Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, szerintetek a...

Ellenzékiek, szerintetek a demokratikus pártoknak hogyan kellene elindulniuk a 2022-es országgyűlési választásokon?

Figyelt kérdés
Ahhoz, hogy a jelenlegi kormányzat leválthatóvá váljon, szerintetek melyik forgatókönyv volna a megfelelő?

2020. máj. 30. 17:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
64%

#10

Ha nem fogadsz el más pártokat akkor te sem vagy demokratikus. A fidesz is demokratikus módon van hatalmon. Hiába nem tetszik ahogy nekem sem de attól még így van, máskülömben több tízezrek mennének el a tüntetésekre is de alig vannak meg százan.


A kérdésre válaszolva pedig szerintem az összefogás egy vicc. Minden négy évben eljátszák hogy egy hétig összefognak választás után újra egymás torkának esnek. Vicc nélkül egymás ellen komolyabb érveket szoktak felhozni mint a fidesz ellen

2020. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
60%
Ellenzéki vagyok, de a felsorolt pártokat nem tartom valódi ellenzéki pártnak, sem demokratikusnak, mert nem konstruktívak, csak bénák, és felületes felkészültségűek. Az meg külön ront a helyzeten, hogy még egymást is marcangolják. Induljanak külön.
2020. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:

#11 Ha nem fogadsz el más pártokat akkor te sem vagy demokratikus. A fidesz is demokratikus módon van hatalmon.


Mégegyszer mondom, próbáld megérteni: az, hogy egy párt demokratikus MÓDON került hatalomra, nem jelenti azt, hogy DEMOKRATA, hogy DEMOKRATIKUS SZELLEMISÉGŰ.


A Hitler vezette náci párt is demokratikus MÓDON került hatalomra, az akkori jogállami kereteken belül. Utána viszont antidemokratikus módon kormányzott és leépítette a demokráciát.


Hasonlóan demokratikus MÓDON kerültek kormányra a bolsevik típusú kommunista pártok Közép-Kelet-Európa szerte, sok helyen eleinte a szocdemekkel közösen kormányozva. Kormányra kerülve viszont LEÉPÍTETTÉK a DEMOKRÁCIÁT és átalakították a rendszert diktatúrává. Volt, ahol a látszat-többpártrendszert is fenntartották, volt, ahol nettó pártállamot építettek ki, de mindenütt leépítették a demokráciát.


A fidesz demokratikus MÓDON történt hatalomátvételét sem vitatja senki. Az, hogy a demokratikus felhatalmazásból autokráciát építettek ki, már más kérdés.

2020. máj. 30. 20:02
 14/61 A kérdező kommentje:
És mindehhez a tüntetéseknek semmi közük, a nácik és a bolsevikok ellen sem tüntettek a hatalomátvételeik idején - később meg már nem is lehetett.
2020. máj. 30. 20:03
 15/61 anonim ***** válasza:
68%
#13 Te nem vagy tisztában az autokrácia jelentésével. Mondom ezt neked Momentumosként.
2020. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
35%
Szerinted a Fidesz autokráciát épített ki. És miben nyilvánul ez meg?
2020. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
76%
Koordinált előválasztás, közös lista. Minden párt azt jelöl akit akar DE a jelöltek ismeretében a listán szereplő sorrendjükről is az előválasztáson szavazzanak. Így a népszerű emberek kerülnek a listán előre, ami jobban mozgósítja az ellenzéki szavazókat is.
2020. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
39%

Tettekben nyilvánult meg. Ne várd, hogy itt írogassam neked, az értekezéseket, ha komolyan érdekelne a dolog, utánanéznél te magad. Barátod LEHETNE a google, de azt feltételezem, hogy te nem szeretsz olvasni, gondolkozni.


[link]


[link]


2016. 04. 10.-es Népszabadság cikk elég alapos, utána tovább fokozták a helyzetet. [link]

2020. máj. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
60%

#18 Még ez mindig nem autokrácia.


"A kormány békés, civilizált procedúrával nem váltható le"


-Tehát ha nem szavaznak az ellenzékre elegen, akkor az rögtön autokrácia? Ennyi erővel 2002-2010-ig autokrácia volt, mert mondjuk sosem nyertek a független képviselők, vagy mondjuk az MDF.


"Csak formálisan léteznek, vagy gyengék azok az intézmények, amelyek együttesen garantálnák a leválthatóságot"


-Milyen intézmények szüntek meg? Milyen intézmények szerepe formális? Vagy most kenjük az intézményekre, ha az ellenzék nem tud elég embert megszólítani? Írom megint, hogy akkor a 2002-2010 közötti időszakra is ez volt jellemző, mert nem lehetett leváltani az mszp-szdsz koalíciót


"Van legális parlamenti ellenzék"


-Ez megint egy marhaság. Ahol van parlamenti ellenzék, akkor ott mindenhol autokrácia van?


"Nincs terror, de politikai gyilkosságok és bebörtönzések vannak"


-Erre tudnál írni példákat?

2020. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
43%

A megváltoztatott választási rendszer, az állami pártfinanszírozási rendszer miatt (ambiben benne van, hogy fideszes az ÁSZ-esek koncepciós eljárás csupán az ellenőrzés: Ha Fidesz, akkor minden rendben, ha más, akkor bűnös, és meg kell vonni az állami támogatást, ha a Fidesznek az az érdeke)ennek elég kevés esélye.


A NVB, stb. most is megvan, csak éppen olyanokkal, akik Fidesz felé lojálisak. Tehát a szerepük csak az, hogy legyenek, és fenntartsák a demokrácia látszatát.


