Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor unja meg Karácsony...

Mikor unja meg Karácsony Gergely a mutogatást, és mikor kezdi el a Lánchíd felújítását?

Figyelt kérdés
Nem érdekel a hogyan és miként, engem az érdekel hogy vagy valahonnan teremtse elő azt az összeget, vagy faragjon le az összegekből. Ne a tüzijatékot tiltsák be a lánchídon (mert ezzel az erővel az esőt, havat, a napot, a szelet és a Duna folyását a híd alatt is betilthatnák az autósokról és a gyalogos forgalomról nem is beszélve), hanem cselekedjen! Tarlós idejében megvolt rá az összeg. Ott van a 120 milliárdos fejlesztési hitel, amelyet Tarlós István vett fel, és semmit nem költöttek el belőle.

2020. jún. 25. 20:37
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
73%
Hát akkor elég szomorú, hogy budapestiként nem tudod milyen állapotban van a város és mennyi mindenre kellene költeni. Hogy omladoznak a műemlék épületek, hogy nálunk forgatják a holywoodi világháborús filemket, mert nem kell CGIs lyukakat "varázsolni" a falakra meg az utakra, hogy a metró legtöbb állomása nem akadálymentesített, hogy az utakon lassan már csak tankkal lehet közlekedni, stb... kisregényt lehetne írni arról, hogy mennyi mindenre kellene költeni Bp-en.
2020. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
76%

"Ott van a 120 milliárdos fejlesztési hitel, amelyet Tarlós István vett fel, és semmit nem költöttek el belőle."

Akkor hogy lett belőle 50 milliárd, mert még turhós bevallotta, hogy annyi maradt meg belőle. Jó nyilván tudjuk a végén még megtömte a zsebeit a vén buznyák. De így meg nem lehet elkezdeni a munkálatokat. Vagy szerinted újítsák fel az egyharmadát utána meg ha a qrmány végre elkezd úgy viselkedni mintha egy országot irányítana nem pedig a haverjai zsebeit tömi és szerez rá pénzt akkor meg a többit?

2020. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
78%
A kormány elveszi az önkormányzatoktól a gépjármű adót, az iparűzési adót, illetve ott van még az ingyenes parkolás is,és még van pofád megkérdezni, hogy Karácsony Gergely mikor unja meg a mutogatást?
2020. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
63%

Az is benne van a pakliban hogy majd akkor tudja elkezdeni ha "megengedik neki",a felújításra eddig fideszes hátterű építőcégek jelentkeztek,ha odaszólnak nekik a várból hogy ne engedjenek a 30-40millárdos árból akkor a Karácsony mit tehet,vagy kifizeti vagy lezáratja...Szerintem próbaképpen külföldi cégeket is meg kellene hívni,kiderülne ők mennyiért vállalnák,ugyanakkora haszonkulccsal dolgoznak-e mint a Mészáros cégek.Persze akkor meg "hazaáruló"lenne...

A tűzijátékot azért nem kellene engedni mert az egész egy nagy vegyi reakció tele oxidáló és korrozív anyagokkal amik 800-1000 fokon beleégnek a híd anyagába a nem igazán hőálló festésen keresztül is-és tutira nem használ neki...

2020. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

"Akkor hogy lett belőle 50 milliárd, mert még turhós bevallotta, hogy annyi maradt meg belőle."


Abból a 40-50 milliárdból simán felehetne újítani a Lánchídat. Erre akartam kilyukadni. Nyilván én írtam félre hogy semmit nem költöttek el belőle, de akkor is nagy összeg maradt meg belőle, ha még nem költötték el.


"A kormány elveszi az önkormányzatoktól a gépjármű adót, az iparűzési adót, illetve ott van még az ingyenes parkolás is,és még van pofád megkérdezni, hogy Karácsony Gergely mikor unja meg a mutogatást?"


Nem ettől függ hogy magára a Lánchídra vagy a többi beruházásra van-e valamennyi pénze vagy tartaléka a fővárosnak.

2020. jún. 25. 21:22
 16/34 anonim ***** válasza:
48%

"Nem ettől függ hogy magára a Lánchídra vagy a többi beruházásra van-e valamennyi pénze vagy tartaléka a fővárosnak."


Van tartaléka, csak kifizetik a hitelt, amit Tarlós vett fel.

2020. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
15-höz Ez a 40-50 milliárd mellett pedig még ott van a 150-160 milliárd forintnyi megtakarítás. Ami azt jelenti hogy bőven van még pénze a fővárosnak a híd felújítása után. Illetve ha már itt tartunk a helyetesi és a tanácsadói számát és fizetését is csökkenthetné. Amivel több százmillió forintot spórolhatnak meg.
2020. jún. 25. 21:27
 18/34 A kérdező kommentje:

"Van tartaléka, csak kifizetik a hitelt, amit Tarlós vett fel."


A hitel hosszú lejáratú, nem hiszem hogy egyszerre kellene mind vissza fizetni. Illetve lesz még miből félretenni a helyzet rendezése után. Így is nagy parkoló díjakat terveznek.

2020. jún. 25. 21:29
 19/34 anonim ***** válasza:
64%

"Erre akartam kilyukadni. Nyilván én írtam félre hogy semmit nem költöttek el belőle, de akkor is nagy összeg maradt meg belőle, ha még nem költötték el."

A kérdésben azt állítottad hogy Tarlós nem költött belőle egy fillért sem. Most meg te is elismered hogy Tarlós eltüntetett 70 milliárdot és akkor is Karácsony a hülye hogy miért nem újítja fel a Lánchidat. Elmondanák valamit. Budapest Magyarország része továbbra is, akkor is ha leváltották a tolvaj fityiszes vezetést. Egy ekkora projektet, ami ráadásul az ország egyik jelképét is érinti sehol a világban nem egy város feladata a saját költségéből felújítani. Továbbra is a fidesz van a kormányon, ők osztják a pénzt, azzal hogy a fővárostól megvonnak minden támogatást csak a saját sírjukat ássák mert lesz itt még országgyűlési választás és két kilo krumpli kevés lesz ezt a sok mocskosságot elfeledtetni amit a fővárosiak ellen elkövettek.

2020. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Fussunk neki még egyszer! Nyilván én írtam félre hogy semmit nem költöttek el belőle, de akkor is nagy összeg maradt meg belőle, ha még nem költötték el.



A hitelből 50 milliárd forint maradt, nyilván használták a fejlesztési hitelt. Ezen kívül ott van még a 25 milliárd forint amit a Lánchíd felújítására tett félre a kormány és Tarlós! Igenis a Lánchíd a főváros tulajdona és rendelkezésre állnak azok az összegek amelyből ezt tudnák finanszírozni. És igenis a fövaros feladata, Tarlós is a saját feladatának tartotta az elöző vezetés. Aki például a 3 mas metró felújításál is hasonló dolgokat tapasztalt.

2020. jún. 25. 22:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!