Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Románia annyival is előbbre...

Románia annyival is előbbre tart Magyarországnál,hogy nem tartja mostoha körülmények között az állami alkalmazottakat?

Figyelt kérdés

[link]


Magyarországon az államnak dolgozó emberek, közalkalmazottak nagyon mostoha körülmények között vannak, elsősorban az anyagi megbecsülésük a varangy feneke alatt van.


Nagyjából 15 évvel van lemaradva a versenyszférától, ha nem többel.Anno a válság idején az MSZP kormány befagyasztotta a bérüket.A Fidesz meg csak annyit csinált,hogy legalább az inflációt tudja követni,de azt sem mindig és mindenütt.Vagyis, a bérük jelentősen nem nő.



Ellenben, Romániában rendes bért kapnak a közalkalmazottak, a cikk szerint gyakran többet is, mint a versenyszférában.



Ha színvonalat akarok a közszférában és nem akarjuk,hogy a "máshova nem kellő" emberek gyűjtőhelye legyen továbbra is, akkor komoly bérfejlesztésekbe kellene kezdeni.



2020. júl. 8. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Micsoda hiteles forrás :)
2020. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Azért igen, a forrás erősen megkérdőjelezhető. Aki járt már Romániában, vagy Erdélyben, az tudja mi az igazság. Ez a cikk semmire sem jó, csak szemkiszúrásra.
2020. júl. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Kár, hogy afrikai nyomor van kb. románisztán túlnyomó részén.
2020. júl. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Valamikor azt állították, hogy Romániában jobb az egészségügy. Kerülj egyszer kórházba Romániába, minimum sürgősségire, hidd el vissza sírod a Szent János kórházat.
2020. júl. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Ezt bírom, mikor azt írják, hogy "Románia jobban fejlődik". Nézzük azért meg, hogy miből fejlődik Románia? Ha a rendszerváltás előtti két országot nézzük, persze, hogy Románia sokkal nagyobbat fejlődött, mivel ott végre emberként tartják számon a népet, nem úgy mint 89 előtt, mikor Románia volt a második Észak-korea, egyszer olvastam, hogy akkoriban Romániában egy átlagos havi fejadag alig volt fél kiló kenyér.
2020. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Azért én megnézném a cikkben szereplő adatok forrását, amennyiben van.....
2020. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez a cikk egy vicc.

Ezt meg úgy írom, hogy én Romániában élek...

2020. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Mostohább körülmények vannak Romániában...
2020. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Amugy ha pontosabban elolvasod a cikket, a románok még sajnos mindig nagyon szarul állnak. Ám viszont M.o lehetne jobb is..
2020. júl. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

A cikkben sok igazság van, de a kérdező által levont következtetések túlzóak.


Én itt élek, Romániában, és sajnos tudom, hogy ez, ami most van, egy túlfújt luftballon, ami nem tartható hosszú távon. Nagyon tartok tőle, hogy mi most éljük azt, amit ti a Medgyessy-korszakban éltetek meg: az OSZTOGATÁST - HITELBŐL...


Állami szférában dolgozok, és nagyon örültem a fizetésemelkedéseimnek, pár év alatt valóban TÖBB MINT KÉTSZERESÉRE emelték az én béremet is (a jelenlegi végeredmény kábé két és félszerese a négy évvel ezelőtti jövedelmemnek).


De aki körülnéz az országban, aki a román gazdaságot látja testközelből működni, az pontosan tudja, hogy három-négy év alatt lezavart 150%-os fizetésemelésekre valójában NINCS FEDEZET a román gazdaságban.


Ez az osztogatás persze átmenetileg látványosan tovább pörgeti a gazdaságot, mert ahogy a cikk is írja, a román átlagember nem tesz félre, hanem azonnal költekezik ("csak az a biztos, ami MA a kezemben van, amit MA megvehetek, ki tudja, mi lesz holnap" - erre a logikára szoktatta a népet már a Ceausescu rendszer is).


Épp emiatt viszont nincsenek megtakarítások a rendszerben, se biztosítékok, se tartalékok - csak növekvő eladósodottság.


Szóval ezt a felelőtlen osztogatást inkább ne irigyeljétek, mert volt ilyen nálatok is, és nem jártatok jól vele hosszú távon.


A Medgyessy-féle hitelből osztogatás egyenes következménye lett a Gyurcsány-féle összeomlás és megszorítás-áradat, annak pedig egyenes következménye az Orbán-diktatúra. De legalább gazdaságilag valahogy stabilizálódtatok másfél évtized alatt...


Attól tartok, nálunk még csak most következik az a teljes káosz, ami nálatok 2006 környékén volt... És én kívánom a legőszintébben, hogy ne nekem legyen igazam, hanem a kérdezőnek! De attól tartok, kívülről rózsásabbnak fest a helyzet, mint ami a romániai valóság... :-(

2020. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!