Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet úgy hazafiasnak lenni,...

Lehet úgy hazafiasnak lenni, ha nem kedvelem se a 19. század végi, 20. század eleji parasztromantikát, se a modern székely romantikát?

Figyelt kérdés

Nem kedvelem a népzenét, se a mulatóst, se a virágmintás giccses népművészeti tárgyakat. A legtöbb Attila és Bocskai öltönyt viselőt feltűnési viszketegségben szenvedőnek tartom. A parasztromantikából következik az a szerintem káros mítosz is, hogy az igazi magyar férfi szalonnát eszik kolbásszal, ami jobban csúszik pálinkával meg borral. A mítosz szerint a nagyapáink is így csinálták, legalább 150 évig éltek, és sose voltak betegek.


A ma népszerű székely nemzeti romantikával kapcsolatban: A "nő nem ember, a medve nem állat, a pálinka nem játék" a leggázabb macsóskodó baromság, amit valaha hallottam. Aki Szlovákiánál idősebb, az a székely zászlónál meg pláne idősebb. Az eredeti csíki sör pedig a Ciuc. A legtöbb székely pedig akivel találkoztam... Inkább nem fejtem ki, mert nem szép dolog általánosítani, de hogy ők lennének a "magyarabbak a többi magyarnál", afelől erős kétségeim vannak.


Mindezek ellenére büszke vagyok a művészeinkre, feltalálóinkra, sportolóinkra, és a történelmi városainkra / városrészeinkre. És imádom a magyar tájat, főleg a Dunakanyart és a Balaton-felvidéket. És nem vagyok benne biztos, hogy jó, hogy ha Shanghaj, New York, Párizs és Budapest utcáin ugyanazokkal a franchiseokkal, gyakorlatilag ugyanazzal a globális kultúrával találkozom, és elvész minden egyediség.


2020. júl. 3. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Én is hasonlóan vélekedek.

Nem szeretem a tipikusan magyar ételeket sem.



Viszont, nem ismerek el mindenkit magyarnak.Pl cigányok.

2020. júl. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Én sem kedvelem. És? Mi köze a hazafiassághoz annak hogy egy bizonyos múltbeli időszak egy bizonyos területen, egy bizonyos életmódja nem tetszik valakinek?

Azt ugye tudod, hogy a "tipikusan magyar ételek" alapja az a paprika, bors, krumpli, ami nem is ennek a kontinensnek a növénye? Éppen a jelenkor konyhájának szerves része nem a múltbelié.

2020. júl. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
27%
Csak az lehet igazi hungarista,nemzeti,aki át tudja élni a magyar parasztromantikát.
2020. júl. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 Amikor a magyar kultúráról van szó, akkor mindig ezek a dolgok jönnek elő, amiket én nem különösen kedvelek.


Vagy ritkábban az ősmagyar rovásírásos turulos dolgok. De ma már hála Istennek tényleg egyre ritkábban.

2020. júl. 3. 19:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 Nem csak ezek jönnek elő, csak ezek olyan jellegzetes dolgok, amik megragadnak az emberekben. Mint amikor hallasz egy hosszú történelmi előadást az egyiptomiakról, de elsőre akkor is a piramisok meg múmiák ugranak be, ha amúgy összesen 10 perc volt az amit róluk beszéltek a 3 órás előadásban.
2020. júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A "nő nem ember, a medve nem állat, a pálinka nem játék" Ez nem így van helyesen illetve ez csak egy rossz poén, semmi köze a jelenkori Székelyföldhöz se a székelységhez úgy általánosan.
2020. júl. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Amúgy meg így van:a sör nem ital, az asszony nem ember, a medve pedig nem játék.
2020. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Igen. A parasztromantika, és a székelyromantika is egy vicc, egyfajta mém (bár én szeretem a magyar ételeket, ruhákat, népzenét). Azt nem értem viszont, hogy mi a kérdező baja a rovásírással. Azt is sajnálom, hogy a magyar ételekről mindenkinek ezek a pörköltek meg gulyások jutnak az eszébe, míg pl.: a csíramálé, vagy más ételek elfeledetté váltak.
2020. júl. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

Most beletaposok egyesek érzéseibe de szerintem csak ezek nélkül lehet úgy "hazafiasnak" lenni hogy a realitások talaján maradjon az ember. Persze fontos hogy mindezekre emlékezzen a kultúra és ha valakit érdekelnek annak elérhető legyen mindez. De a jelenre legalább annyira kell figyelni mint a múltra, sőt. Ha a legjobbat akarja egy nemzet kihozni abból a helyzetből amiben van akkor azt nem a gulyáslevessel meg az "én magyarabb vagyok mint te" attitűddel fogják elérni.

Ehhez viszont egy értelmes(!), filozófiában és politikai irányzatokban művelt és tisztességes(!) jobboldali középosztály(!) kéne amelyet nem lehet se zsák krumplival se zsíros pályázati pénzekkel megvenni, amely nem a matyóhímzésben meg a Túró Rudiban látja a megváltást, hanem pragmatikusan de a nemzet érdekeit szem előtt tartva méri fel a térség és a világ politikai helyzetét, tovább lát a tipikus süket dumánál ami ma megy a politikában. Nem azzal van elfoglalva hogy Kossuth-nak mikor fogyott el a regimentje meg hogy "két szegény legény szántani menne".

A baloldalra nyilvánvalóan nem számíthat az ország lakossága, láthatjuk hova vezet ha elnéztek a nyugati utcákra így 2020-ban. De először is a jobboldalnak politikusok szintjén ki kell nőnie a kádári politizálásból, a lakosság szintjén pedig a műveletlen kocsmapolitizálásból és a "nem vagy magyar" melldöngetésből.

2020. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs különösebb bajom a parasztromantikával, szerintem hangulatos, a székelyromantikát én se nagyon csípem. Engem viszont a magyar kultúrában a magaskultúra az, ami megfog.
2020. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!