Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szakmunkásképzőt végzett...

Szakmunkásképzőt végzett középkorú az átlagos Fidesz-szavazó. Ti is ezt tapasztaljátok?

Figyelt kérdés

Az IDEA Intézet felmérése elég lesújtó képet fest Orbánék szavazóiról: a Fideszt támogatók átlagéletkora 45 év, relatív többségük szakmunkásképzőt végzett, illetve majd kétharmaduk kisebb városokban vagy községekben él.


Hol maradnak az értelmiségiek, a városiak, a fiatalok? Szerintetek ez mit mond el a Fideszről?


[link]



2020. júl. 13. 11:24
A kérdező szavazást indított:
Az átlag fideszes éppen ilyen.
Az átlag fideszes ennél értelmesebb/képzettebb.
Az átlag fideszes még ennél is alacsonyabb színvonalon van.
46 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Felénk vegyes,fiatal ismerőseim közt is van fideszes,a jobbikosakkal nem tudom mi lesz,ők hova fognak szavazni.Dolgozó emberek,általában szakmunkások.Nálunk a szűk család fiataljai radikális jobboldaliak vagy fideszesek
2020. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Mi, értelmiségiek, városiak, fiatalok, köszönjük, jól megvagyunk Münchenben, Londonban, Bécsben, nektek odahaza meg sok sikert egy újabb sötét középkorhoz.
2020. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

2.

Neked pedig jó mosogatást, üdv. a Balaton partról.

2020. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mire jó ez a stílus? Próbáljunk már értelmesen beszélgetni. Az én tapasztalataim egybevágnak a felméréssel, de pontosan tudom mit jelent a buborék, amibe az ember beleszületik/beleszocializálódik. Ezért is kérdeztem meg, hogy ti mit tapasztaltok. PEACE!
2020. júl. 13. 11:45
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező

Aprócska bibi az egésszel, hogy semmiféle háttér adatot nem mutat meg az amit belinkeltél.

A videóban, ami a linken levő íráshoz van kapcsolva, ott meg eleve abból a baromságból indulnak ki hogy van a kormánypárti meg vele szemben az "ellenzéki" szavazó és egységes ellenzékként kezelik a kérdést minden sorukban. Nincsen egységes ellenzék, nincs olyan, hogy "Ellenzék párt vagy szövetség". A nem kormánypárti szavazóban benne van a Mi Hazánk is, kétfarkúak is és az összes olyan kisebb szervezet, párt is, akár a Munkáspártról legyen szó, akár MIÉP-ről, Családok Pártjáról vagy a Rend Pártról, amik mind indultak a 2018-as választáson országos listával is és biztosan nem állnának össze a parlamenti ellenzéki pártokkal.

A videón elhangzik az az igen nevetséges megjegyzése a műsorvezetőnek, hogy a nézők nem fogjál látni rendesen hogy milyen adat mire vonatkozik a kivetítőn, mindez csakis arra való, hogy lássák (és így elhiggyék) hogy ott vannak a számok a szöveg, a vizsgálat megállapításai mögött. De semmit nem mond arról, hogy MIT kérdeztek meg pontosan.

Ez a felmérés olyan, mintha egy étteremben csak azt lehetne válaszolni, hogy A, kelkáposzta főzeléket választok B, nem a kelkáposzta főzeléket választom, C, nem eszem ott. Aztán ez alapján közölnék, hogy a többség a kelkáposzta főzelék ellenesek közé tartozik. Csakhogy ebből még nem derül ki, hogy ha nem a kelkáposzta főzeléket választják, akkor mit választanak helyette. Mert nem tartozik egy csoportba az aki a pacalt, a rántott húst, meg aki a vegán menüt vagy a spenótot választja.

2020. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, bőven lehet találni fidesz szavazókat a legkülönbözőbb társadalmi osztályokból.
2020. júl. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy tapasztalom, hogy vegyes. Sok velem egykorú fidesz szavazó. Ők szinte mind diplomások, több diplomások, szellemi munkát végzők, normális anyagi körülmények között élők.

Idősebb korosztályban inkább szakmunkás végzettségűek. De szerintem ez inkább azért van, mert amikor ők voltak fiatalok, akkor sokkal kevesebb embernek volt lehetősége diplomát szerezni és/vagy nem is érezték annyira szükségét, meg csak az diplomázott, akinek valóban szüksége volt rá.

2020. júl. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

#5-höz kiegészítés:

Itt van az IDEA intézet saját honlapjáról a "vizsgálatuk".

Semmit nem mutatnak meg abból, hogy milyen kérdéseket tettek fel, milyen válaszokat kaptak, csakis azt a szöveget amit valamilyen adatok alapján ők alkottak. Egyedüli adatként a pártpreferenciákat mutatják meg a teljes lakosságban, ebből még az sem derül ki, hogy korcsoportokként milyen megosztásokat alkalmaztak, vagy miképpen kérdezték meg a végzettségeket, honnan vették azokat az adataikat.

[link]

2020. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

5-ös, leírtam, hogy nem akarok itt háborút. A vizsgálat szemléjét linkeltem, de ha maga a vizsgálat érdekel, ajánlom a Google-t: IDEA Intézet. Itt a módszertanról is írnak: [link]


Egy is kultúráltságot, nagyon kérlek. Köszönöm!

2020. júl. 13. 12:42
 10/14 A kérdező kommentje:
Szóval ti milyennek látjátok az átlag Fidesz szavazót? Én a fővárosban élek, annak is a belvárosi részén, diplomás vagyok, nem igazán gazdag, alsó középosztály. Amit én látok, hogy a kollégák, ismerősök, szomszédok (akikkel ilyesmiről beszélgetek) mind nagyon Fidesz-ellenesek. Én úgy érzem itt, ennek a rétegnek nem jön be a Sorosozás, meg a migráncsozás meg az Erzsi-utalványozás. Szívesen veszek más véleményeket, csak normálisan, kulturáltan, nem egymás torkának ugorva. Fel tudom fogni, hogy nem Budapest az ország, főleg nem a világ. EASY!
2020. júl. 13. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!