Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor unja meg Karácsony...

Mikor unja meg Karácsony Gergely a mutogatást, és mikor kezdi el a Lánchíd felújítását?

Figyelt kérdés
Nem érdekel a hogyan és miként, engem az érdekel hogy vagy valahonnan teremtse elő azt az összeget, vagy faragjon le az összegekből. Ne a tüzijatékot tiltsák be a lánchídon (mert ezzel az erővel az esőt, havat, a napot, a szelet és a Duna folyását a híd alatt is betilthatnák az autósokról és a gyalogos forgalomról nem is beszélve), hanem cselekedjen! Tarlós idejében megvolt rá az összeg. Ott van a 120 milliárdos fejlesztési hitel, amelyet Tarlós István vett fel, és semmit nem költöttek el belőle.

2020. jún. 25. 20:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
54%

20

Az én szótáramban ez pofátlan hazudozás inkább innentől kár is rád az időt fecsérelni vagy valami elvakult tanyasi nyugger vagy vagy csak egy bértroll.

2020. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Azért mert nem jönnek be a számok?
2020. jún. 25. 22:54
 23/34 anonim ***** válasza:
68%
"Nem érdekel a hogyan és miként, engem az érdekel ..." Szerinted az kit érdekel, hogy téged mi érdekel????
2020. jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Szerinted jó így ahogy van?
2020. jún. 26. 00:36
 25/34 anonim ***** válasza:
85%
Az a vicces, hogy múltkor már azért támadták Karácsony Gergelyt, mert csinálta és folytatta a Városháza felújítását, ami amúgy uniós forrás és évek óta tart. Most akkor nem kellene eldönteni, hogy az a baj, hogy nem csinál vagy az, hogyha csinál?
2020. jún. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Karácsony Gergely hajléktalan szállót csinálna a városházán ha már itt tartunk. Egyébként remélem ez nem olyan uniós forrás mint a 3-mas metró!
2020. jún. 26. 01:09
 27/34 anonim ***** válasza:

"A tüzijáték felesleges? A turizmus, azok a nagy pénzek feleslegesek?"

Igen, a tűzijáték felesleges, sőt, káros. Lánchídon meg különösen, erről abban a szakértői jelentésben is írnak, amiből Tarlós kiolvasta a magának tetsző részt, hogy nem szabad halogatni. (Bár ő azért mégis halogatott, azzal neki nem volt baj.)


Komolyan elhiszed, hogy akár három turistával is több jön azért, mert 5 perc helyett 10 percig tart a tűzijáték? A Lánchíd nem turisztikai látványosság, nem Magyarország szimbóluma?! Nem csak Budapesté! Szerintem hosszútávon a Lánchíd több turistát vonz, mint a tűzijáték, de még rövidtávon is. Haramdszor pedig szerintem egyáltalán nem helyes járványügyi szempontból, hogy külföldről idecsődül egy halom ember (nem fog, de ez a nagy érved) és nagy tömegben verődnek össze. Biztos, nagyon biztonságos lesz. Ennyit a nagy egészségügyi szakértelemből. Cili néni nyilván Orbánt szajkózza, szakmailag ezért is alkalmatlan, de egy valódi járványszakértőt is megkérdezhettek volna. Én eddig se mentem soha, és most se fogok menni, pedig nagyon közel lakok.


Negyedszer iszonyatosan környezetszennyező, és állatkínzó. Sok érv nem szól mellette tehát.


De ossz, szorozz, mennyi pluszt fordítanak erre, mennyi plusz turistának kéne jönnie, és fog-e jönni? Nem. Miért? Mert tartanak a fertőzéstől. Persze úgyis azt hazudják, hogy soha ennyi turista nem volt, még akkor is, ha nagy pangás van, de ha mégse jön be a számítás, akkor ki fogja megtéríteni a megalomániásunk okozta kárt?


Széchenyi szerinted tűzijátékra vagy Lánchídra költene... öööö vagy stadionra?


A Tarlós által felvett fejlesztési hitel más fejlesztésekre, pl. metró, és egyebekre kellenek. Nem csak Lánchíd van Budapesten, de ha már felvette, és 2013-ban kiderült, hogy gond van, és úgy volt, hogy 2018-ra kész lesz a hídfelújítás mi történt, Karácsony addig verte, ameddig lemondott róla?


"Illetve le is lehet faragni az összegekből."

Tarlós mit csinált?! Milyen konkrétumokat a Lánchíddal kapcsolatosan? A 3-as metró sztorija is érdekes, annyi pénzből vadiúj korszerű, biztonságos és kényelmes metró is összejöhetett volna, ami sokkal tovább üzemképes, ráadásul önvezető is. De nekünk a jó régi ruszki rohadó metró kellett, ugye?


