Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz e abban, hogy az...

Egyetértesz e abban, hogy az államnak minden felsőoktatásban tanuló hallgató számára biztosítania kell a kollégiumi elhelyezést? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

[link]


"A kormány feladata a mindenki számára elérhető oktatás lenne, ebbe beletartozik a kollégiumi elhelyezés, ha már képtelenek biztosítani a megfizethető lakhatást!"



2020. jún. 28. 15:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Stadionok helyett épülhettek volna kollégiumok is
2020. jún. 28. 15:49
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Mégis miért kéne? Plusz ki fizetné mindezt?
2020. jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

A Táncsics párttal nem szipatizálok, de alapvetően a felvetés jogos, hogy szegény családból elég necces feljönni városba tanulni. Itt nem csak Budapestről beszélek, hanem Szeged, vagy Debrecen is okozhat anyagi problémát sokaknak.


Ennek ellenére teljesen ingyen és következmények nélkül nem osztanék lakhatást, mert akkor Budapesten tuti megérné csúszni a képzéssel, kihasználni az összes ingyenes félévet, egy tárgyból "véletlen" megbukni és lazán munkát vállalni, meg az utolsó pillanatban diplomázni. Én Pesten tanultam, a fél csapat Pesti volt (köztünk én is) és szerintem nekünk nagyon helyesen nem járt elhelyezés.


Amit én változtatnék, hogy egy kicsit a másik oldalról nézném, hogy pár éve ész nélkül felemelték az egyetemi férőhelyeket és ezért sincs elég koli. A hallgatók fele bukdácsol, szenved, egyértelműen nem elég jó, hogy megugorlja a követelményeket, de azért benntartjuk őket és foglalják a helyet a koliban, olyanok elől akik tanulnának. A BME-n pl ez történt. A kar, ahova jártam minimális lemorzsolódással működött éveken át, aztán a kormány duplázta a létszámot és láss csodát, a felvettek 40%-a sosem lesz mérnök. Ennek így semmi értelme nem volt.

2020. jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
54%

Az elvvel egyetértek, kollégiumok helyett viszont inkább azt támogatnám, hogy minden megyszékhelyen legyen legalább egy egyetem.


Bár belegondolva ez nem annyira életszerű, de akkor is jobban tetszene.

2020. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Stadionok helyett épülhettek volna kollégiumok is

A mai hópihék meg sírógörcsöt kapnak ha koliba kell költözni.

2020. jún. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

"Épülhettek volna" Minek? Lassan már több épület van ebben az országban, mint amennyi ember. Hiába épül bármennyi közösségi épület, ha előbb-utóbb egy réteg azt is ugyanúgy elrakja a maga zsebébe. Aztán lesz belőle a havernak maszek szálló, magánpanzió, fitneszterem meg nyolcadik lakás, amit a hetedikre felvettek. Aztán most megy a balhé, h a nyuggerek vírusizéje miatt nem tudtak gyúrni. Abban a teremben, amit a nyuggerek társadalmi munkában falaztak szombatonként, mielőtt a termes koma lenyúlta magának, de azt már elfelejtik hozzátenni.


Persze, teljesen igazad van, tisztában van vele az ország jelentős része, hogy e téren is igazságtalanságok vannak, csak hát okosnak lenni édes kevés, le is kell tudni váltani a rendszert. Az ilyen megélhetési álegyetemistákat meg nemhogy a lakhatásból, olcsó utazásból, de magából a közoktatásból is ki lehetne 3 hét után szűrni és penderíteni, ha ki akarnák. Inkább tanulásra sarkallnák őket azzal, hogy jobb tanulmányi eredményre akár külön szoba járna. Azt például rettenetes igazságtalanságnak tartom, hogy vannak, akiknek azért nincs esélye nyugodtan tanulni, mert mindenféle félrészeg huligánokkal vannak tele a kollégiumok. Lenne azért mit újragondolni az épületeken belüli szeparációt illetően is.

2020. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem értek egyet. Mert nem kötelező egyetemre/főiskolára járni mindenkinek. Ösztöndíjprogram indulhat több, a tehetséges (!!), de hátrányos helyzetű fiatalok kollégiumi elhelyezése kapcsán, de hogy az adófizetők minden jött-mentek évekre fizesse a szállását (akkor is, ha 10 év alatt végez el egy teljesen fölösleges szakot), azt minek támogatni?
2020. jún. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem egyik félévben nem lett elég jó a tanulmányi átlagom, ezért nem vettek fel koliba. Napi 3-4órát vett el a bejárás vidékről, vegyészmérnöki szak mellett. Csodák csodájára, még rosszabb lett az átlagom a napi 5 óra alvás miatt :D Tehát ebből a körforgásból nagyon nehéz kitörni.

Mégis azt mondom, hogy mindenkinek azért nem kéne biztosítani kolit. Pl. Budapestiek? Azt alapjáraton nem kéne felvenni, aki itt lakik, és mástól veszi el a helyet, mert nem akar naponta 15 percet tömegközlekedni.

Bár Bpen belül is van akinek 1 óra bejutni, akkor azzal mi legyen?

Ja meg alapjáraton csak a BMEre járnak 20ezren, ehhez brutális mennyiségű koli kéne.

2020. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem mindenkinek, pl aki Bp-n lakik vagy be tud járni annak nem.


De ez is érdekes, mert nálunk a koliban volt olyan aki pesti, másik meg kb 30 perc alatt be tudna járni vonattal.. Nyírségi falusi lányt meg nem vették fel..

2020. jún. 29. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!