Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz a nyugdijjal 2050-ben?...

Mi lesz a nyugdijjal 2050-ben? Vagy 2060-ban?

Figyelt kérdés

Sokan ugy gondoljak, hogy nem lesz ekkor mar nyugdij de mi lesz akkor az idosekkel? Bandakba tomorulnek es fosztogatni kezdenek?

Szinten sokan tamogatjak az ongondoskodast de ez a legtobb embernek kivitelezheto. 120-150 ezres fizetesekbol nem sokan fognak nyugdijra elrakni.

Persze tudom, itt gyakorikerdeseken a legtobb ember 2-3 milliot keres de most a tobbi emberre gondolok.



#Jovoje #Ongondoskodas
2020. máj. 30. 06:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem addigra megint az lesz mint régen: több generáció fog egy fedél alatt élni. Minden tendencia erre mutat, sok fiatal már ma se tud elköltözni otthonról (vagy csak nem éri meg nekik anyagilag). Kapnak ők (kapunk mi) ezért hideget-meleget de végül egyértelműen nekünk lesz igazunk.
2020. máj. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

igen, az öregezést felváltja a fiatalozás :D idős emberek fognak a fiataloknak telefonálgatni a nagyszüleiknek beállítva magukat, hogy sürgősen pénz kellene az orvosi kezelésükre.


és ha a fiatal gyanút fogva közli, hogy nagymama, dehát te már nem élsz, akkor jön a b terv: ja bocsánat, mármint a temetésemre kell.

2020. máj. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Ezért rakták be az alaptörvénybe a szülőtartást. Ja, hogy egy minimálbéres (ami ugye egy fő létminimumát sem éri el) hogy tartja el magát, a szüleit, gyerekeit, azt kit érdekel.
2020. máj. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Addigra újra szocializmus lesz.

Vagy marad az,amit az első írt.

8-an fognak élni 50 nm2-en.Én mondjuk biztosan nem élnék így,de van,aki akkor is csinál gyereket,ha 10-en élnek egy házban.


A nyugdíjkorhatár pedig olyan 70 körül lesz.

2020. máj. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Ezért nem értem, miért kell lenézni azt, aki pl több gyereket szül.. ők lesznek pár tíz év múlva a dolgozó réteg, pontosan a fenti problémán is segítenek majd, ők fogják kitermelni a nyugdíjat, ez a célja a kormánynak is a családtámogatásokkal, amit támad mindenki.

Na mindegy, offtopic, remélem, engem nem engednek a gyerekeim majd éhen halni, meg természetesen mi se a szüleinket!

2020. máj. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

"Na mindegy, offtopic, remélem, engem nem engednek a gyerekeim majd éhen halni, meg természetesen mi se a szüleinket!"


Nem,pontosan ezért nem fognak a te gyerekeid sem gyereket vállalni,hogy te ne halj éhen.

A rendszerrel van a baj.

Túl sokan élnek túl nagy lábon.

Erre nem az a megoldás,hogy gyártasz még több rabszolgát,hanem arányosabban kell elosztani a javakat.


Szociális piacgazdaság kell,nem neoliberalizmus,a nem szabadna adókedvezményt adni a tehetőseknek,hanem pontosan sokkal jobban meg kellene őket adóztatni.

2020. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

Megint megy a riogatás?

Biztos lesznek, akik rosszul járnak. Ma is ismerek olyan vállalkozót, aki elment nyugdíjba, korábban három évente cserélgette a legújabb modelekre a kocsijait, s most panaszkodik, hogy 70 ezer forint a nyugdíja. Mint modta, könyvelője tanácsára csak minimál járulékot fizetett. A másik 280 ezret. Persze ő sem elégedett.


Én elmentem nyugdíjba, előtte évekig fizettem a magánnyugdij pénztárba. Az eredetit felszámolták. A jogutód az eredetileg befizetett összeg töredékét fizette vissza.


De: Miamiban 80-90 éves bácsika söprögetett a reptéren. Kérdeztem, hogy miért kell még mindig dolgoznia. Mondták, hogy becsődölt a nyugdíjpénztára, muszály valamiből megélnie.

Szóval ennyit az öngondoskodásról.


Más téma a 70 éves nyugdíjkorhatár. Van rá precedens Európában.

2020. máj. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező

Nem tudom hány éves vagy, én középiskolás korom óta - 30 éve - hallgatom ugyanezt, hoyg jajajajaj mindjártnemlesznyugdíjmilesz.

Aztán nyugdíj van és nem csak az nem történt meg amivel riogattak - folyamatosan - hanem még az értéke is elkezdett végre nőni.

Ami majd valóban tömegesen fog problémát okozni, hogy elkezdenek azok nyugdíjba menni akik akár évtizedeken keresztül dolgoztak feketén vagy minimálbérre bejelentve zsebbe kapott pénzekkel. Ők valóban nagyon alacsony nyugdíjra számíthatnak és döbbenve fogják majd tapasztalni, hogy bár sokat dolgoztak, normális keresetük volt - mármint amit hazavihettek a munkájuk után - aztán a nyugdíj meg egy kalap ***.

