Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentum lett a legerősebb...

A Momentum lett a legerősebb ellenzéki párt júniusra?

Figyelt kérdés

A júniusban eddig megjelent 2 közvélemény-kutatás szerint a lilák megelőzték a DK-t:

- a Mediánnál (június eleje): Momentum 11%, DK 10%, Jobbik 7%, MSZP 3%

- a Nézőpont Intézetnél (június 3-5.): Momentum 14 %, DK 12%, Jobbik 9%, MSZP 4%

[link]



2020. jún. 18. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Engem nem kérdeztek meg. 😀


Pedig én jobboldali vagyok.


A közvéleménykutatások nem pontosak, lásd az EU választást.

2020. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Engem sem kérdeztek meg. Nálam mondjuk nem ők nyernének.
2020. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
És mi tartott eddig?
2020. jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Inkább a leggyengébb.
2020. jún. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Legerősebb ellenzéki párt... 9%. Azért erre nem kell büszke lenni.
2020. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A közvéleménykutatások maguk is 2-3%-os hibahatárral dolgoznak - és le is írják hogy ilyen 1-2%-nyi különbség a hibahatáron belül levő változás/különbség. Az tehát hogy az egyik párt 11% a másik 10% nem jelent valós különbséget.

A közvéleménykutatók is mindig elmondják, hogy nem a pontos % a fontos és értékelhető, hanem a hónapok mérésein megjelenő tendencia. Vagyis ha februárban, márciusban és azóta is folyamatosan 1%-kal többet mérnek a momentumnak, mint a dk-nak, akkor valószínűleg tényleg kicsit nagyobb a támogatottsága. ha viszont ez havonta változik és hol egyik, hol másik vezet 1-2%kal, akkor az csupán annak köszönhető, hogy a megkérdezett 1000 emberben éppen kicsit több vagy kevesebb volt a támogatóik aránya.

2020. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Állítólag a bolondok házába csak azokat veszik be (helyszűke miatt), akik hisznek a közvéleménykutatóknak.

Súlyos állapotuk miatt még a várólistát is mellőzik náluk.

2020. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra tök mindegy, mert egyrészt nem hiszek túlságosan a közvélemény kutatásokban, másrészt a komplett ellenzéket egy nagy nudlinak tartom, élen a Jobbikkal, de hasonlóan a DK- t és a Momentum ot sem kedvelem.
2020. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

"A Momentum lett a legerősebb ellenzéki párt júniusra?"


Már harminc évvel ezelőtt is az volt, csak akkor szdsz-nek hívták!

2020. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!