Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az emberek intelligensebbek...

Ha az emberek intelligensebbek lennének, a Fidesz is normálisabban viselkedne?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem a Fidesz azért megy bele debil dolgokba - Soros, migráncs, rezsicsöki stb. - mert a nép nagy része tényleg ezen a szinten van. Van egy csomó jó döntésük, de kellenek melléjük ezek a buta dolgok, hogy az "egyszerűbb" embereket is megfogják. Lehet, hogy ha az emberek összeszednék magukat, a Fidesz is levetkőzné ezeket?

2020. júl. 17. 20:53
A kérdező szavazást indított:
A Fidesz egy értelmes, jó párt csak az emberekkel van gond.
Az emberekkel minden rendben, a Fidesszel van gond.
Sem az emberekkel, sem a Fidesszel nincs gond.
A Fidesz értelmesebb nép esetén sem lenne képes normálisan viselkedni.
36 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
ha csak azért mennek bele buta dolgokba mert az kell az embereknek akkor neked nem tűnik fel, hogy azt hazudják amit elhisznek neki= undorító hazugok?
2020. júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%

Igazad van kérdező.


Én úgy látom, hogy a legbutább emberek elhiszik ezt az általad említett legprimitívebb propagandát.


A kevésbé buták már nagyon szidják a Fideszt, mivel ők úgy érzik, hogy átlátnak ezen a propagandán, őket nem lehet becsapni. Úgy gondolják, mivel ez a propaganda hazugság, ezért a Fideszt le kell váltani.


Aki még ennél is okosabb, az látja, hogy kell a soros-propaganda is ahhoz, hogy a Fidesz megtartsa a hatalmát, de azért valóban vannak pozitívabb intézkedései, sőt, pl. Mészáros Lőrinc meggazdagodása sem akkora tragédia, hiszen ő pl. magyar, kormányközeli vállalkozó, de semmivel nem rosszabb, mint ha külföldi multik csinálnák ezeket a beruházásokat, és a profitot egyből kivinnék. Az előző kormányok alatt rengeteg profitot vittek ki, pl. az energiaszektorban tevékenykedő e-on, edf, illetve az üdülési csekkeket, étkezési ticketeket kezelő multik, valamint a máv-cargo még mindig külföldi kézen van. Akkor én úgy vagyok vele, hogy legyen Mészárosé inkább.


Persze ellenzékinek is lehet lenni normálisan és megalapozott indokkal, de mégis, azok az érvek, amit itt általában csattogtatnak, nem igen állják meg a helyüket, egyik oldalon sem.

2020. júl. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2-es, nem tudom miért húztak le ennyien. Mészárossal nekem vannak gondjaim, hiszen mit lát abból egy egyszerű ember, hogy ő magyar a Strabag meg osztrák? Ráadásul ha le vannak zsírozva ezek a megbízások, nem érvényesül a verseny árleszorító funkciója.


De nem is miatta tettem fel a kérdést. Csomó emberrel beszéltem a Fideszról, sokakhoz tényleg csak annyi jut el, hogy jaj, Soros. Ők nincsenek azon a szinten - bocs - hogy makrogazdasági meg brüsszeli ügyekkel, stratégiákkal meg lehessen győzni őket. Márpedig kell a szavazatuk.


Viszont! Azt sem értem, hogy bár az értelmiség nyilván egy szűkebb réteg, miért nem lehet egy kicsit jobban "muzsikálni" nekik? Vagy az macerás? Én nem értek hozzá, de pl. a Momentum ezt a kommunikációt nagyon tudja tolni.

2020. júl. 17. 21:37
 4/20 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem teljesen jol lattod kerdező.

A tömegeket csak a zsigeri indulataik vezerlik és nem fognak fel sokmindent politikai szinezettől függetlenül. Az hogy hova huzznak erzelmi alapon döntik el.


Teny hogy sok gusztustalanság van a fidesznél de Orban nagyságrenddel jobban kormanyozza az orszagot mint Gyurcsany. Lehet szeretni vagy utalni de így van.


[link]

2020. júl. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%

Soros talán nem egyeztet kéthetente a Brüsszeli vezetőkkel? Sorosnak talán nincs betelepítési terve? Soros talán nem akarja bevezetni az örökjáradék-kötvényt? A migránsok nem özönlenek Európába a mai napig is? Ráadásul sokuk ma már koronavírus hordozók (is), ami még nagyobb veszélyt jelent. A török-görög határon zajló drámai események nem valósak? A rezsicsökkentés nem jelentett a magyar családoknak forintra kiszámítható megtakarítást?

Azok a debilek, akik a fentieket tagadják.

2020. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
Ha az emberek intelligensebbek lennének, akkor sem a Fidesz, sem a DK-MSZP-Momentum-Jobbik-LMP maffia nem lenne jelen a parlamentben sem.
2020. júl. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hol van olyan választási lehetőség, hogy a Fidesszel is gond van, az emberekkel pedig még annál is nagyobb?
2020. júl. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
A migráns téma miért ostobaság? Megoldotta az EU? Nem. Jönnek most is? Igen. Van megoldás? Nincs. Akkor miért nem lehet beszédtéma?
2020. júl. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A migránstéma fontos, de nem abban a formában, ahogyan azt a Fidesz elővezeti. Amikor ez az egész kulminálódott, én Németországban éltem. Na ott rengetegen voltak és vannak is (a németek alig akarnak gyerekeket vállalni, pedig anyagilag bőven beleférne nekik, de ez egy másik kérdés). Nem Magyarországra akrnak jönni ezek az emberek, a célországok a gazdag nyugati tahállamok meg Norvégia. Szóval az, hogy el akarják venni a munkánkat, hülyeség. Hülyeség az is hogy egy kalap alá veszik a diplomás, városi, szír keresztényeket (!) a valóban nagyon"érdekesen" viselkedő afrikaiakkal meg afganisztáni kecskepásztorokkal. A rezsicsökkentés full kamu volt, az energia világpiaci ára sokkal jobban lement, mint amennyi kedvezményt adtak. Ha követik a világpiaci árat, sokkal több marad a családok zsebében. De én ezt nem rovom fel gazdaságilag, inkább a kommunikációt.


Az elsőnek annyit írnék, hogy aki követi kicsit a brüsszeli ügyeket, az láthatja, hogy mióta benne vagyunk ebben a bandában, soha nem képviselték olyan erősen a magyar érdekeket, mint most. Nagyon nehéz átvinni az embereknek, hogy a multinacionális cégek hogyan gyamatosítanak országokat. Sajnos ezek bonyolult ügyek, amire a többség nem vevő. Akkor mit csináljon egy olyan párt, ami egyébként jó irányt akar DE nyernie is kell a következő választáson? És itt jön a torzítás a migránsokkal és a hatalmas csúsztatás a rezsicsökivel.

2020. júl. 18. 09:09
 10/20 anonim ***** válasza:
41%
#8 azért nem mert nem a mi problémánk. Ide nem jönnek.
2020. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!