Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz tényleg szélsőjobbold...

A Fidesz tényleg szélsőjobboldali?

Figyelt kérdés
Szerintem nem

2020. jún. 26. 15:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

A Fidesz politikája a hagyományos bal oldali-jobb oldali-liberális fogalmi keret szerint nem értelmezhető. Koherens ideológiája egyáltalán nincs.


A szakkifejezés a politikájukra az autoriter álkeresztény kleptokrácia. Nem én találtam ki, de nagyon kifejezőnek tartom.

2020. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%
Szavak szintjén is maximum konzervatív, a gyakorlatban ebből nagyjából semmi sem valósul meg. A szélsőjobb nagyon nem itt kezdődik. Az itt kommentelők szerintem meglepően pontosan leírták a helyzetet. Milyen szélsőjobboldali kormány az ahol 10 év után semmit nem javult a közbiztonság? Ahol továbbra is a gyerekdarabszámra osztogatott családi pótlék nincs eltörölve? Ahol verik a tanárt az iskolában(persze cseh Katka szerint az iskolaőrség nyilván túlz@snak tartja)?
2020. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12%

6-os:

"Ez azért van mert a Fidesz középre tolódott!"


Pedig középen csak a rakás közepe van!

Egyébként a kérdező megpróbálja a tolvaj-pártot jobbszínben feltüntetni, mert az emberek már tudják, hogy a "szélsőjobb" tisztességes, nemzetiérzésűt jelent.

A fidesz továbbra is egy neo-liberális társaság, Soros kreálmánya.

2020. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem
2020. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80%

Nyugat-európai mércével mérve határozottan szélsőjobboldalinak számít, de közép-kelet-európai mércével mérve még mindig a jobbközép szélén helyezkedik el, mert a volt kommunista államokban paradox módon sokkal radikálisabb, szélsőségesebb a jobboldal (ez még Németország keleti felére, a volt NDK-ra is igaz).


A posztkommunista államok egyike sem alakította ki sikeresen a normális, demokratikus jogállamiságot, többségük nem tud mit kezdeni az ölébe hullott demokráciával, és vagy a (poszt)kommunizmus, vagy a szélsőjobboldal fogságába esett.

2020. jún. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!