Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a baloldal teljesen megváltozott? Régen a baloldal a munkásosztályról szólt, ma meg már az LMBTQ-ról. Miért?

Figyelt kérdés

2020. jún. 22. 22:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Csak te látod így. Miért szól szerinted a baloldal az LMBTQ-ról? Mert nem ellenzik a pride-ot, vagy miért? Egyébként is a baloldalon elég sok párt van, miért kell egy kalap alá venni az összeset? Értem én, hogy a fidesz szerint az összeset gyurcsány meg soros vezeti együtt, kéz a kézben és az összes liberális és migránssimogató, de aki kicsit is tájékozódik máshonnan is, mint a fideszmédia, az látja, hogy ez nem így van.
2020. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Rájöttek, hogy sokkal egyszerűbb az LMBT jogokért harcolni, mert ahhoz csak néhány törvénymódosítás szükséges. A munkásosztályért harcolni nagyságrendekkel nehezebb lenne.
2020. jún. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1

Melyik baloldali párt áll ki a szakszervezetek mellett? Melyik baloldali párt harcol a tőkés elnyomás ellen?

2020. jún. 22. 22:55
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Változott a politikai profiljuk, egyszerű. A munkásréteg politikai befolyása esett a kommunizmus széthullásával. Ahogy azonban kezdték felkapni a feminista + gender dolgokat, rájöttek, hogy ezzel új réteget sikerül megfogniuk maguknak.

(Tegyük fel: Például Széchenyi is ma már kőkeményen konzervatív politikusnak számítana, pedig korában összeforrott a liberalizmus fogalmával.)

Azért mondjuk ki, a jobboldaliak között sem csak fegyvermániás, asszonyverő, moonshiner redneck-ek vannak. :D

2020. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
A baloldal tényleg megváltozott: az MSZP-Párbeszéd tandem ma már 3%-on áll, ilyen még korábban sosem volt. Pedig olyan édes volt, ahogy Lendvai anyó és Kunhalmi professzor asszony pár éve kilátogatott a Pride-ra, de rajtuk már ez sem segít. :)
2020. jún. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%

"Melyik baloldali párt áll ki a szakszervezetek mellett?"

Hát, nem tudom, hogy milyen kiállást akarsz.

A rabszolga törvény ellen összellenzéki tüntetés volt.

2020. jún. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Valóban van egy ilyen átrendeződés, de lásd be, hogy ennek olyan okai is vannak, minthogy pl. ma már a munkásosztálynak sokkal kisebb a súlya, az emberek többsége már nem az iparban dolgozik.
2020. jún. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Minthogy a munkásosztály kb megszünt, nehéz volna képviselni.

Az USA-ban már 10% közül van az ipari foglalkoztatottak száma.

Magyarországon se nagyon volt munkáspárti se Rákosi, se Kádár, az MSZP milliárdosait már ne is említsük.

Két év múlva már MSZP se lesz.

2020. jún. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

"MSZP milliárdosai"

Ez annyira szorosan nem kapcsolódik a témához, de mondanál ilyen milliárdosokat? Csak azért kérem, mert még Gyurcsány sem milliárdos kategória.


Amúgy mellékesen, ahhoz, hogy képviselj egy csoportot nem kell a tagjának lenned. Szerintem egy magasan képzett ember adott esetben jobban tudja a munkásosztály érdekeit képviselni, mert pl. ismeri az oda vágó jogszabályokat.

2020. jún. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
#9 Már bocsi, de gyurcsány milliárdos kategória. akinek a cége osztalékként ki tud fizetni évente százmilliókat, pár éve meg 1,2 milliárdot - a cég másik felének meg a felesége a tulajdonosa, ugyanakkora osztalékkal, az szerintem csak tán benne kell legyen a milliárdos kategóriában.
2020. jún. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!