Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értik meg hogy a...

Miért nem értik meg hogy a haza szeretete egy minimális dolog amit el várhat az ember saját magától, nem pedig nácizmus, fasizmus, sovinizmus?

Figyelt kérdés
Számtalanszor megkaptam csak azért mert szeretem a hazámat, és nem tűröm hogy se más nép csoportok, se politikai ideológiák lerombolják azt. A hazafiság nem politikai nézet és eszme! A haza szeretet nem régimódi, hanem egy mindig jelen lévő érték, amely mindig is jelen volt és van. Ezt nem írhatja felül se idegen hatalom, se a haladás, se liberálanarchizmus. Az emberek nem választhatják meg hogy fiúnak vagy lánynak születnek, úgy azt sem hogy milyen nemzetiségűnek születnek, én pedig a csodákban és a véletlenekben nem hiszek, biztos oka van annak hogy miért annak születtél ami vagy. És azt aki vagy tiszteletben kell tartani. Másokat is, de előbb azt aki vagy és ahová születtél. Ezt a jelenleg divatos eszmerendszerek egyáltalán nem akarják tiszteletben tartani. Sőt tűzzel vassal el akarják törölni! Az emberek a hazájukat már csak a politikai nézetei és a történelem hamisítás betegsége, az elgyökértelenedés, elhidegülés a hazától ami a kommunizmus következménye és a jelenleg divatos eszmerendszerek miatt sem tisztelik. Ez a nagyobb baj! Nem az hogy ki a náci meg a többi hülyeség(ek)! Nem lehet az emberiséggel egyidős értékrendekkel sem harcolni, mert nem véletlenül fejlődtek az emberrel ki, az ember majd akkor kap észbe ha megint úgy fog viselkedni mint egy majom.

2020. jún. 1. 23:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/163 anonim ***** válasza:
39%
Nem választhat hova születik, de bármilyen nyelvet megtanulhat, a világ országainak 90%-ba akár állampolgárságot is szerezhet ha akar innentől kezdve meg....
2020. jún. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/163 A kérdező kommentje:
1. Nem a lényeget olvasod ki... Az embernek előbb el kell fogadnia magát, mert nem választhatja meg hova születik, Hol tanul meg járni, milyen nyelven vannak a gondolatai. Mindenek előtt ezt kell elfogadni. Mert nem hiszem hogy véletlen, és kell ezzel kezdenie valamit. Rengeteget köszönhet a hazájának és a nyelvének is.
2020. jún. 2. 00:20
 3/163 anonim ***** válasza:
63%
Na ezt mondd pl annak a rengeteg fiatalnak akik külföldön dolgoznak, tuti egyetértenek. :D
2020. jún. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/163 A kérdező kommentje:
Külföldi magyarok is a magyar nyelvet használják. Nem feltétlen azért mentek ki mert utálják a hazájukat.
2020. jún. 2. 00:31
 5/163 A kérdező kommentje:
Rengetegen menekültek ki a kommunizmus miatt is. Nekik kint vannak a gyökereiknek egy része. Azt is tiszteletben kell tartani...
2020. jún. 2. 00:33
 6/163 anonim ***** válasza:
88%
Egymás között lehet, ha épp könnyebb nekik azt de azért megnézném hogy néznének rá ha épp a munkahelyén nem tudna az adott nyelven beszélni.
2020. jún. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/163 A kérdező kommentje:
És milyen nyelven gkndolkodnak? A rokonokkal sem beszélnek magyarul? Azokon a részeken vagy településeken sem ahol sok a magyar vagy a többség magyar?
2020. jún. 2. 00:42
 8/163 anonim ***** válasza:
64%

A lényege nem ment át: Nincs fizikailag lekötve egy adott országhoz az ember. Lehet dicshimnuszokat írni a hazaszeretetről és hasonlókról de ettől nem lakik jól senki.


Ahogy abban sincs semmi logika, hogy csak azért kell szeretnie mert egy adott országba született.

2020. jún. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/163 anonim ***** válasza:
87%

Magatoknak köszönjétek, ugyanis a ti téveszméitekből alakult ki ez az egész előítélet. Visszafelé sült el a fegyver, mondhatni.

Nem azzal van a baj ha valaki szereti a hazáját. Én is szeretem. Aki ezt emlegeti fel, az a szokásos mellébeszéléssel taktikázik.

A baj ott van, hogy a nagy "magyarszeretetben" minden más nyelvet, kultúrát, nemzetet lenéztek, alacsonyabbrendűnek, gonosznak, barbárnak tekintetek, elég megnézni a szélsőjobbosok (azaz a "hazaszeretők") elsöprő többsége hogy viszonyul afrikaiakhoz, románokhoz, négerekhez. Mintha azok tehetnének róla hogy hová születtek, meg milyen a bőrük színe. Az is lehet normális ember, ahogy a többség normális is. Mégis kapják a köpködést, elutasítást, erőszakot, nektek hogy esne ugyanez?

Itt sosem azzal volt a baj hogy valaki szereti a hazáját, vagy hogy jobban szereti azt más országnál. Ez teljesen természetes, alapvető és becsülendő dolog. Én is így vagyok. A baj azzal van, hogy bárkihez aki nem Magyarországról származik, úgy álltok hozzá mintha a háborúban lenne egy ellenséges katona. Holott az is csak egy ember. Lehet hogy jobb ember, mint a magyarok 90%-a.

2020. jún. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/163 anonim ***** válasza:
84%
Na ezt érzékeltük mi is izomból. Párom orosz, most Svédországban élünk. 4 évig éltünk MO-n, és volt belőle nem egy atrocítás, hogy miért oroszhoz mentem hozzá... Itt viszont valahogy érdekes senki sem néz le minket amiatt mert egyikünk sem svéd.
2020. jún. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!