Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem is lenne olyan rossz az...

Nem is lenne olyan rossz az internetadó?

Figyelt kérdés

Igen tudom ez már egy régi, ellenszenveket kiváltó kérdés.


De én így utólag erre ránézve, egyáltalán nem tartom rossz döntésnek.


A mai fiatalok többsége már nem is tud a virtuális világ nélkül élni. Túl sokat használják a telefont, és nem tudják hol vannak a határok.


Lehet azt mondani hogy az internet hasznot hoz, tudást ad, megkönnyíti az emberek életét. De ez csak egy amolyan virtuális tudás.


A Fiatalok egy része antiszociális, nem tudnak beszélgetni, szórakoztatni magukat telefon nélkül, vagy számitogép nélkül. Ez egy generációs probléma.


A 40 feletti generáció, sokkal jobban tud egymással beszélgetni, ismerkedni, akár idegen emberekkel is.


Ez annak köszönhető hogy nem telefonon hívták fel egymást, hanem elmentek egymáshoz és találkoztak. Nem interneten ismerkedtek meg hanem az utcán.


Sokkal többet olvastak könyvet, képregényeket amelyből hasznos tudást kaptak, és nem dezinformalást mint az interneten. Mert az interneten sosem tudod hogy ki írja, igaz e egyáltalán. És sokszor ellentétesek is az információk!



2020. máj. 23. 14:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, te hány gyereket nem tudtál felnevelni?
2020. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 A kérdező kommentje:
Nem akarok személyeskedni, de én is fiatal vagyok, csak nem követem a mai trendeket.
2020. máj. 23. 15:19
 13/73 anonim ***** válasza:
61%
bfeeej ezek a majjji fijjatalok nem tugyák mi a múnka csak a telefónt nyómdosák ejj a mi időnkben keréknyombúl ittúk a vizet a sór katónaságót ís be kel vezetní le az internetel hejj!!!!
2020. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
100%

"csak nem követem a mai trendeket"


Ahhoz képest szombat délután ülsz a gép vagy telefon előtt és interneten lógsz.

2020. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 A kérdező kommentje:
De ennek legalább van értelme. Annak amit a fiatalok többsége csinál nincs. És én sem fogok sokáig itt lógni mert van jobb dolgom is.:D
2020. máj. 23. 15:22
 16/73 anonim ***** válasza:
79%
Hülye kérdések kiírásának aztán van értelme öcsi. Csak nehogy összefussunk az utcán, nem lennél ilyen nagylegény édesöcsém :) Te honnan tudod a maji fijatalok micsinálnak az interneten?
2020. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 LazyJones ***** válasza:
100%

Istenem, ennyi sebbel, mint amennyiből ez a kérdés vérzik, még egy bika is beledöglene 2 perc alatt.

1: a fiatalok igenis élnek a való életben, és sok esetben ezt pont az internet könnyítette meg. Régebben vagy megbeszélted a találkozót egy héttel előre, és összefutottatok akkor és ott, most meg ráírsz a másikra, és 10 perccel később már indulnak is a találkozóra. Ha kevés az ember, rácsörögnek haverokra, vagy keresnek egy aktuális bulit, és elhívják az újakat, vagy becsatlakoznak egy élő eseménybe.

2: Én még az internet fénykora előtt jártam társaságba, meg kell mondanom, kevesebb alkoholista fiatalt látok most, mint akkortájt láttam. Úgyhogy inkább elhiszem, hogy most, amikor van mit csinálni, jobban tudják, hogy hol a határ, mint akkor, amikor a mámor volt az egyetlen tevékenység.

3: Érdekelne, hogy mitől lesz számodra egy tudás virtuális, és mikor lesz valódi. A tudás az tudás, és a felhasználási módjától függ, hogy elméleti, vagy gyakorlati lesz-e belőle.

4: a fiatalok egy része régen is antiszociális és zárkózott volt. Csak míg régen maradtak a könyvek, magazinok, addig mára bekerülhetnek az internetes térbe, ahol arc nélkül, felszabadultabban próbálhatnak ismerkedni és társaságot találni, és esetlegesen valódi emberekkel barátkozni, nem úgy, mint akár 30 évvel ez előtt lett volna.

5: Manapság a számítógép a szórakoztatás eszköze. 20 évvel ez előtt a tévé volt az, 40 évvel ez előtt a rádió és az újság, az előtt meg a könyv. Ha az akkori generációtól elvetted volna a szórakozásuk eszközét, akkor igen, tényleg nehezebb lett volna szórakozni.

6:Ja, a negyven feletti generáció, akiknek egy jó része nem képes beszélni semmiről a hétköznapi élet, meg esetleg az általuk szeretett sport eseményein kívül. Ezért van annyi magányos, elvált, rossz kapcsolatban élő 40+ -os ember, aki nem tud mit kezdeni magával. Érdekes, én egy fiatalabb társaságban még mindig közvetlenebb emberekkel találkozom 30+ évesen, mint egy begyepesedett, nyárspolgári 40-50+-os közegben.

7: Nem az utcán ismerkedtek, hanem rendezvényeken, baráti társaságokban, családtagokon keresztül vagy munkahelyen, esetleg hobby kapcsán - ahogy a mostaniak is.

8: Egy könyvben, vagy főleg KÉPREGÉNYBEN ugyanúgy lehet hülyeségeket olvasni, mint a neten. Csak mivel akkoriban volt 8 könyv egy témáról, most meg 800 találat a neten ugyanarról, így elhitték bemondásra azt az infót, amit abból a 8ból össze tudtak szedni. Ja, és megnyugtatlak, régen se lehetett tudni, hogy amit a könyvben olvasol, igaz-e, elég csak a régi szép idők vörös csillagos oktatókönyvekre gondolni, ahol Árpád apánk vörös zászlóval a proletárdiktatúra dicséretére lovagolt be a Kárpát-medencébe.

9: Azok akik most nem tudnak élőben kapcsolatot teremteni, azok korábban sem tudtak volna. Az internet csak egy plusz felület, egy plusz lehetőség. Aki nem akar élni vele, annak nem kötelező, aki viszont szeretne, vagy épp szüksége van rá, azt ne akard belekényszeríteni egy fél évszázaddal ez előtti életmódba, pusztán azért, mert neked az volt a szíved vágya.

10: érdekelne, hogy az annyira istenített 40-es generáció fele miért alkoholista, miért nem foglalkozik se politikával, se környezetvédelemmel, se karrierépítéssel, miért vannak megkeseredett, beteges, vagy épp öngyilkosság határán billegők közöttük, ha egyszer annyira szép és jó volt minden akkor? Mik azok a "valós értékek", amiket annyira imádni és látni kellene?

2020. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 A kérdező kommentje:
Te is okos vagy. Csak verekedni tudsz. :D
2020. máj. 23. 15:25
 19/73 A kérdező kommentje:
Szerintem az internet nem könnyít meg semmit. Lehet szépíteni. De akkor sem. :D
2020. máj. 23. 15:26
 20/73 anonim ***** válasza:
70%

"De ennek legalább van értelme"


Hát persze, mert ezt te csinálod. Amúgy csak azért látod így, mert így akarod. Én inkább kiélvezem a internet adta előnyöket, minthogy a lenézően nyilatkozzak másokról.

2020. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!