Csak éppen ha nem fizetnek járulékot, akkor nem is lesz miből nyugdíjat kapni.

Egy évtizede lassan hogy eltörölték a nyugdíjplafont, vagyis ami volt korábban, hogy mindegy mennyit keres valaki, egy bizonyos összeg felett nem vonták le a járulékát. Ennek volt az a hatása, hogy a nyugdíjak nem is mehettek bizonyos értékhatár fölé, akkor sem ha életében bejelentetten és jól keresett az ember, mert nem a teljes bére volt a járulékfizetés alapja. Ennek következtében ugyan nem kell olyan magas nyugdíjakat kitermelni a következő generációnak - viszont a befizetések is alacsonyabbak voltak a nyugdíjkasszába.

Most nincs ez a járulékplafon, ha valaki havi 1 milliót keres, akkor ennek arányában számíthat majd nyugdíjra. Az elmúlt 5-6 év jó fizetései is segítik azokat, akik mindig a teljes jó fizetésük (nyugdíjplafonig érő része) után fizettek járulékot ÉS még most is jól kerestek, mielőtt nyugdíjba mentek.

Ahogy előttem már írták, az ilyen ember jó nyugdíjat kap - aki meg minimálbérre volt bejelentve az minimális nyugdíjra is számíthat.

A kérdésedhez visszatérve. Hosszú távon akkor kell aggódni a nyugdíjak miatt ha nem az állam gondoskodik a járulékok befektetéséről, hanem egy magáncég, aminek szokása olyankor becsődölni, amikor el kell kezdeni nagyobb tételben ki is fizetni azokat a nyugdíjakat - az egész világon ez történik, vagy ha csökkenő népesség, elöregedő társadalom kell szembenézzen a nyugdíjak kifizetésével.

Ezért történtek 2010 után drasztikus változtatások, hogy ez ne történjen meg nálunk. A magánpénztáraktól a befizetések visszakerültek az államhoz - az állam meg nem fog csődöt jelenten, csak hogy ne kelljen nyugdíjat fizetnie. Ezért döntöttek a családtámogatásokról, hogy ne kevesebb, hanem több dolgozó ember legyen majd ahogy telnek az évek.

Mivel fejlődik a gazdaság, a technológia, ma már kevesebb ember tud nagyobb értéket megtermelni, tehát ugyanannyi nyugdíjat kevesebb ember fizetése is elő tud állítani. Azt kell elérni, hogy éppen csak annyival legyen kevesebb ember - ha már kevesebb lesz aki dolgozik - hogy ez az egyensúly meg tudjon maradni és vagy önmagában a befizetett járulékokból lehessen fedezni a nyugdíjak aktuális kifizetését, vagy álljon olyan jól a gazdaság, hogy ne jelentsen problémát más adóbevételből a nyugdíjkasszát kiegészíteni.

2020. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

#8

ezt sok hülyeséget :)

de a kedvencem ez:


"Mivel fejlődik a gazdaság, a technológia, ma már kevesebb ember tud nagyobb értéket megtermelni, tehát ugyanannyi nyugdíjat kevesebb ember fizetése is elő tud állítani."


Ezt fejtsd már ki kérlek bővebben, főleg annak fényében, hogy a szemmel láthatóan szétrajongott kormányod az országból egy sima összeszerelő üzemet csinált, ami pont az ellenkezője annak, amit te szeretnél gondolni; illetve, hogy a népesség egy jelentős részének az alternatívát meg maximum a közmunka jelenti.

Szerinted ezek a fizetések fogják neked a csoda nyugdíjadat garantálni.

Hát jó neked, ha te ezt elhiszed. Én inkább halmozok fel mindent, mert a kormányoknak sosem lehetett és most sem lehet hinni, elég csak az általad is említett magánpénztárak sima államosítására gondolni.

A nyugdíjplafon eltörlése is ugyancsak egy remek gondolat, mert a jelenleg aktív befizetéseket most el lehet szórni osztogatásra (13.havi visszaépítése, prémium, stb), viszont mikor majd azokat az összegeket "vissza kell fizetni" na az lesz érdekes, ugye jövő pontos ismerete nélkül.

Ezért időzített bomba ez a felosztó kirovó rendszer. Ebben csak azt lehet tudni, hogy jövő hónapban a mostani befizetéseinkből tudnak nyugdíjat utalni. Ennyit.

Aki ennél hosszabb távon okoskodik, mint te is, az egy sima szerencsejátékos.

2020. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%

#9


A közmunka egy szükséges rossz a segély helyett. "Népesség jelentős részének..." Te miről beszélsz?


Összeszerelő üzemet nem az elmúlt 10 évben, hanem az elmúlt 30 évben csináltak az országból elsősorban azzal, hogy el kótyavegyélték a hazai gazdaságot.


Te csak "halmozzál mindent", kérdés, hogy mibe, s ez mennyivel megbízhatóbb, mint az állam?

Előzőekben írtam a "halmozó" pédáról. A "halom" elfogy, s marad a 70 ezer forintos nyugdíj.


"13. havi visszaépítése, prémium, stb." ne sajnáld már a nyugdíjasoktól, főleg a kisnyugdíjasoktól.

2020. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!