Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar politika elérkezett...

A magyar politika elérkezett a posztmodern korszakba, két választásod van, ha egyik sem tetszik, akkor egy utolsó aljadék vagy?

Figyelt kérdés

21. századra nagyon jellemző a fekete-fehér gondolkodás, néhány példa:


A koronavírus ki fogja pusztítani 4az em4beri4séget!! Még nem tudjuk, hogy milyen utóhatásai lesznek, lehet, ha elkapja valaki, utána 1 évre rá meghal! Maradj otthon, és életeket mentessz, hős leszel! vs Ez egy influenza járván xarni le, nem kell vele foglalkozni.


Magyarország a világ legélhetőbb országa, 2030-ra ez a statisztikákon is meglátszik majd vs szomáliai nyomor van itt Észak-koreai diktatúrával.


Black life matter, tiltsunk be és pusztítsunk el mindent, ami nem a 21. századi antifa elvekkel ért egyet vs a feketék semmirekellő, alsóbbrendű bűnözők!


Szóval ilyen végletek vannak csak. És a politika is elérkezett oda, hogy van az Orbán és az Anti-Orbán1G szövetség. Ha te nem értesz egyet Orbánnal, a lakosság 50%-a utál, mert egy libsi, multikulti, nemzetgyalázó, hülye vagy. Ha nem értesz egyet az O1G szövetséggel, akkor meg a diktatúrát támogatod, biztos a felmenőid besúgók voltak, nyomorog miattad az ország, a zsák krumpliért teszed, meg azért mert műveletlen vagy és az ország MÁSIK 50%-a is utál. A centrum a Jobbikkal, LMP-vel, Puzsérral stb.. megszűnt. Úgy bedarálták ezt a réteget, mint annak a rendje. Főpolgármester választásokon már a centrum szempontjából legnépszerűbb térségben sem ért ez 5%-ot sem.


Jobb, ha én is törzset választok mielőbb?



2020. júl. 5. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Van harmadik lehetőség is: Mi Hazánk Mozgalom.
2020. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az emberek mindig is ilyenek voltak.
2020. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Vagy, ha nem tetszik", akkor: Mi Hazánk Mozgalom!!!
2020. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Bekajaljak azt h megosztjak őket! Nem kellenek partok! Tudunk mi szavazni közös ügyekről.
2020. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanabban a cipőben vagyok mint te. Sajnos az emberi természet (különösen ha tömegekről van szó) hajlamos elindulni a végletek felé (főleg ha mások már megindultak a másik véglet felé, szoborkidöntésekkel, az egész nyugati rendszer rasszizmussal vádolásával stb.). Ráadásul ami az egyik országban történik arról nagyon könnyű félretájékoztatni a világ másik felén élőket (és megdöbbentem mennyire szégyentelenül képes elhallgatni és kifordítani dolgokat a média).

"Jobb, ha én is törzset választok mielőbb?"

Nem, nem jobb. Inkább azt nézd mi az amire van ráhatásod a társadalomban és mi az amire nincs. Amire nincs (pl. hogy az érzelmek által hajtott tömeg merre indul, legyen a neve akár Antifa akár Betyársereg) azt engedd el. Ha találsz a tiédhez hasonló centrumközeli nézetű emberkéket akkor örülj de aki nem ért veled egyet azt úgyse tudod meggyőzni, azokkal ne is beszélj politikáról. A mai világ nem a nyitott, észérvekre alapuló diskurzusnak kedvez. De ha úgy látod hogy a tömeg téved valamiben akkor ne kövesd őket. Hidd el évek múlva visszanézve sokan bánni fogják a mostani álláspontjukat. Vagy nem. De a sok mihazánkos például akkor is el fog tűnni innen ahogy annak idején a jobbikos kommentelők is eltűntek.


"A magyar politika elérkezett a posztmodern korszakba"

Nem csak a magyar politika ilyen, csak nézd meg a Brexit körüli felfordulást és ellenétes narratívákat vagy éppen Amerikát. Utóbbiak még rá is tettek 4-5 lapáttal és most a polgárháború szélére sodródtak mert nem bírják kivárni a novembert.


"Maradj otthon, és életeket mentessz, hős leszel"

Az úgy van hogy "Csak nem akarod megölni a nagyit?? Azt akarod hogy lelkeden száradjon a halála? Alávaló mocskos gyilkos!!4" (Közben a nagyi mit sem törődve bármivel kóvályog a piacon és ül a parkban mintha mi sem történt volna mert nem bírja felfogni hogy neki kéne leginkább otthon maradnia)

Külön vicc az egészségügyi dolgozóknak tapsikolás mintha az bármiben is megkönnyítené az ő munkájukat (vagy bárki másét). Egy össznépi virtue signalling. A tömeg ezzel is elindult egy zsákutcába. Ők is csak fogják majd a fejüket évek múlva hogy "mit képzeltem". (Beszélni nem fognak róla mert ahhoz túl kínos lesz a dolog)


"Magyarország a világ legélhetőbb országa, 2030-ra ez a statisztikákon is meglátszik majd vs szomáliai nyomor van itt Észak-koreai diktatúrával."

Persze, attól függően melyik pártot kérdezed. Azt gondolom hogy ennek az objektív felméréséhez az adott állampolgárnak egy alapszinten értenie kéne hogy működik a gazdaság hogy tudja ki nyilatkozik felelőtlenebbül. Az ilyen, a politikai eszméket és a gazdaság működését átlátó állampolgárt viszont egyik párt se szereti mert fáradtságosabb dolog megkörnyékezni mint a Jóskát akinek csak egy zsák krumplit kell adni vagy a Zsuzsikát akinek elég a kisbabájával a kampánykörúton fotózkodni. Vagy mondhatnám az Irénke nénit akihez elég a 334. havi nyugdíj ígéretével becsengetni egy kamera crew kíséretében. (Mondjuk az ilyen politikus legalább odamegy, eddig valahogy egy liberálist se láttam a cigánysorra menni látogatóba...)

2020. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4es t cafoljatok meg! Nem elég csak leszavazni!
2020. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos mindig voltak ilyen emberek, és lesznek is. De én azt mondom, aki így gondolkodik, az inkább birka, mint gondolkodó szavazó, oldaltól függetlenül.
2020. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!