Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Himnusz és Szózat hogyan...

A Himnusz és Szózat hogyan várhatja el a feltétlen hűséget a magyar emberektől, ha a Saját Hazám jóformán kitagad engem és megaláz, pusztán azért mert LMBTQ tag vagyok? 27F

Figyelt kérdés

Legelsőként szeretném azzal kezdeni, hogy Magyarország egy nagyszerű, csodálatos hely és magától értetődő, hogy tisztelem a gyökereim és hogy innen származom. Azonban az őszinte igazság az, hogy kitagadva érzem magam. A legelső igazán nagy tüske az volt amikor kövér László azt mondta, hogy "Egy normális homoszexuális nem tartja magát feltétlen egyenrangúnak!", most pedig a transznemű emberek megalázása. Az is borzalmasan fájt, amikor Vejkey Imre azt mondta a transzneműek ellen meghozott törvény kapcsán, "Az, hogy az érintettek hogy látják, teljesen közömbös!".


Az őszinte igazság az, hogy nem látom, Magyarországnak szüksége lenne rám, mint egy homoszexuális emberre. Azt látom, hogy tulajdonképpen Magyarország számára, csak az adóm kell, de egyébként akár meg is halhatnék, senkit nem érdekelne. A lehető legmélyebben fáj, hogy az iskolában az ünnepségek alkalmával, mindenképpen próbálták tudatosítani bennünk a haza iránti feltétlen hűséget a Himnusz és Szózat segítségével és tulajdonképpen ez lett a hála. Ez, hogy egy senki vagyok a saját hazámban, pusztán a nemi identitásom miatt. Megalázva és kitagadva érzem magam. Hogyan mondhatja azt a kormány, most így a koronavírus ideje alatt, hogy "Egy magyar sincs egyedül!" és hogy "Mi minden magyar mellett vagyunk!", amikor PONT most hoztak egy törvényt amivel megalázzák a transznemű embereket? Vagy az LMBTQ tagok már nem is magyarok, vagy nem emberek Magyarország szemében? Mi nem érünk semmit a szerelmi életünk miatt?


Én úgy érzem, hogy nekem ennyi elég volt. Ennyi megalázást tudtam elviselni. Eddig is érett a dolog, de most lett nálam végleges. Szeretnék és el is fogok költözni Magyarországról. Bátyám kint él Dániában 6 éve és úgy döntöttem, hogy amint tudok és van rá lehetőségem, kiköltözöm hozzá. A lelkiismeretem teljesen tiszta és sajnálom, de a Himnusz és Szózat számomra CSAK akkor lenne érvényes, ha Magyarország megadná nekem a MINIMUM emberi méltóságot és azt látom, hogy nem, nem adja meg. Én nem vagyok egy báb és játék figura sem vagyok, hogy bárki, akárki megalázzon engem büntetlen és vannak érzéseim, nem lehet velem bármit megtenni. Sohasem fogok senkitől elnézést kérni amiért homoszexuális vagyok és semmivel nem vagyok kevesebb mint bárki más, pusztán a nemi identitásom alapján. Hihetetlenül mérges vagyok és NAGYON haragszom Magyarországra, a Saját Hazámra, hogy ezt tette velem. Természetesen mindig tisztelni fogom a gyökereim és ahonnan jöttem, Magyarország egy fantasztikus hely, de soha többé nem szeretnék visszatérni.


Szeretném megkérdezni, a Himnusz és Szózat hogyan várhatja el a haza iránti feltétlen hűséget, ha a Saját Hazám így bánhat velem és a hűségért cserébe úgy megalázhat ahogy jólesik neki?



2020. máj. 31. 09:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Amikor ezeket írták akkor nem léteztek ilyen beteg emberek.Ha lettek volna akkor a szövegezésük is más lenne.
2020. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

A Himnusz és Szózat nem azt várja el, hogy veled szimpatizáljon valaki, hanem azt, hogy a hazájához és nemzetéhez hű legyen.

