Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar gazdaságra nézve a...

A magyar gazdaságra nézve a legveszélyesebb fegyver maga a magyar emberek szegényes életvitele?

Figyelt kérdés

A magyar vásárlóerő az egyik legalacsonyabb egész Európában. Az EU-ban a legalacsonyabb, de még jópár balkáni ország is ránk ver. Lásd: hivatalos Európai statisztikák.

Dióhéjban: A magyar az nem jár étterembe, nem taxizik, nem jár szórakozóhelyre (mióta megjelent a Tinder), évi 1 hetet jár utazni ott is csak a filléreket számolgatja csak legyen mit kitenni facebook-ra, még a boltban is a legolcsóbb élelmiszert veszi legtöbbször, nagyon árérzékeny népség. Az átlag magyar az csak vegetál.

Eddig nem volt gond, mert nem fogyasztott a magyar? Semmi gond, hívjunk külföldi turistákat, csináljunk nekik bulinegyedet, nyaljuk ki a valagukat, építsünk rájuk mindent. Viszont most hogy mindenütt beütött a krach, ráadásul jön a második majd az X, Y-adik koronavírus hullám, és leálltak a fapados járatok, a külföldiek is kerülik hazánkat.

Hogy fog így talpra állni a magyar gazdaság, ezzel a sok szegény, filléreskedő emberrel? Hétvégén voltam a kedvenc éttermembe, szinte senki nem volt ott rajtunk kívül. Ezelőtt 1 évvel még előre kellett foglalni asztalt mert annyira nem volt hely, rengeteg külföldi is járt oda. Hát persze hogy csökkentik a bérért a vendéglátósnak, ha egyszer nincs bevétel a szegény belföldi fogyasztás miatt.

Mondhatni megbukott Orbán alacsony bér, éhbér politikája? Mert ez bizony visszaüt a gazdaságban.



2020. jún. 17. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Jah kb jól látod a helyzetet.
2020. jún. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Én 34 éve nem megyek nyaralni, nem megyek étterembe, nem veszek autót, csak használt ruhát hordok, más kidobott cuccaiból van berendezve az albérlet, a filmeket és zenéket lopom, kis túlzással egyedül a WC papír itthon, ami nem haszált... és esélyem nincs mérnöki fizuval kitörni ebből egyedül.


Szerinted?


Nézz utána a gini index jelentésének és a kriminál-pszichológiai következményének.

2020. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Ezért épít a kormány a gazdagokra.

A szegényeknek nem kell fogyasztani,csak alapvető dolgokat,az ő feladatuk a munka és mások jólétének kitermelése.


A luxusszolgáltatásokra kell helyezni a hangsúlyt.


Erre írja itt pár szerencsés,hogy mekkora jólét van,mert ők egyre többet és drágábbat költenek,a nép pedig nyomorog,vegetál.


Ez a krumpli réteg miatt van,akiknek nincs is többre igénye.

2020. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es: Te egy igazi Top Gun, bevethető csúcsfegyver vagy a gazdaság ellen. A gazdaság csak akkor tud pörögni ha az átlag ember is fogyaszt rendesen.
2020. jún. 17. 14:36
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Erre azt tudom mondani, hogy Budapesti retro!


Abortuszom is volt már, mert nem akartam úgy gyereket, hogy páromat épp egy 50%os leépítés miatt kirúgták és az én fizumból kellett volna megélni.


Az állam akkor loft nem csinált. Most meg fűnek fának adják a milliókat, aki gyereket vállal. Csak 40 évesen már nem könnyű, eddig meg örültem, hogy 0ra kijön a hónap vége!


Múlt hónap volt az első pozitív zárásom. 12 munka után.


Anyámnak ekkor már 3. kocsira tellett 83ban egy 30 ezer négyzetméteres teleken álló örök házzal hitel nélkül.


Na, de legalább lehetne eutanáziát kérni erre a magyar korra.

2020. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem, van más veszélyesebb fegyver is ennél.
2020. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Veszélyesebb fegyver? Puliszka? Vagy a CSOK?
2020. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezt Orbánnak köszönhetjük. Ha nagyüzemű lopás helyett tényleg a gazdaságra építene, jobb lenne a helyzet idővel. De sokkal fontosabb a Fidesz vezérkarnak és cimboráknak juttatni a raklapnyi pénzt, mint segíteni az őket eltartó országon.
2020. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"esélyem nincs mérnöki fizuval kitörni ebből egyedül"

Valamit nagyon rosszul csinálsz.

2020. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszike 9es én is tudom, hogy Magyarországon lakok.

Képzeled Székesfehérváron a BMW nek dolgozm és 300 alatti a nettó. Az a bajom, nem mondok fel.

2020. jún. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!