Vajon a jegyzők miért nem ellenőrzik, hogy a lepukkant "budikba" hogy lehetnek 120-an bejelentve?! Tudod, a tisztes magyar állampolgárok minél többet tudjanak szavazni a "kettős állampolgárjaink"


Van falu, ami ezért esik el a falusi CSOK-tól, mert papíron sokan laknak ott, de a valóság más. Választásokon meg mégis hirtelen milyen sokan lesznek.


De az is érdekes, hogy hogy vajon miként ellenőrzik, hogy a határon túli levélben szavazásra jogosultak élnek-e egyáltalán, és hogy valóban ők szavaznak-e...


Vagy miként ellenőrzik, és zárják ki a kamupártokat az ajánlás gyűjtés során.



Mondd meg, hogy a fentieket melyik intézmény és hogyan ellenőrzi, milyen hatékonysággal!

Hány kamupártot zártak ki még a választások előtt, hogy a szavazólapon ne legyenek rajta, ne befolyásolják a választást, és hányan számoltak milyen eredménnyel számoltak el közülük az állami kampánytámogatással?!

Sőt, van-e egyáltalán erre elvi lehetőség jogerősen a választásokig?

Vagy a Seres Máriához köthető nem tudom én hány párt mind komolyan akar nyerni a választásokon?


Gyümölcséről ismerszik meg a fa, te tuti keresztény vagy, így tudod, hogy ki mondta ezt, és hogy mit jelent.


""Van legális parlamenti ellenzék"

-Ez megint egy marhaság. Ahol van parlamenti ellenzék, akkor ott mindenhol autokrácia van?"

Nem, te "okos"! Az lehet autokrácia, vagy demokrácia. Diktatúrában nincs. Viszont ha a választási rendszer úgy van alakítva, hogy jó eséllyel a kormánypárt az alkotmányozó többségét is megtartsa, ráadásul alig van ezeknek a pártoknak, képviselőknek valami joguk, akkor bizony autokrácia van.

Pl. ha egy ellenzék kísérel meg egy döntést megakadályozni a parlamentben, akkor azért szarrá büntetik, de ha a kormánypárt csinálja ugyanezt azzal, hogy távol marad, azért nem kapnak büntetést.

Vagy az is előfordul, hogy képviselők szólásszabadságát korlátozza a Kövér László "házmester" önkényesen, jogával visszaélve, politikai alapon.


""Nincs terror, de politikai gyilkosságok és bebörtönzések vannak"

-Erre tudnál írni példákat?"


Tudod, manapság már kifinomultabb módszerek vannak, úgy hívják, karaktergyilkosság. Gyurcsány Ferenc karaktergyilkossága, de nagyon jó példa Nagy Blanka esete is, ahol nem csupán egy személy karaktergyilkossági kísérlet volt, hanem azon keresztül egy egész generációt is megfélemlítettek: bárki így járhat, aki csak úgy felemeli a szavát. Tudod, alig 18 évesen egy jelentéktelen tüntetésen egy alkalommal mondott egy heves szónoklatot, erre hónapokon át a közmédia, és a Fidesz lakájmédia és a lovagkeresztes Bayer Zsolt, az ötös számú párttagságijával, aki ezerszer közönségesebb szokott lenni ráadásul nagykorú és sajtóban teszi... hazugságokat terjesztenek róla, szóval őt ezek alapján a fideszesek "meglincselik" a neten a véleménye miatt. Ennyit ugye a szólásszabadságról. Nagy Blanka esetében épp fordítva sült el a dolog, mert egyfelől az Origo, 888, a Hír tévé és a többi azzal nem számolt, hogy a róla terjesztett hazugságok miatt beperli őket, hogy ehhez egy párt ügyvédet biztosít számára, és emiatt lett ő egy ikon, emiatt szólalt fel sokkal többször ugyanabban a stílusban. Konkrétan mártírt csináltak belőle, de ő erős volt. A pereket sorra meg is nyerte, de a támadássorozat még akkor is ment tovább, és odáig fajult a dolog, hogy a nagy keresztények az alig 18 éves lányt, amikor ült, lefényképezték, vagy egy kamerával lefilmezték, és abból szedték ki a legelőnytelenebb képet, amin a bugyija látszik. Nem mutogatta, nem volt kirívóan öltözködve, egyszerűen térd felettig érő szoknyában ült, és közzétettek egy képet kb. "Trágárka nagyot villantott" címmel. (A cikket végül eltávolították.) Nagy Blanka erre írt egy nyílt levelet, amire már Bayer is belátta, hogy túlléptek valamin, sőt, szerintem meg is ijedhettek mert kemény per is lehetett volna ebből, ami csúnyább, mint egy szimpla helyreigazítás, ami garmadával történik. Szóval itt történt az, hogy végül leszálltak róla. De a többi embernek ott a világos üzenek: ha kinyitod a pofád, utánanézhetünk a magánéletednek, ha nincs szutyok, akkor hazudhatunk, és esetleg rád száll az egész "köz-" és lakájmédia, és rajtad csámcsog hónapokon át.


Hibát követtem el azzal, hogy az első linket betettem, mert annak megtekintésével "nyertél" három vagy hány könnyű kérdést, hogy reagálhattál, így a többit vagy el sem olvastad, pedig azok lényegesen komolyabban boncolgatják a témát. Ja abból nehezebben nyertél volna kérdést, főleg, ha el sem olvasod, igaz, akkor vagy nem válaszolsz rá, vagy le tudod azzal, hogy Népszabadság... hahaha

2020. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!