Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez tényleg demokrácia?

Ez tényleg demokrácia?

Figyelt kérdés

Az, hogy írás-olvasás tudástalan ember is elmehet szavazni...(bár én érettségihez kötném), mert aki még ennyire sem ismeri a történelmet, az, hogy tud meghozni egy megalapozott döntést!?


Ha nem is tudja elolvasni a pároknak a programját... Oké, mindenki tudja, hogy az tele van hazugsággal, de elvileg az mutatja meg milyen a párt...


Rengeteg suta ember van, ezernyi videót lehet látni, higy kik mennek el szavazni és mik az érv ami miatt egy pártra szavaznak...


Az, hogy a tudatlan emberek választanak vezetőséget, ergó hülye ember lesz aki vezeti az országot/ vagy olyan okos aki ezt ki tudja használni, hogy ő ezeknek a rétegből éljen!


Így, hogy tudunk fejlődni!?



2020. jún. 28. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

A demokrácia abból indul ki, hogy mindenki egyenlő. És ez jó.

Az másik dolog, hogy a társadalomnak vannak mihaszna tróger tagjai is. A gond nem az, hogy ezek megvezethetőek, és hogy mondjak egy konkrét példát, olyan pártra szavaznak, amelyik lop, csal és hazudik, a vezetője pedig egy közönséges geeeci. Ez még önmagában elmegy.


A gonda zokkal van, akiknek ennél több eszük van és nem mennek el szavazni, és azokkal, akik éltek alapvető jogukkal és megmaradtak ostoba megvezethető baromnak.

A világ csak rendes oktatással hosszú idő alatt tudna fejlődni. Hja, meg egy nem elmebeteg miniszterelnökkel...

2020. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Érettségihez kötnéd?

Az idős emberek nehezen jutottak érettségihez az átkosban, és néha jobban kenik vágják a történelmet mint akinek 5 diplomája van.

2020. jún. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

A demokráciában az emberek szabadon választhatják meg a vezetőiket és hogy milyen jogköröket, milyen döntéseket adnak nekik át. Pont.

Innentől minden demokrácia maga szabályozza azt hogy kik szavazhatnak, hány éves kortól szavazhatnak, kiket lehet megválasztani és mire.

Most sem szavazhat mindenki, hiszen 18 éves kor alatt nem lehet, aki nem beszámítható, a bíróság büntetésből eltiltotta, annak nem lehet. Ahogy nem is választható meg mindenki, mert csak bejegyzett pártra/szervezetre lehet szavazni, egy szimpla klubra nem, akit eltíltott a bíróság vagy éppen büntetését tölti, arra sem lehet szavazni stb. stb.

A fejlődés nem azt jelenti, hogy kitalálod kitől veszed el a szavazati jogát, mert a következő héten mások meg kitalálhatják, hogy tőled veszik el, csak mert ők vannak többen. A fejlődés az, ha minél több a tudatos választó.

De attól, hogy ismeri a pártrendszert, a választási rendszert, a történelmet, a politikusokat, még lehet hogy csak azért fog valakire szavazni, mert úgy megsajnálta szegényt abban a vitában, hiszen mindenki csak bántja. És?

Nem pártprogramok alapján kell szavazni, egyszerűen hozzon döntést arról, hogy kinek adná át a döntést a saját élete kérdéseiről. Hogy ezt mi alapján hozta meg az az ő dolga. Számtalan egyetemet végzett, politikával foglalkozó ember szavazott gyurcsány pártjára, miközben már a napnál világosabb volt, hogy hazudik, csal lop az egész társaság és hogy majdnem csődbe vitték az országot. És? Joguk volt rá szavazni, akkor is ha rossz döntést hoztak.

Ebben különbözik a demokrácia a diktatúrától, hogy nem te mondod meg másoknak, hogy mit csináljanak! Akkor sem ha szerinted rosszul döntenek.

2020. jún. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

"mert aki még ennyire sem ismeri a történelmet"


Én itt megakadtam. Mennyire? Meg aztán mi köze a történelemnek a választásokhoz? A jövőre szavazol, nem a múltra.

2020. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#2-nek!

Tudom, a mamámnak is nyolc osztályosa van, és igen-van olyan idős ember aki jobban vágja a történelmet, mint néhány diplomás, és van olyan (!) aki 8 osztályossal 5x nagyobb jövedelmet tud felmutatni, mint akinek van diplomája! De ez nem minden esetben igaz!


#3-nak!

Rosszul fogalmaztam biztos, mert a fejlődést én nem a szavazásról írtam. A fejlődést az oktatásban, infrastruktúrában értettem. Mert aki (már említettem), hogy kihasználja az emberek tudatlanságát annak nem érdeke, az, hogy okosabbak legyenek az emberek mivel, akkor nem ő lenne "hatalmon". Ha pedig hülye az illető akit megszavaztak akkor az eredmény ugyan az lenne.

(Nem is én mondom meg, hogy ki-ki kire szavazzon....Ezt miből gondoltad, hogy megakartam mondani? Annyit mondtam, hogy akinek nincs megfelelő ismerete, az nem tud meghozni egy biztonságos, megalapozott döntést.)

2020. jún. 28. 18:17
 6/11 A kérdező kommentje:

#4


Ha valaki nem ismeri a történelmet, és igen a jövőre szavazol és nem a múltra. De ismerni kell a történelem hibáit, hogy ne essünk bele ugyan abba a hibába.

Pl: Ha nem telepítettünk volna be annyi különböző nemzetségeket még anno az országba, akkor nem is került volna sor Trianonra. De ha ezt valaki nem is tudja, akkor meghozza azt a döntést, hogy igen-hozzuk be a "különböző" embereket....

2020. jún. 28. 18:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően a politikusok érdeke hogy egy megvezethető csőcselék válassza meg őket, mert velük sokkal könnyeben el lehet hitetni mindent.
2020. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

De akkor számodra ez jelenti a demokráciát, hogy téged "megvezethető csőcselék"-nek tartanak?

2020. jún. 28. 22:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Én most te általad szerinted bevezetendő választási cenzus mércéje alá csúszott delikvensekről beszéltem.
2020. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Undorodom tőletek.
2020. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!