"Abból a 40-50 milliárdból simán felehetne újítani a Lánchídat. Erre akartam kilyukadni. Nyilván én írtam félre hogy semmit nem költöttek el belőle, de akkor is nagy összeg maradt meg belőle, ha még nem költötték el."


Imádom az ilyen jó kis véletlen "elírásokat". :D Persze még mindig nem fogod fel, hogy az a fejlesztési hitelt nem két hétre kell beosztani, és jön majd következő kéthétbe ugyanennyi, és talán a hitel szó jelentésével is tisztában vagy, ha nem, akkor nézz utána az értelmező szótárban. De a családod életére esküszöl, hogyha Budapest többi létesítményét nem javítják, csak a Lánchídat, mert arra fordítják az össszes pénzt, akkor is elégedett leszel, és azt mondod, hogy ez így van jól? Érted, pl. leöregedő buszok, kátyúk, villamospályák... Vagy azt hiszed, hogy azokat az angyalkák hozzák?


"Nem ettől függ hogy magára a Lánchídra vagy a többi beruházásra van-e valamennyi pénze vagy tartaléka a fővárosnak."

Hát mitől? Egyik oldalon vannak a bevételek, a másikon a kiadások. Ha csökkennek a bevételek, akkor a kiadásokat is csökkenteni kell... Vagy azt szeretnéd, hogy adósodjon el a város, akkor azért hőbörögnél. Ha nem végzik az alapvető szolgáltatásokat, mert onnan spórolnak, akkor azért, ha valamilyen adót vezetnének be, akkor azért. Nem tudom, hogy, megjátszod magad, vagy valóban olyan hülye vagy, hogy ezt nem érted.


"Ez a 40-50 milliárd mellett pedig még ott van a 150-160 milliárd forintnyi megtakarítás."

Nana! ott azért van egy rakás olyan szerződés is, amit Tarlós már megkötött, és ki kell majd fizetni. Vagy azt mondod, hogy ne fizessék ki a cégeket?


"Illetve ha már itt tartunk a helyetesi és a tanácsadói számát és fizetését is csökkenthetné."

Na az pont megtérülő befektetések, mert egy rakat álszerződést és felesleges kiadást felülvizsgálják, és felbontanak, ill. olcsóbb megoldást találnak valamire, lásd felbontják a fideszes parkolómaffiás szerződéseket, és önkormányzaton belül intézik, amivel a városnak/kerületnek lesz több bevétele.


"A hitel hosszú lejáratú, nem hiszem hogy egyszerre kellene mind vissza fizetni. Illetve lesz még miből félretenni a helyzet rendezése után."

Hinni a templomban kell, de a költségvetés szempontjából az "pedig én azt hittem" nem hangzik biztatóan.



"Fussunk neki még egyszer! Nyilván én írtam félre hogy semmit nem költöttek el belőle, de akkor is nagy összeg maradt meg belőle, ha még nem költötték el."

Fussunk neki még egyszer: Budapestnek nem csak a Lánchíd van, mást is kell fejleszteni, közlekedés, közvilágítás, épületek... ezekkel mi legyen a te ötletelésed szerint?! Van valami konstruktív javaslatod? Azokat miből újítsák fel?! A rég rohadó buszokat miből cseréljék le? Csak mert tudod, hogy minél régebbi egy busz, annál többe kerül a fenntartása, annál megbízhatatlanabb, annál környezetszennyezőbb...

Elmentél már a belvárosból a repülőtérre? Megnézted, hogy milyen állapotban van az az út. Te fogod ingyen megjavítani, és anyagot is hozol hozzá? Vagy az nem érdekes, menjenek tönkre a buszok a pocsék úttól, mert csakalánchídéssemminemérdekel?!


És van egy rakás fejlesztési szerződés, amit Tarlós megkötött, de ki kell fizetni, nem előre fizetnek ugyanis.


"Karácsony Gergely hajléktalan szállót csinálna a városházán ha már itt tartunk."

Hát ha már a Fidesz kipaterolta Csepelről a megfelelő helyről a járványügyi vészhelyzetben az embereket... Amúgy meg az a döntés egy nagyon korrekt döntés volt járványügyi vészhelyzetben. Járványvészhelyzet viszont igen, és a hajléktalanszállók nagyon veszélyesek voltak. Olyan negatív tesztelt hajléktalanokat engedtek volna oda, akik vállalják a karantént hosszú időre is, tehát nem visznek be fertőzést. Érdekes, hogy ilyenkor hol a keresztényi szellem, értékrend!

