Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik az "Isten, haza, család"...

Akik az "Isten, haza, család" mottóval jönnek, tisztába vannak azzal, hogy vannak mérgező anyák, apák akik tönkre teszik a gyereküket?

Figyelt kérdés

Miért kell hinni ebbe a mottóba, amikor azt lehet látni, hogy egyes szülők tönkre teszik a gyereküket? Ha mérgező egy család, akkor mi azzal a gond, hogyha a gyerek esetleg máshova szeretne menni? Engem emiatt irritál a hagyományos család modell tisztelete, mert szolgaiságot és behódolást eredményez. A gyerek a szülőt mire fel tisztelje? Nem a gyerek kérte azt, hogy megszülessen. A másik ami idegesít az ilyen konzervatívokba, hogy azt hiszik tévesen, hogyha két férfihez vagy nőhöz kerül a gyerek, akkor sérülni fog a személyisége. Attól sérül a személyisége, hogyha megalázzák és bántják őt. Hogyha két férfi vagy két nő szeretetteljesen áll hozzá a gyerekhez, és tényleg szeretik őt, ne mondjátok már azt, hogy még akkor is sérülni fog, mert ez egy baromság, nem tudom ki találta ezt ki, de nagyon hülye lehetett. Nincs is olyan statisztika ami ezt alátámasztaná, ez a laposföld elmélettel egyenlő.


Én csak azért kérdezem, mert pár éve jöttem rá arra, hogy anyám eszméletlenül mérgező volt, és neki köszönhettem azt, hogy sérültem, tehát pokolba ezzel a családot istenítő konzervatív eszmékkel!


2020. júl. 11. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Te most provokálsz, vagy tényleg sérült vagy - agyilag?
2020. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Molyember ***** válasza:
69%

- Ha egy azonos nemű pár neveli fel a gyereket, akkor azt a gyereket bántani fogják.

- Kik?

- Mi.


Ennyit erről. A "gyermek védelme", meg a kevésbe intelligens "elkapják a b*ziságot" jelszavak csak arra valók, hogy elfedjék a nyilvánvalót: keresztény-konzervatív álruhába bújva szeretnek megragadni minden lehetőséget, hogy epét hányhassanak a gyűlölettől. Teljesen felesleges vitázni velük, én is ellenérvek nélkül leszek lepontozva. Mindegy, hogy pl. veled mit tettek a szüleid, mindegy, hány gyerek életét teszik tönkre (nem csak a gyerekkorát, hanem az egész életét) az alkoholista, bántalmazó, a megalázást "nevelési" célra használó, ostoba, véglény szülők, a fent említettek szemében ez még mindig bocsánatos bűn, de ha az a szülő homoszexuális, akkor azonnal agyvérzést kapnak az idegességtől, nemzethalált halucinálnak, és bármit megtennének, hogy elszakítsák őket egymástól.

Nincs semmi más az elméleteik mögött, mint butaság és gyűlölet.

2020. júl. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem kérdés ez egy vélemény kifejtés amit itt akarsz kiventelni. Szerintem keversz itt dolgokat. Először a toxikus családokról írsz utána az azonos nemű szülőkről. Általában a jómódú konzervatív keresztények jönnek ezzel a szöveggel, a prolikat meg nem érdekli, meg sem értik mi az a mérgező családi légkör.
2020. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem provokálok csak nem szeretem a szolgai behódoló mentalitást, amit az álkeresztény reakciós oldal közöl. Talán rosszul is használtam a konzervatív szót, mert egy normális konzervatív ember az nem reakciós, tehát normális modern újításokat még támogathat is, egy reakciós minden új dolgot elutasít. Azért hoztam fel az azonos neműek örökbe fogadását, mert inkább legyen a gyerek náluk, mint egy ártó családnál. Természetesen az azonos neműek között is lehetnek ártók, tehát ha sérül a gyerek két azonos nemű szülők között, akkor ők is mérgezőek és kikell menekíteni onnan, de ez nem a két ember szexualitása miatt van. Igazából csak idegesít az álkeresztényi, reakciós gondolkozás, amit a fidesz is gőzerővel terjeszt. A család nem szent! Ez az igazság!

Érdekes az is, hogy a középkorban nem foglalkoztak a másik szexualitásával, ez inkább a kora kapitalizmusban terjedt el.

2020. júl. 11. 10:18
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Az a baj hogy azoknak akik az istenhazacsaládos izét szajkózzák, teljesen hiába hozol fel ilyeneket, mert pont azért használnak egy ilyen készenkapott, csőlátókörű, jobbágy értékrendet hogy ne kelljen gondolkozni, elemezni, vagy értelmezni, hanem mindent meg lehessen magyarázni azzal hogy "De keresztény/hazai/család". Hiába mutatsz rá nekik ezerszer egy hibára az általuk "normálisnak" értelmezett világképben, nekik bőven elég elkönyvelni hogy "istenhazacsalád, ez így van rendjén és kész!" Nem kell gondolkozniuk, empátiát gyakorolni, vagy kibújni a kis komfort zónából, hanem mindent jusztifikálni lehet teljesen obszkúr indokokkal. Ugyan ezt a mentalitást használta fel pl. az inkvizició, és még sokan mások.
2020. júl. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

És -ha valódi a kérdés- a kérdés is jól mutatja, hogy ezért kell vigyázni a gyerekekre, hogy ne sérülhessenek meg, mert attól (is) orientálódhatnak a a saját nemük felé. Komolyan reformálni kéne a gyermekvédelmet.


Olyan pedig, hogy "azonos nemű szülők" nem létezik, ez van. Azonos neműek a biológia törvényei szerint nem képesek közös utód létrehozására.


Rosszul gondolod, kérdező, mert a család valóban szent, a hagyományos értelemben.

Az egymást bántalmazó biológiailag rokonsági viszonyban lévő emberek megszűntek családnak lenni hagyományos lelki értelemben.

Ebbe beletartoznak nemcsak a bántalmazó szülők, de a környezeti befolyások hatása miatt követelőzővé vált gyerekek is, élősködő más rokonok, stb.

2020. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!