Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszes önkormányzat...

A Fideszes önkormányzat lenyúlta a 200 milliós állami támogatást valószínűleg?

Figyelt kérdés

Még tavaly kapott egy 200 milliós állami támogatást a strand felújításra 3 vízi csúszdát is telepítettek volna 2020 Május Júniusára ,de a mai napig nem kezdődtek meg a munkálatok illetve a strand bejáratánál is levették azt a táblát amin azt hirdették hogy fel lesz újítva a strand.


A várost fideszes polgármester vezeti és ez a utolsó ciklusa tehát 24-ben nem indul újra a választásokon mert már idős és addigra nyugdíjas lesz.


Elképzelhető hogy a államtól kapott 200 milliót lenyúlták és szét osztották egymás között?


Vagy hogyan működik egy ilyen állami támogatás a állam végzi és csinálja a felújítást vagy csak pénzt ad a önkormányzatnak aki majd elvégzi a felújítást ha akarja ,vagy pedig csak 100 milliót költ a felújításra a többit pedig zsebre teszi?


De ha itt korrupció történt akkor valószínűleg mind a 200 milliónak lába kelt mert a felújítást egyáltalán nem kezdték meg.



2020. máj. 30. 09:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
2020. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Amennyiben az önkormányzat az állami támogatást célzott címre kapta, másra nem tudja felhasználni.

Többnyire az történik, hogy tervezésnél kiderül, hogy a felújítás támogatására kért pénz kevés ezért halasztják a felújítást.

2020. máj. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%

Igen, ez így megy . A jegyző odasúgja a polginak,hogy te, főnök, mi lenne,ha lenyúlnánk azt a 200millát, amit a strandra kaptunk. Úgyse veszi észre senki. Aztán felezünk.

Úgy nem. 60-40.

Oké, megyek, le is veszem a táblát.

2020. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
21%

"A Fideszes önkormányzat lenyúlta a 200 milliós állami támogatást valószínűleg?"


Ennyiért le sem hajolnak!

2020. máj. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az állami támogatás nem így működik.

A beruházást meg kell valósítani és AKKOR fizetnek érte amikor benyújtják a számlát az elvégzett munkáért.

Olyan nincsen hogy elküldik a 200 millát majd nem épül belőle semmi - ha nem épült meg akkor nem is kapták meg érte a pénzt.

Melyik város, melyik strand? Mert így nagyon kamu szagú az egész kérdés.

2020. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Most lényegtelen a város neve nem akarom reklámozni.


Tölgyes strand.

2020. máj. 30. 12:07
 7/21 A kérdező kommentje:
2020. máj. 30. 12:09
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kicsi a világ, rokonaim élnek ott. Így kíváncsi is lettem arra hogy mi a helyzet a stranddal meg a beruházással.

Odáig jutottam, hogy az önkormányzatnak ezen az oldalán szerepel, hogy a strand beruházással kapcsolatban az egyik képviselő kapott megbízást intézkedni és szeptemberi határidővel. (2. napirendi pont)

[link]

Azonban itt elakadtam, mert a következő amikor határozatban szó van a strandról, az a "242/2019.(XI.07.) A Jászapáti, Tölgyes Strandfürdő fejlesztésével kapcsolatos szakértői feladatok ellátásáról)", a lenti linken levő lista alján van, azonban a 2019-es jegyzőkönyvek közé nincsen feltöltve ennek az ülésnapnak a jegyzőkönyve - október 28-cal megszűnnek a jegyzőkönyvek. Vagyis a választás után nem került fel jegyzőkönyv a honlapra csak 2020-ban.

Ha tényleg kíványcsi vagy a dologra, akkor ezt a jegyzőkönyvet kell elkérned az önkormányzattól - vagy az elérési útvonalát, mert nyilvános adat, csak vagy én voltam béna és nem találtam, vagy nem tették fel a honlapra. 2020-ban nem találtam róla semmit, hogy szóba került volna. A 2019-es és 2020-as költségvetésükben ez a 200 millió nem szerepel, vagyis meg nem kapták azt a pénzt és zsebre sem tehették. De érdekelne hogy miért nem történik semmi a standberuházással. lehet hogy most a járvány miatt leállította az állam a programot - de ettől még korábban kellett volna hogy valami döntés szülessen az ügyről.

Ha kiderítettél valamit akkor írd meg kérlek, mert érdekelne!

[link]

[link]

2020. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%

Remélem, van bizonyítékod, mert Farkas állítólag elégtételt szokott venni az őt rágalmazókon.

[link]

2020. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Egyébként lehet tavaly csak a választások miatt pályáztak erre a pályázatra , illetve pont a választások előtt volt egy nagy buli a városban azért hogy többen szavazanak a fideszre.


De egyébként a egyik családtagom jó barátja a polgármesternek és ott volt a polgármesteri bulin amikor megnyerték a választást ,és azt mondta hogy a polgármester úgy berúgott hogy haza kelett vinni ha készült volna róla felvétel botrány lett volna belőle , szerencsére nem tudta meg senki.

2020. máj. 30. 17:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!