Jelenleg használaton kívül volt, Galériát terveztek oda, és az is lett volna. Az emberélet tudtommal fontosabb. Még a tiéd is... még akkor is, ha te lennél hajléktalan járványhelyzetben. (Tudod, a hajléktalanszállók túlzsúfoltak, leromlott egészségi állapotú emberek, és ha egy fertőzött bekerül, akkor pillanatok alatt szétfertőzödik ott mindenki, és akkor azért hőbörögnél, hogy Karácsony miatt van.


"Egyébként remélem ez nem olyan uniós forrás mint a 3-mas metró!"

Hát nem egészen vágom, hogy mire gondolsz, de remélem én is hogy nem Csernobili betonszarkofágból vágnak paneleket, vagy hasonló vicces dolgok történnek.


Köszönjük az alkalmat, hogy megint megmondhattuk, mennyivel jobb Karácsony Tarlósnál, és a Fidesz mennyire piti kis sunyi banda.

2020. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

"Igen, a tűzijáték felesleges, sőt, káros. Lánchídon meg különösen, erről abban a szakértői jelentésben is írnak, amiből Tarlós kiolvasta a magának tetsző részt, hogy nem szabad halogatni. (Bár ő azért mégis halogatott, azzal neki nem volt baj.)"


A tüzijáték egyáltalán nem káros évente egyszer szinte minden nagyvárosban van Amerikától kezdve Párizsig! Ilyenkor tele vannak a vendéglátó helyek, turisták jönnek külföldről is, belfőldi turisták az ország különböző pontjairól. Szóval ez mind megtérül és nagy bevételektől esnének el a vendéglátók és az állam is! Eső, napfény, Duna folyása, forgalom autó vagy gyalogos is károsíthatja a Lánchídat. De nem ez a lényeg, hanem hogy fel kell újítani és még 20-30 évig jó lesz mindenre! A Lánchíd nem dísznek van.


"Komolyan elhiszed, hogy akár három turistával is több jön azért, mert 5 perc helyett 10 percig tart a tűzijáték? "


Te éppen előbb még azt mondtad hogy "Igen, a tűzijáték felesleges, sőt, káros." Most meg mégis a tüzijáték mellett vagy!


"A Tarlós által felvett fejlesztési hitel más fejlesztésekre, pl. metró, és egyebekre kellenek. Nem csak Lánchíd van Budapesten, de ha már felvette, és 2013-ban kiderült, hogy gond van, és úgy volt, hogy 2018-ra kész lesz a hídfelújítás mi történt, Karácsony addig verte, ameddig lemondott róla?"


A fejlesztési hitel nagyrészét felhasználták. De egyébként ha vissza is fizetnék a tartalékból akkor is maradna 30-40 milliárd forint amiből azt a 25 milliárdot ki pótolhatnák. Ezen kívül le lehetne faragni az összegből mint a 3-mas metronál illetve át lehetne csoportosítani a oénzeket, mivel az ország legnagyobb jelképének a felújítása amely Budapest tulajdonában van a Karácsony Gergely főpolgármester kötelessége felújítani nem várhat.


"Tarlós mit csinált?! Milyen konkrétumokat a Lánchíddal kapcsolatosan? "


És a Tarlós előtti vezetés milyen konkrétumokat csinált? Hiszen már akkor is voltak hírek arról hogy a Lánchídnak rossz az állapota. Tarlósnak volt jobb dolga is mint pusztán csak a lánchíddal foglalkozni. Ugyanis az állam segítségével kellett rendezni a főváros működési adósságát. Illetve a 3-mas metrót felújítani, a vízműveket. De a Lánchíd állapotát Tarlós idejében mérték fel, Tarlós idejében írták ki rá a pályázatot ugyanezt kellene tennie karácsonynak is mint Tarlósnak.


"A 3-as metró sztorija is érdekes, annyi pénzből vadiúj korszerű, biztonságos és kényelmes metró is összejöhetett volna, ami sokkal tovább üzemképes, ráadásul önvezető is. De nekünk a jó régi ruszki rohadó metró kellett, ugye?"


Az akkori vezetés hibája hogy olcsóbban nem vállalták el mint a Lánchídat sem vállalják el olcsóbban? Tudod már nem azok az árak sehol sem mint 10 évvel ezelőtt. Ezzel az erővel Karácsonynak új hidat is lehetne építeni de szerintem az még több lenne.

2020. jún. 26. 11:31
 29/34 A kérdező kommentje:
Javaslom hogy kevesebbet olvasd a HVG-444-idexet!
2020. jún. 26. 11:32
 30/34 A kérdező kommentje:
Persze itt mindenki belehal ha 10 milliárdal többet kell valamire költeni. Mi az? Apró pénz egy fővárosnak.
2020. jún. 26. 11:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!