egy verset senki sem fog úgy megérteni, mint akinek az anyanyelve!

A Pilis sziklacsípőit csak én ölelem sírva! (gy.k. én = aki itt él)


Mit jelent az, hogy nemzetiesség? Miért szakadt el a valóságtól?


Hihetsz az internacionalizmusban, a kommunisták is tévedtek és Fukuyama is elismerte a tévedését.

2020. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Kedves kérdező, mindenféle melldöngetős és nagy hungarista szólamok nélkül egy dologra kérlek. Olvasd el néhányszor Juhász Gyula: Trianon c versét. Szerintem abban nagyon sok minden " plusz" is benne van, amit szóval nehéz elmondani e témakörben. Ne félj tőle, nem revizionalista, uszító stb. Egy gyöngyszem! Én szinte kívülről tudom, annyiszor olvastam. Wangelis híres zenéjével is van egy feldolgozása, no, attól a hideg kiráz, annyira fantasztikus.
2020. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
A nemezettel az a baj, hogy nem létezik, csak egy egy kitalált eszme. Ha valakit japánnak nevelsz fel az japán lesz, akárhogy áll a szeme, ha kínainak, kínai, ha orosznak, orosz, ha magyarnak magyar. Ha fitykamatykának akkor fitykamatyka lesz. Még csak nem is kézzelfogható csak egy mesterséges, tanított dolog. Jó példa erre, hogy a szlovákiai, romániai magyarokat szó szerint fizeti a magyar állam, csak adják magyar iskolába a gyereküket. Mert anélkül az a gyerek húsz év múlva teljesen román, szlovák volna. Ennyire "komoly" a nemzet. egy semmi.
2020. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%
Én sem hiszek benne, de inkább élek nemzetben, mint abban a globalista, multikulti katyvaszban, amit helyette ránk akarnak erőltetni.
2020. máj. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Csak jövője éppenséggel annak a " multikulti katyvasznak " van...
2020. máj. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!