Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Mi Hazánk Mozgalom büszke...

A Mi Hazánk Mozgalom büszke magára amiért 1 évvel ezelőtt az EP-választáson ellopott egy EP mandátumot a Jobbiktól és azt a Fideszhez juttatta?

Figyelt kérdés
A Mi Hazánkat ekkoriban orrba-szájba nyomta a Fideszes propagandamédia (azóta a szemétbe hajították őket; s úgy nézki a párt lassan „kimúlik”), és mivel a párt listáját az a Toroczkai László és Dúró Dóra vezette akik korábban Jobbikosok voltak – a párt 3,29%-ot (114.156 szavazatot) elvett a Jobbiktól és ezzel egy mandátumot is – amely mandátum ráadásul a Fideszhez került mert ez a 3% semmit sem ért.

2020. máj. 26. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Mennyit törted a kis buksidat hogy ezt a kérdést kiírd, aztán mégis mekkora nagy ostobaság kerekedett belőle!

A mandátumot nem a pártok osztogatják egymás között - bármennyire is szeretnéd ha így lenne - azt a szavazók döntik el, mégpedig úgy, hoyg mindenkinek csak 1 szavazata van.

Tudom, hogy az orbánfóbia károkat okoz az agyban, de a demokrácia azt jelenti, hogy sem azt nem döntheted el mások helyett hogy kire szavazzanak, sem azt, hogy ki induljon a választásokon.

Értem én, hogy a régi szép időkben, amikor még névleg is kommunisták voltatok, akkor ez volt a divat, hogy felül a pártvezetés eldönti ki lesz az az 1 jelölt aki indulhat és akit mindenkinek kutya kötelessége meg is szavaznia - de ma már nem így működik a rendszer. Bármennyire is fájdalmas, de tudomásul kell venned, hogy a Mi Hazánknak éppen annyi joga van indulnia a választáson, mint kedvenceidnek és senki nem döntheti el a választó helyett hogy rájuk szavazzanak-e.

Olyan vagy mint a hülyegyerek a dolgozatnál, amikor siránkozik a 100 pontos dolgozatnál, hogy 39 pontra nem kapta meg a kettest és csak 1 pont kellene neki, de az a szemét tanár nem adja meg. Miközben nem a tanár döntött a pontokról, hanem ő, amikor nem írt be több jó választ és nem az az 1 pontja hiányzik, hanem az a 61, amit nem szerzett meg a dolgozatában.

2020. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem akik a MiHazánkra szavaztak, biztos hogy nem szavaztak volna már régóta az új jobbikra.
2020. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

1. Mindenki arra szavaz akire akar.

2. Bárki elindulhat a választásokon, akkor is, ha az egyes pártoknak/szavazóiknak nem tetszik (ha rajtam múlna a 2022-n választáson csak a Fidesz és a Mi Hazánk indulhatna el)

3. Bár lehet a Mi Hazánkat okolni, a csalódott jobbikosok inkább a Fideszre szavaztak mint a Mi Hazánkra vagy pedig el se mentek szavazni. (2018-ban 10+%-os Jobbiknak semmit se jelentett volna a Mi Hazánknak a 3%-a, ha a maradék 17% rájuk szavaz)

4. Tetszettek volna megmaradni jobboldalon, és ne közeledni Gyurcsány ánuszához. Az elvek feladása mindenféle pártszakadások nélkül is elbizonytalanítja/elüldözi a szavazókat. Én például akkor döntöttem el, hogy legközelebb a Fideszre fogok szavazni, amikor a 2018-as választás után a Jobbik is ott volt a libsi pártok között azzal a szlogennel, hogy ők a többség.

5. A Mi Hazánk még tartogathat meglepetéseket. Attól függetlenül, hogy 1-2%-on méri az összes közvélemény kutató, Toroczkait videóit százezrek nézik, amiből bizony lehet építeni.

2020. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
A fidesznél jobb helyen van, mint a balliknál.
2020. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Inkább a lejtmentben lévő lyóbikoddal foglalkozz, elvtárs!
2020. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!