Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a néger szó...

Szerintetek a néger szó használata Magyarországon rasszista dolognak számít?

Figyelt kérdés

2020. jún. 11. 16:17
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Szövegfüggő
95 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
Lassan már minden annak számít.
2020. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy az amcsiknál mely szavak polkorrektek, és melyek nem, de nem gondolom, hogy akkor az automatikusan minden nyelvben ugyanúgy kell legyen. Szerintem magyarban a "nigger" és a "néger" között van érezhető különbség abban, hogy rosszat vagy semlegeset akarsz-e vele mondani. Az utóbbi szerintem teljesen ártatlan szó, ez a szavunk rá.
2020. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem már nagyon rá van feszülve mindenki erre a témára. Niggerezni nem lehet, de büdös köcsög fehérezni meg igen. Én nem vagyok rasszista, és tiszteletben tartom, ha ők így akarják, de attól mert valaki néger v fekete helyett ezt a szót használja, még nem kell ujjal mutogatni rá.
2020. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
67%
Barátnőm Angliában él, és neki van egy fekete barátnője. Én kapásból lenégereztem mert itthon így mondjuk. Nagyon le lettem cseszve, hogy ne használjam ezt a szót, mert a néger az akit régen a földeken rabszolgaként dolgoztattak, és hogy nekik ez rosszul esik. Először meglepődtem hogy Really?! Semmi rossz szándék nem volt bennem, itthon ez a megszokott. De mostmár nem négerezek, hiszen nem akarok olyan szavakat használni amikkel megbánthatok valakit. Ha kicsit az ő szemszögükből nézem, megértem, hogy sértő. Fekete. Feketének hívd.
2020. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
79%
Mi baj lenne a négerrel vagy a szerecsennel? Kifejezőbb, mint a "fekete", az amúgy különbözően barnás bőrű, de gyapjas hajú,duzzadt ajkú afrikai eredetű emberekre.
2020. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
86%

Magyarországon is már rengeteg szó elhasználódott és cenzúrázták. Gondolok itt pl. arra, hogy régebb volt hivatalosan hülyék és nyomorékok intézete, ma már egyik szót sem illik használni.


Néger szóra sokan megsértődnek, ezt is a polkorrektség rendszere bedarálta.

2020. jún. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
82%
akkor nigéria egy végtelenül rasszista szó lehet. Meg a latin nyelv is teljesen rasszista mert negroid a hivatalos megnevezése a rassznak
2020. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
75%
Lassan már niggernek meg fekáknak sem lehet őket hívni..
2020. jún. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
96%

Nem, nem rasszista az a szó, hogy néger.

Csak akik polkorrektkednek, azok egyenesben majmolnak mindet, ami "nyugaton" olyan menő, meg haladóprogresszív szerintük és nem gondolkodnak közben.

Magyarországon nem volt rabszolgatartás, nem voltak gyarmataink, itt nem volt semmi találkozásunk a négerek negatív megkülönböztetésével. Ezért nálunk a néger szó teljesen más értelmű, mint ami hasonlót külföldön használnak. Éppen úgy, ahogyan az indián, a kínai vagy hasonló elnevezések sem pejoratívak, megbélyegzők vagy lenézőek, egyszerűen egy magyar szó azokra az emberekre akik tőlünk eltérően néznek ki de egymással hasonló jellegzetességekkel rendelkeznek. A néger szó egy magyar fejében nem a rabszolgákat jelenti, nem kapcsolódik hozzá olyan, hogy nem fogná meg a kezét, ne akarna vele házasodni, vagy ne tekintené embernek. Egyszerűen egy barna-fekete bőrű embert jelent, aki nem europid.

Semmi más nem történik, mint próbálnak nem létező negatív tartalmat ragasztani olyan szavakra a polkorrektség nevében, amik nem tetszenek nekik, és amivel megpróbálják egyes érdekcsoportok elérni, hoyg az emberek ne tudjanak, ne merjenek egyértelműen, őszintén beszélni.

Ugyanezt teszik más szavakkal is, ilyen volt éppen az "emberek akik menstruálnak" kifejezés, ahelyett hogy egyenesben kimondaná, hogy NŐK, avgy amit próbáltak korábban tenni az ANYA, APA, szavakkal is.

2020. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Sunshinedoll ***** válasza:
32%

Én nem szeretem használni, de szerintem Mo-n nincs olyan elterjedt kultúrája, így szerintem annyira nem gáz.

De ezt legjobban magyar feketék fogják legjobban megmondani, nem én.

2020. jún. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!