Nagy különbség!

2020. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 SzittyaWarrior lvl99 ***** válasza:
19%

Ha az én bátyám Dániában élne, én egy percig nem gondolkodnék ilyen baromságokon, hogy Himnusz meg Szózat, meg minden anyámkínja. Nem is értem, hogy neked hogy jutnak eszedbe ilyenek.

Amúgy versek semmit sem várnak el az embertől, mivel azok nem élnek és nincs véleményük. De ha nagyon érdekel, akkor Kölcsey is homár volt.

2020. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Ha azt mondod, hogy a haza nem akar téged, valójában te nem akarod a hazát. A haza szent, a hazának mindig igaza van. Soha se azt kérdezd, hogy mit tehet érted a haza, hanem azt, hogy mit tehetsz a hazáért.


Sajnos az LMBTQ a világban felforgató elemként tevékenykedik. A melegfelvonulásokkal meggyaláznak mindent ami szent másoknak (pl. az a homár aki hatalmas felcsatolt fallosszal járkált, amit időnként belevert a rózsaszín Bibliába, vagy a meleg Jézus-kép). Az LMBTQ hívei meggyaláznak mindent ami szent az embereknek (pl. Svédországban már 11-12 éveseket vinnének el transz táborban, és abban reménykednek a tábor szervezői, hogy ettől a tábortól többen jönnek rá, hogy igazából a másik nemhez tartóznak).


Veled ellentétben én ismerek olyan melegeket, akik szeretik a népüket, szeretik a hazát, akik nem adják nevüket a fent felsorolt aljasságokhoz. Boldog, kiegyensúlyozott életet élnek, és nem tekintenek a heteroszexuális emberekre mint az ellenségükre.

2020. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

#5 vagyok, hozzáfűzésül írom:


Veled ellentétben például a határon túliak évtizedek óta (nem csak 2010 óta) könnyes szemekkel éneklik a Himnuszt és a Szótatot (amit a kommunista Romániában maximum titokban lehetett), pedig az utolsó 10 évet leszámítva semmit se tett értük Magyarország. Mégis hálásak, mert amíg Magyarország létezik, addig képesek megőrizni az identitásukat.

2020. máj. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Ne vedd magadra 10 éve folyamatosan belerúgnak valamelyik társadalmi csoportba (Rokkantak,Szolgálati nyugdíjasok,Hajléktalanok,)
2020. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
A fidesz nem egyenlő Magyarországgal . Sajnos a melegek is egy felhasználható réteg a gyűlöletkeltésre a kormány számára. Én ha az lennék , már réges rég elmentem volna innen, körülbelül akkor amikor valamelyik köztévé leadott egy átnevelő táboros műsort pár éve. Egyébként a többi ember sem érdekli őket, megannyi csoportba belerúgott már a fidesz, épp ahogy az érdekeik kívánják.
2020. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%

"Szeretnék és el is fogok költözni Magyarországról. Bátyám kint él Dániában 6 éve és úgy döntöttem, hogy amint tudok és van rá lehetőségem, kiköltözöm hozzá."


Panaszkodás helyett akkor miért nem csomagolsz?

2020. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7%

Hát nemtudom haver. Ezen még nem gondolkoztam. Főleg azért mert nem fogom hagyni sem egy nagyon epic, nagyon szomi nemzeti versnek, sem egy 2000éves mesekönyvnek, sem más obszkúr irodalmi műnek hogy megszabja hogyan éljem az életem. Ennek következtében pedig nagyívben nem érdekel mit vár el tőlem a himnusz vagy a szózat.

Éljen haljon itt a tyúkanyó.

2020. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%
Nehogymár a vad ejtse el a vadászt. Sokak közületek szélsőségesen hirdeti a téveszményeit. Ne csodálkozzatok ha a társadalom gyomra ezt nem veszi be.
2020. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!