Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Három falu tényleg Magyarorszá...

Három falu tényleg Magyarországhoz kéne, hogy tartozzon?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél olvastam, hogy a Trianoni békeszerződés szerint a Duna közepe a magyar-szlovák határ. Ennek ellenére a Dunát a szlovákok elterelték egyoldalúan.

[link]

Most akkor ezek a faluk tényleg Magyarországhoz tartoznak a nemzetközi törvények szerint, csak a szlovákok megszállva tartják őket? Vagy született olyan törvény, hogy Magyarország elfogadja az új határokat?


2020. máj. 29. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
A trianoni békeszerződés már nem érvényes, a második világháborút lezáró párizsi béke van már azóta.
2020. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az megerősíti, hogy a továbbra is a Duna hajózási vonala a határ, most olvastam el.
2020. máj. 29. 13:56
 3/17 A kérdező kommentje:
Látom, itt már nem megy a kérdező gyalázása.
2020. máj. 29. 14:48
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

A párizsi békéből:


"c) Magyarország átengedi Csehszlovákiának Horvátjárfalu, Oroszvár és Dunacsun községeket a jelen Szerződéshez 1/A alatt csatolt térképen megjelölt kataszteri területekkel együtt. "

2020. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És ennek mi köze az 1992-ben elterelt Duna miatt érintett községekhez?
2020. máj. 29. 14:49
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Ezek azok a községek, amelyek az ún "pozsonyi hídfőt" alkotják, ami miatt el tudták terelni a Dunát szlovák területre.
2020. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, ezt minden középiskolás tudja, de én most a bősi erőmű miatt egyoldalúan elterelt Duna kapcsán kérdezem, hogy Nagybodak, Vajka és Doborgaz községek a nemzetközi törvények szerint miért is nem tartoznak Magyarországhoz.
2020. máj. 29. 14:58
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

#7


Azért, mert a párizsi békében az szerepel, hogy "Duna hajózási fővonalában az 1938. évi január hó 1-én fennállott csehszlovák-magyar határ"


Nem pedig az, hogy a "Duna mindenkori hajózási fővonalában" fennálló határ,

2020. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ne költsd át a szerződést.

"a Duna jobb partjáig addig a pontig, amely a 128. magassági ponttól északra körülbelül 2 kilométerre (a rajkai templomtól keletre 3,5 kilométerre) fekszik s amely pontnál az új határ csatlakozik a Duna hajózási fővonalában az 1938. évi január hó 1-jén fennállott csehszlovák-magyar határhoz"

Egyértelműen azt jelenti, hogy a fővonal a határ nem pedig a fővonal korábbi helye.

2020. máj. 29. 15:08
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Sehol nem szokta követni a folyóvándorlást a közigazgatási határ. A legtöbb helyen a határ mindenféle rég kiszáradt lefűződött mellékágakban fut, a fő folyás meg már kilométerekkel odébb. Millió helyen így van ez a világban, ez jól ismert jelenség. Persze el lehet vele poénkodni, hogy találtál valami joghézagot, de hogy majd ez bárkit is érdekelni fog nemzetközi szinten, azt sajnos várhatod... Én elhihetem neked, hogy igazad van, csak sokra mennék vele.
2020. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!